Nowy Styl umeblował biuro OTCF w Krakowie

Przestrzeń w The Park Kraków z nowoczesnymi rozwiązaniami biurowymi

Nowy Styl – lider kompleksowych rozwiązań meblowych dla przestrzeni biurowych i miejsc użyteczności publicznej – wyposażył biuro OTCF zlokalizowane w kompleksie The Park Kraków w ergonomiczne i nowoczesne rozwiązania meblowe. Zaaranżowano przestrzeń o powierzchni 8100 m2, dla 550 pracowników. W biurze znalazło się miejsce na funkcjonalne przestrzenie do pracy i spotkań, nowoczesne laboratorium działu jakości, wzorcownie działów projektowania odzieży i obuwia, szwalnie, studio fotograficzne, a także showroom wszystkich marek OTCF.

Nowy Styl zaprezentował swoje najnowsze rozwiązania dla biur podczas targów Workspace Expo Paris, a w najbliższym czasie wystawi ekspozycje na targach w Baden-Baden, Frankfurcie i Londynie.

Charakterystycznym elementem biura OTCF, łączącym wszystkie piętra, jest wewnętrzna klatka schodowa na ostatniej kondygnacji zakończona dużą kantyną. Na każdym piętrze jest inna kolorystyka odpowiadająca 5 kolorom w kole z loga Igrzysk Olimpijskich. To doskonałe miejsce do integracji wszystkich zespołów, sprzyjające także kreatywnemu myśleniu i powstawaniu nowych zwycięskich pomysłów.

– OTCF od samego początku był dla nas ważnym klientem – nie tylko ze względu na wielkość i rozpoznawalność marki w kraju i za granicą, ale również z racji podobnych wartości i zamiłowania do sportu, które w Nowym Stylu przejawia się na wielu płaszczyznach. Rozpoczynając od sponsoringu klubów i sportowców, kończąc na wyposażaniu stadionów na całym świecie – powiedziała Estera Masłowiec, Sales Manager w firmie Nowy Styl.

Swoje zastosowanie w poszczególnych strefach znalazły między innymi biurka z elektryczną regulacją wysokości CS5040 oraz eRange, duże stoły CS5040 czy wygodne krzesła Souly, Xilium, Lupino, Naudu.

– Zależało nam na stworzeniu powierzchni elastycznej, dostosowanej do bieżących potrzeb, tak aby zapewnić naszym pracownikom ergonomiczne miejsca pracy, z uwzględnieniem pracy w systemie hybrydowym poprzez optymalne wykorzystanie powierzchni pod stanowiska pracownicze i różnego rodzaju pomieszczenia specjalne. Ważne było, aby przestrzeń była intuicyjna i przyjazna, w której każdy będzie czuł się komfortowo – podkreślił Wojciech Mikulski, Członek Zarządu OTCF S.A.

Wybór produktów dających możliwość zmiany pozycji z siedzącej na stojącą czy używanie szerokiego zakresu regulacji w krzesłach – to stawianie przez inwestora na zdrowie swoich pracowników i wysoki poziom ergonomii pracy, która dla marek sportowych jest czymś naturalnym. Duża ilość zieleni umieszczona w specjalnych konstrukcjach pod sufitem nawiązuje do ekologii oraz zrównoważonego rozwoju, co stanowi ważny element w polityce firmy.

– Dobra współpraca, zbliżona wizja i pełne zaangażowanie po stronie klienta oraz pracowni architektonicznej doprowadziły do stworzenia nowoczesnego, dynamicznego biura, które jest odzwierciedleniem rozwoju marki i miejscem umożliwiającym urzeczywistnienie kolejnych pomysłów, jakie ma OTCF – dodał Bartosz Karasiński, Dyrektor Marketingu w firmie Nowy Styl.

– Współpraca z firmą OTCF była dla nas niewątpliwie ciekawym wyzwaniem. Hasłem przewodnim Nowego Stylu jest „Make your space together” i zdecydowanie możemy powiedzieć, że stworzyliśmy tę przestrzeń razem. Komunikacja i bezbłędne zrozumienie zaowocowały powstaniem pięknego i nowoczesnego wnętrza, pełnego komfortowego wyposażenia meblowego i zróżnicowanych stref dla pracowników – podsumował Tomasz Zaremba, Dyrektor sprzedaży projektowej, Nowy Styl.

BIURO OTCF W THE PARK KRAKÓW

Wyzwania

 • Stworzenie biura odpowiadającego wizji i misji, którą realizuje klient oraz spełniającego oczekiwania pracowników.
 • Zapewnienie pracownikom ergonomicznych stanowisk pracy, by poprawić ich komfort i efektywność.
 • Zapewnienie miejsc do pracy kreatywnej i projektowej niezbędnych przy tworzeniu kolejnych linii odzieży.

Rozwiązania

 • Koncepcja i kolorystyka biura opierająca się na symbolach Igrzysk Olimpijskich – kolory 5 kół znajdujących się na fladze.
 • Stanowiska pracy składające się z biurka z elektryczną regulacją wysokości Oraz ergonomicznego krzesła Souly.
 • Stworzenie przestrzeni do pracy wspólnej z dużymi stołami CS5040.

Efekty

 • Wyjątkowe i charakterystyczne biuro dla klienta z branży sportowej.
 • Poprawa warunków pracy i efektywności pracowników.
 • Biuro oferujące wiele różnorodnych stref do pracy zespołowej.

Produkty wykorzystane w projekcie biura OTCF:

 • Naudu – sofy https://www.nowystyl.com/pl/naudu/sofy/
 • Me Think – stoliki https://www.nowystyl.com/pl/meethink/stoliki/
 • CS5040 – sideboardy https://www.nowystyl.com/pl/cs5040/szafy-sideboardy/
 • Cafe – krzesła https://www.nowystyl.com/pl/cafe/krzesla-konferencyjne/
 • Xilium – krzesła https://www.nowystyl.com/pl/xilium/krzesla-konferencyjne/
 • CX 3200 – stoły https://www.nowystyl.com/pl/cx-3200/stoly-konferencyjne/
 • Play & Work – kontenery https://www.nowystyl.com/pl/play-work/orga-towery-kontenery/
 • Tepee – stoliki https://www.nowystyl.com/pl/tepee/stoliki/
 • Tapa – pufy https://www.nowystyl.com/pl/tapa/pufy/
 • Souly – krzesła https://www.nowystyl.com/pl/souly/krzesla-biurowe/
 • X-line – krzesła https://www.nowystyl.com/pl/x-line/krzesla-konferencyjne/
 • Puzlo – szafy https://www.nowystyl.com/pl/puzlo/szafy-sideboardy/
 • LinkUp – fotele https://www.nowystyl.com/pl/linkup/fotele/

Firma OTCF S.A. specjalizuje się w projektowaniu, produkcji i sprzedaży odzieży sportowej, obuwia oraz akcesoriów, dedykowanych profesjonalnym sportowcom oraz amatorom. Jest właścicielem między innymi marki 4F i prowadzi sprzedaż w 42 krajach na świecie. Do grona ambasadorów 4F należą m.in. Anna i Robert Lewandowscy czy Bartosz Zmarzlik. Podczas Igrzysk Olimpijskich w Pekinie 2022 i Tokio 2020 stroje 4F nosiło łącznie 9 reprezentacji narodowych: Polska, Chorwacja, Grecja, Litwa, Łotwa, Macedonia Północna, Portugalia, Serbia i Słowacja.

Dotychczasowe biura w Krakowie i Wieliczce zostały zintegrowane i ulokowane w kompleksie The Park Kraków. Projekt wnętrz wykonała pracownia Trzop Architekci, a Nowy Styl wyposażył biuro w ergonomiczne i nowoczesne rozwiązania meblowe.

Źródło: Biuro Reunion: na nowo poczujmy się zespołem, Nowy Styl

Zagraniczne targi, gdzie Nowy Styl prezentuje swoje rozwiązania meblowe:

 • Baden-Baden – Kino 2024 Kongresshous, (15-18.04), Baden-Baden (Forum by Nowy Styl), sektor kinowy spotyka się w Baden-Baden, firma zaprezentuje rozwiązania meblowe do przestrzeni kinowej marki Forum by Nowy Styl.
 • Frankfurt – Passenger Terminal Expo 2024 (16-18.04), Frankfurt (Kusch+Co), największe targi lotniskowe, doskonała okazja do zapoznania się z najnowszymi produktami, usługami i technologiami, ponad 300 wystawców, wśród nich Kusch+Co.
 • Londyn – Clerkenwell Design Week (21-23.05), Londyn (Nowy Styl, Kusch+Co), to jeden z najważniejszych festiwali designu w Wielkiej Brytanii. Prezentują się na nim wiodące światowe marki. Wśród nich – dwa nasze brandy: Nowy Styl i Kusch+Co. Odwiedzających Nowy Styl przyjmie w showroomie w samym sercu Clerkenwell.

Nowy Styl otworzył odnowione showroomy w Warszawie i Szwajcarii. Firma ma już 28 showroomów na całym świecie – m.in. w Londynie w dzielnicy Clerkenwell, Paryżu, Berlinie, Pradze czy Dubaju. W 2024 roku Nowy Styl otworzy nowe showroomy we Frankfurcie i w Wiedniu. Firma dostarcza swoje produkty do ponad 70 krajów na świecie, a 86% sprzedaży jest realizowane poza Polską. Nowy Styl wyposażył ponad 2500 przestrzeni w najlepsze rozwiązania meblowe, a przychody grupy w 2023 roku sięgnęły 310 mln euro.

Nowy Styl kompleksowo wyposaża przestrzenie biurowe i publiczne – w m.in. stadiony, kina, lotniska, szpitale i placówki medyczne, teatry, etc. Meble polskiego producenta ułatwiają czekanie podróżnym m.in. w portach lotniczych w Berlinie i Pekinie.

Flagowy showroom Nowego Stylu znajduje się w Krakowie – to Office Inspiration Centre. To nie tylko ekspozycja najnowocześniejszych rozwiązań meblowych w atrakcyjnych aranżacjach, ale przede wszystkim miejsce spotkań – z trzema poziomami, w tym Meeting Area, Office Area i Workshop Area. Firma prowadzi prace nad odświeżeniem przestrzeni – pojawi się Genaya oraz Bound (marka Kusch+Co) w hallu wejściowym, a także produkty lotniskowe, beWise w salach konferencyjnych.

https://www.nowystyl.com/pl/showrooms/cracow/

https://www.youtube.com/watch?v=WOWipRFZlmg&t=35s

https://files.nowystyl.com/files/showrooms/oic-prezentacja-zewn-pl-www/2/

Nowy Styl

Nowy Styl –– lider kompleksowych rozwiązań meblowych dla przestrzeni biurowych i miejsc użyteczności publicznej. Firma dostarcza swoje produkty do ponad 70 krajów na świecie, a 86% sprzedaży jest realizowane poza Polską. Nowy Styl wyposażył ponad 2500 przestrzeni w najlepsze rozwiązania meblowe, a przychody grupy w 2023 roku sięgnęły 310 mln euro.

Nowy Styl to pięć marek: Nowy Styl, Kusch+Co, SOHOS by Nowy Styl, Sitag by Nowy Styl, Forum by Nowy Styl. Firma współpracuje z projektantem Karimem Rashidem, projektant Bound (marka Kusch+Co).

Firma jest laureatem wielu prestiżowych  nagród dla produktów: German Design Award 2024 dla beWise i Genaya marki Kusch+Co, iF Design Award 2023 – WithME (Nowy Styl), Red Dot Design Award 2023 – Genaya (Kusch+Co).

Nowy Styl realizuje 8 celów Zrównoważonego Rozwoju ONZ na 2030 rok. W marcu firma ponownie otrzymała Platynowy Medal EcoVadis 2024 za zrównoważone działania ESG w obszarach środowiska, społecznym, etycznym i łańcucha dostaw. Takie wyróżnienie otrzymuje 1% najwyżej ocenianych firm. Nowy Styl podejmuje wiele działań, by zneutralizować wpływ na środowisko – oferuje produkty, których elementy nadają się do ponownego użycia.  Do produkcji ścianek mobilnego stanowiska do indywidualnej, skoncentrowanej pracy, Brainy wykorzystanofilc termoformowalny. Ten materiał powstaje z przetworzonych butelek PET.

Poza biurami firma wyposaża również lotniska m.in. Frankfurt, Paryż, Pekin (marka Kusch+Co) oraz stadiony (marka Forum by Nowy Styl). Wyposażony przez rozwiązania Forum by Nowy Styl Stadion Deutsche Bank Park (stadion klubu Eintracht Frankfurt) pomieści 40 tysięcy osób.

To jeden ze stadionów tegorocznego Euro 2024, a dostarczone na obiekt krzesełka w 80% zostały wyprodukowane z recyklingu tworzyw sztucznych (PIR). Przetworzony, pełnowartościowy granulat użyty do produkcji krzesełek stadionowych przygotowała Grupa Azoty Compounding.

https://www.nowystyl.com/pl/

https://www.nowystyl.com/pl/zrownowazony-rozwoj/