Pracownicy JYSK pomagają dzieciom chorym onkologicznie – RakReaton

Pracowni JYSK wzięli aktywny udział w wyzwaniu kilometrów dla dzieci chorych onkologicznie. Przez wrzesień pokonali wspólnie dystans prawie 81 000 kilometrów, między innymi: spacerując, biegając, jeżdżąc na rowerze, rolkach.

Wrzesień to światowy miesiąc świadomości nowotworów dziecięcych. Z tej okazji Fundacja na ratunek dzieciom z chorobą nowotworową zaprosiła osoby indywidualne i firmy do udziału w RakReatonie, czyli sportowym wyzwaniu pokonywania kilomterów.

RakReaton to wyjątkowy projekt, którego celem jest promocja kreatywnych form pomocy i zaangażowanie osób kochających aktywność fizyczną we wsparcie dzieci z nowotworami. Tegoroczna edycja wyzwania odbyła się pod hasłem Rusza mnie pomaganie. Bo teraz jest czas na twój ruch!

JYSK przystąpił do inicjatywy po raz pierwszy, aktywnie angażując swoich pracowników w całej Polsce. Odzew był natychmiastowy i liczny. Około 400 osób każdego dnia pokonywało przeróżne dystanse, zdobywało punkty w szczytnym celu.

Pracownicy motywowali się wzajemnie filmikami ze swoich aktywności na grupie wewnętrznej. Duze wsparcie w zebranej liczbie kilometrów dali biegacze zrzeszeni w Klubie Biegaczy JYSK. We wrześniu pokonali blisko 500 km na trasach biegowych, aby pomóc chorym dzieciom.

Biegacze Klubu Biegaczy JYSK

Idea pomagania i pokonywania kilometrów jest dobrze znana biegaczom. Co roku angażują się w różnorodne charytatywne wyzwania na rzecz najbardziej pomagajacych.

Pomaganie poprzez aktywność fizyczną praktykujemy już od dłuższego czasu. Klub Biegaczy JYSK praktycznie co roku stawia sobie wyzwanie kilometrów, którego cel wiąże sie z charytatywnym wsparciem. Taka forma pomagania integruje zespół, wzmacnia poczucie sprawczości i sprzyja wzmacnianiu zdrowego stylu życia. Bardzo się cieszę, że to biegacze mogli motywować innych w ramach RakReatonu i pokazywać, że pomaganie ma dużą wartość – mówi Adrian Dróżdż, kierownik regionany JYSK, szef Klubu Biegaczy JYSK.