Ultra Box – nowy wymiar szuflad

Czy tak popularne i powszechnie stosowane rozwiązanie jak szuflady mogą zaskoczyć nowymi walorami lub funkcjonalnościami? Owszem. Nowe szuflady Ultra Box od REJS ujmują świeżym wzornictwem i praktycznością. Doskonale wpisują się w różne wnętrza i zawsze zapewniają pełny komfort użytkowania.

Szuflady to jedno z rozwiązań najchętniej wykorzystywanych w meblach różnego typu. Szczególnie często pojawiają się w zabudowach kuchennych, gdzie ułatwiają organizację i utrzymanie w porządku akcesoriów niezbędnych podczas przygotowania posiłków. Ale nie tylko. Coraz odważniej stosuje się je też w łazienkach, spiżarniach, garderobach, biurach, a nawet salonach i jadalnianych kredensach. Czy mogą być jeszcze lepsze, wygodniejsze i ładniejsze? Nowa propozycja marki REJS, udowadnia że tak.

– Tworząc nowe szuflady Ultra Box zależało nam, by łączyły one funkcjonalność z estetyczną formą wpisującą się w nowoczesne trendy wzornicze. Tak, aby nie tylko służyły (a są testowane na 80 tysięcy cykli), ale i stanowiły dekorację zabudowy. W efekcie powstał system, wyróżniający się smukłymi prostymi liniami, prosty i nowoczesny, a jednocześnie zapewniający maksimum wygody podczas użytkowania. System bardzo uniwersalny, a jednak elastyczny w zastosowaniu i gwarantujący pełne dopasowanie do indywidualnych potrzeb użytkowników. System, który z powodzeniem stosować można we wnętrzach różnego przeznaczenia, a przez to pozwalający uzyskać wrażenie spójności i czystości aranżacyjnej. – wyjaśnia Joanna Posadzy, Dyrektor Marketingu firmy REJS.

Szuflady Ultra Box – co oferują?

System szuflad Ultra Box, podobnie jak doskonale znane i doceniane Comfort Box czy Slim Box, obejmuje zarówno szuflady wewnętrzne, jak i frontowe. Dzięki temu wykorzystać je można zarówno w zabudowach, gdzie chcemy mieć natychmiastowy dostęp do zapasów, jak też we wnętrzach, gdzie zależy nam na dyskrecji.

Szuflady z oddzielnym frontem wystarczy delikatnie pociągnąć, aby wszystkie przechowywane rzeczy wysunęły się lekko i cicho. Synchronizacja wysuwu zagwarantuje komfort ruchu. Szuflady wewnętrzne z kolei możemy ukryć za wspólnym frontem albo zastosować w garderobie lub spiżarni, by jeszcze bardziej ułatwić sobie korzystanie z nich. Niższe, uzupełnione relingiem fronty wysokich szuflad Ultra Box pozwalają szybciej zorientować się co się gdzie znajduje.

Wiele rozmiarów, wiele opcji

Perfekcyjne dopasowanie zapewnia duży wybór wymiarów szuflad. Ultra Box proponowane są w 4 wysokościach (86, 118, 167 i 199 mm) i 6 długościach prowadnic (300, 350, 400, 450, 500 i 550 mm). Zróżnicowanie wysokości poszczególnych modeli pozwala efektywniej wykorzystać miejsce i lepiej zorganizować szafy i szafki. W modelach wysokich warto ułożyć rzeczy duże – zastawę, ale też detergenty w łazience, czy duże tekstylia w garderobie. W szufladach niższych łatwiej z kolei uporządkować drobiazgi – sztućce, kosmetyki, przybory biurowe, biżuterię i dodatki.

Zestawy Ultra Box obejmują: prowadnicę, bok, mocowanie ścianki tylnej i zaślepki. Wszystkie elementy są w kolorze białym lub grafitowym. Front, tył i dno szuflady wykonuje się z płyty, co pozwala każdorazowo samodzielnie wybrać szerokość szuflady w zależności od potrzeb i specyfiki danej zabudowy. W ten sposób nie musimy dopasowywać się do standardowych rozmiarów szafek, ani martwić się niewykorzystanym miejscem. Jednocześnie, wykorzystanie płyty o tym samym dekorze co reszta mebli, pozwala uzyskać jeszcze lepszy efekt wizualny. Wszystko do siebie perfekcyjnie pasuje. Udźwig Ultra Box wynosi 40 kg, więc sprawdzą się nawet w dobrze zaopatrzonej spiżarce. Nie bez znaczenie jest szybki montaż i regulacja 3D pozwalająca szybko perfekcyjnie ustawić mechanizmy.

Porządek we wnętrzu

Ważnym uzupełnieniem szuflad Ultra Box są systemy organizacji wewnętrznej. Tu do wyboru mamy szereg opcji.

– W garderobach sprawdzą się obite białą lub czarną ekoskórą wkłady z przegródkami różnych rozmiarów i kształtów, w kuchni eleganckie wkłady drewniane na sztućce i drobne narzędzia, zaś w łazience ramy, które pozwalają posegregować i zabezpieczyć środki czystości przed przesuwaniem się i wywracaniem. W biurkach i kontenerkach można zastosować metalowe pojemniki ze stali nierdzewnej, w której łatwo ułożyć długopisy, kredki, mazaki i inne z tysięcy dziecięcych przyborów i skarbów. Pojemniki sprzedawane są pojedynczo w 3 długościach: 88, 176 i 264 mm. Każdy o wysokości i szerokości 88 mm. – dodaje Joanna Posadzy.

Ale to nie wszystko. W szufladach Ultra Box możemy zorganizować nawet segregację odpadów. Pasują do nich np. zestawy PRAKTIKO. Osadzone na zbiorczej tacy kosze z oddzielnymi przykrywami ułatwią dzielenie domowych śmieci na różne frakcje. Zestawy PRAKTIKO dostępne są w różnych rozmiarach i konfiguracjach liczby i pojemności pojemników. Pełny wysuw i miękki dociąg szuflad Ultra Box ułatwią wyrzucenie odpadów nawet gdy będziemy mieć zajęte lub brudne dłonie.

www.rejs.eu www.e-rejs.eu