Normo – krzesło Must have. Projekt Mai Ganszyniec nagrodzony na ŁDF

Jurorzy 12 edycji plebiscytu organizowanego przez Łódź Design Festival nagrodzili 76 produktów wyróżniających się na mapie polskiego designu. Wśród nich wymieniono projekt Mai Ganszyniec dla marki Profim – cyrkularne krzesło Normo.

Wśród laureatów tegorocznej edycji plebiscytu must have organizowanego przez Łódź Design Festival znalazła się nowość marki Profim – krzesło Normo zaprojektowane przez Maję Ganszyniec.

Bardzo dziękujemy za dostrzeżenie naszego krzesła i docenienie nie tylko samego designu, ale przede wszystkim bezkompromisowych rozwiązań w kwestii zrównoważonego rozwoju, szczerego podejścia i zero grama naturalnych materiałów – dziękowała Magda Borowiec, Dyrektorka Marketingu marki Profim.

Chciałabym podziękować również marce Profim, a przede wszystkim niesamowitemu działowi wdrożeń, bez których odwagi, konsekwencji i know-how tego projektu by nie było. Gigantyczne podziękowania kieruję też do mojego zespołu Studia Ganszyniec. – dodała Maja Ganszyniec.

Normo – nowa norma od Profim

Normo zostało zaprojektowane z myślą o przestrzeniach do pracy i spotkań. Jego prosta i przyjazna sylwetka sprawia, że naturalnie wpisuje się w nieformalne wnętrza współczesnych miejsc pracy i nauki. W zależności od konfiguracji krzesła odnajdą się w salkach konferencyjnych, przy biurkach i wspólnych stołach w biurze czy co-worku, ale też w czytelniach, akademikach i pracowniach.

Wejście Normo na rynek to zupełnie nowe otwarcie dla marki Profim. To pierwsze takie krzesło zaprojektowane i wyprodukowane w zgodzie z zasadami cyrkularnej gospodarki. Nie chwalimy się samymi certyfikatami, ale wprowadzamy konkretne innowacje – mówi o nowym, przełomowym produkcie Magdalena Borowiec.

Najbardziej „zielone” krzesło tapicerowane na rynku zaprojektowano i wyprodukowano w zgodzie z zasadami cyrkularnej gospodarki. Wprowadziliśmy innowacyjny sposób tapicerowania, w którym nie stosujemy kleju czy zszywek. Dzięki temu krzesło nie tylko jest łatwiejsze do rozłożenia na części pierwsze do dalszego recyclingu, ale również nie wpływa negatywnie na zdrowie naszych pracowników w procesie produkcji – nie mają kontaktu z toksycznymi substancjami i nie są narażeni na potencjalne skaleczenia. – mówi o przełomowym w ofercie produkcie Magdalena Borowiec. Po zakończeniu cyklu życia produktu krzesło można poddać recyklingowi aż w 94%. 

O projektantce

Maja Ganszyniec jest projektantką z kompleksowym podejściem do procesu projektowania. Urodzona na Śląsku, studiowała architekturę wnętrz na Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie, a następnie ukończyła studia projektowe na Royal College of Art w Londynie w 2008 roku.

W 2013 roku założyła Studio Ganszyniec, skupiając się na obiektach zorientowanych na człowieka i przyjaznych naturze. W swojej praktyce łączy projektowanie, które jest zarówno wizjonerskie, jak i odpowiedzialne – zawsze szuka nowych możliwości w granicach myślenia strategicznego.

Przez ostatnią dekadę współpracowała z markami takimi jak IKEA, DUKA, Comforty, Mute czy Noti. W 2017 roku polski Instytut Wzornictwa Przemysłowego przyznał jej tytuł Projektantki Roku. W 2020 została powołana na stanowisko dyrektorki kreatywnej Profim – wiodącego producenta mebli biurowych w Polsce i jednej z marek skandynawskiej grupy Flokk. Jest także właścicielką i założycielką niezależnej marki meblowej Nurt.

Więcej informacji: https://www.profim.pl/