JYSK przekazał ponad 5000 kompletów pościeli PCK oraz podopiecznym Omenaa Foundation

Polski Czerwony Krzyż oraz Omenaa Foundation to instytucje, które niosą pomoc humanitarną zarówno dorosłym jak i dzieciom. JYSK przekazał ponad 5000 kompletów pościeli, na bieżące potrzeby podopiecznych Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych, Domów Samotnej Matki czy rodzin zastępczych.

Pościel to popularny produkt w sieci JYSK, która specjalizuje się w produktach do sypialni. Zdarzają się sytuacje, w których z powodu wady fabrycznej nie można wprowadzić produktu do sprzedaży. Wtedy, w porozumieniu z producentem, JYSK decyduje się na inny obieg produktów i przeważnie jest to wsparcie charytatywne organizacji.

Polski Czerwony Krzyż oraz Omenaa Foundation realizują bardzo potrzebne działania, wspierają najmłodszych i dorosłych w Polsce oraz zagranicą. Cieszymy się, że mogliśmy wesprzeć ich wysiłki przekazując produkt codziennego użytku. Przekazane komplety pościeli są pełnowartościowe w użyteczności i mamy nadzieję, że posłużą na dłuższy czas – mówi Sylwia Filimon, dyrektor komunikacji JYSK Polska.

Polski Czerwony Krzyż (PCK) to najstarsza polska organizacja humanitarna będąca członkiem Międzynarodowego Ruchu Czerwonego Krzyża i Czerwonego Półksiężyca. Zajmuje się: udzielaniem pomocy humanitarnej w czasie klęsk i wojen, pomocą socjalną, nauką udzielania pierwszej pomocy, prowadzeniem zabezpieczeń medycznych na imprezach masowych, propagowaniem idei honorowego krwiodawstwa, rozpowszechnianiem wiedzy o międzynarodowych prawach konfliktów zbrojnych.

Polski Czerwony Krzyż niesie pomoc w cierpieniu na całym świecie. Nie byłoby to możliwe bez Darczyńców, którzy wyposażają nas w materiały i narzędzia, dzięki którym naszą misję możemy realizować w życiu dla ratowania ludzi i łagodzenia ich cierpienia. Firma JYSK kolejny raz wspiera nasze działania. Pomoc trafi do seniorów podopiecznych Sióstr PCK w mieście Gdańsk, na potrzeby interwencji kryzysowej oraz dotrze w transporcie humanitarnym na teren Ukrainy – mówi Wioletta Kordońska z Pomorskiego Oddziału PCK.

Omenaa Foundation to charytatywna organizacja pozarządowa, której inicjatorką i dobrym aniołem jest Omenaa Mensah. Fundacja przede wszystkim działa na rzecz wsparcia szeroko rozumianej edukacji. Opieką obejmuje dzieci ulicy w Afryce, które nie mają do niej dostępu, ale także pomaga najbardziej potrzebującym dzieciom w Polsce m.in. podopiecznym Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych, Domów Samotnej Matki oraz rodzin zastępczych.

Nie czekajmy na idealny moment, aby pomagać. Każdy dzień jest właściwym momentem, aby się zaangażować. Przekazywanie pomocy potrzebującym to nie tylko akt hojności, ale także wyraz naszej wspólnej odpowiedzialności za losy innych. Dlatego przyłączamy się do pomocy codziennie, pamiętając, że nasza dobroczynność może oznaczać dla kogoś cały świat – mówi Omenaa Mensah, założycielka Omenaa Foundation

Zarówno działalność charytatywna, jak i działania less waste wpisują się w strategię zrównoważonego rozwoju JYSK. Sieć wyznaczyła sobie ambitne cele środowiskowe na najbliższe lata, a także chce zwiększać zaangażowanie lokalne, w każdym z krajów, w którym są obecne sklepy JYSK.