NIE ZA MAŁO, NIE ZA DUŻO

WSPÓŁPRACA

Kolory linoleum meblowego we współpracy z Studio Stefan Scholten.

Na zlecenie Forbo Flooring Studio Stefan Scholten przestudiowało kolorystykę i jakie jest postrzeganie linoleum meblowego. Zainspirowany wyjątkową naturalnością linoleum, stworzył delikatne odcienie Clay, Leather i Walnut. Nie za mało, nie za dużo.

FURNITURE LINOLEUM

Furniture Linoleum nie tylko wygląda elegancko i jest wysokiej jakości, ale również bardzo wygodne i ciepłe w dotyku. Ten naturalny i wyjątkowy materiał ma jeszcze jedną ważną zaletę w porównaniu z wieloma innymi opcjami wykończenie powierzchni mebli: nie widać na nim śladów po palcach! Furniture Linoleum jest z natury elastyczne i może być również wykorzystywane do tworzenia miękko zakrzywionych i organicznych kształtów. Dzięki temu idealnie nadaje się do poziomych, pionowych, a także zakrzywionych powierzchni wewnętrznych.

ORYGINALNA RECEPTURA

Stefan Scholten, światowej sławy projektant i czołowy przedstawiciel holenderskiego wzornictwa, w ostatnich latach pracował dla prestiżowych klientów, takich jak HAY, Maharam, Cappellini, Nanimarquina czy 1616 / Arita. Opierając się na jego unikalnym zastosowaniu kolorów, redukcjonistycznych i funkcjonalnych projektach, Forbo Flooring zwróciło się do niego ze specjalnym zadaniem. Stefan Scholten przestudiował oryginalną recepturę i właściwości linoleum. „Chciałem zrozumieć czystość materiału opartego na oryginalnej recepturze. Jako punktu odniesienia użyłem naturalnych materiałów, które można znaleźć we wnętrzach, takich jak drewno, skóra, ceramika i tekstylia, i szukałem oryginalnych niuansów. Efekt końcowy odzwierciedla wartość emocjonalną, a jednocześnie jest optymalny w zastosowaniu”.

SALONE DEL MOBILE – ROSSANA ORLANDI

Podczas Fuorisalone, Milan Design Week 2023, Forbo Flooring i Studio Stefan Scholten prezentują „Nie za mało, nie za dużo”. Stefan Scholten: „W Spazio Rossana Orlandi pokazujemy trzy nowe kolory: Clay, Leather i Walnut, uzupełnione istniejącymi ciepłymi odcieniami szarości Pebble i Mushroom. Linoleum meblowe ma cienki podkład papierowy, co sprawia, że jest bardzo elastyczne i łatwe w aplikacji, dzięki czemu doskonale nadaje się jako materiał obiciowy do powierzchni pionowych, poziomych i zakrzywionych. W Spazio Rossana Orlandi prezentujemy taką aplikację materiału w konfiguracji graficznej. Aby zademonstrować idealne zastosowanie Furniture Linoleum, zaprojektowałem stół i taboret. Matowego, ciepłego, naturalnego dotyku Furniture Linoleum nie da się połączyć z żadnym lakierem ani innym wykończeniem. Nie za mało, nie za dużo. Nie powierzchowne ani wrażliwe na trendy, ale solidne wykończenie współczesnych zastosowań wnętrzarskich”.

TARGI INTERZUM KOLONIA NIEMCY

Efekt współpracy ze Studio Stefan Scholten zostanie również pokazany na wystawie Interzum w Kolonii. Ta wystawa koncentruje się na globalnym przemyśle zaopatrzenia meblarstwa. Linoleum meblowe to idealny materiał na każdy mebel lub szafkę kuchenną.

9-12 Maj 2023
Godzina: 09.00 – 18.00

LOKALIZACJA:
Hala 1.2 | Stoisko B013
Messeplatz 1
Kolonia, Niemcy