JYSK powraca z akcją charytatywną Poduszka dla Maluszka

W grudniu realizowana jest charytatywna zbiórka dla najmłodszych o nazwie „Poduszka dla Maluszka” we wszystkich 251 sklepach JYSK. Akcja powraca po przerwie związanej z obostrzeniami pandemicznymi. Zebrane pieniądze zostaną przeznaczone na doposażenie oddziałów dziecięcych oraz zakup prezentów dla dzieci przebywających w szpitalach.

Tegoroczna edycja rozpoczęła się 26 listopada i potrwa do 31 grudnia. Zbiórka będzie prowadzona stacjonarnie do puszek, umieszczonych przy kasach sklepów JYSK oraz on-line na profilu “Poduszka dla Maluszka” https://www.facebook.com/PoduszkaDlaMaluszka/.

Po raz kolejny chcemy wspólnie z naszymi klientami wesprzeć najmłodszych i najbardziej bezbronnych. Oprócz zakupu prezentów, doposażymy oddziały dziecięce w szpitalach powiatowych. Dodatkowo, w tej edycji, będziemy wspierać dzieci poszkodowane w wypadkach komunikacyjnych. Ta symboliczna poduszka może im dać poczucie bezpieczeństwa, którego często brakuje w kontakcie z zupełnie nowymi osobami z obsługi medycznej, tuż po wypadku – mówi Rafał Andreas, kierownik sklepu JYSK w Katowicach, inicjator i koordynator akcji.

„Poduszka dla Maluszka” to ogólnopolska akcja charytatywna, organizowana przez stowarzyszenie SPLOT. JYSK jest główny partnerem i aktywnie angażuje się w zbiórkę poprzez udostępnienie wszystkich swoich sklepów oraz wsparcie produktowe.

Podczas poprzedniej edycji w 2019 roku, udało się zebrać ok 105 tysięcy zł. Dzięki zebranym pieniądzom prezenty wraz z doposażeniem zostały przekazane do oddziałów dziecięcych i noworodkowych w 13 szpitalach, m.in. w Gliwicach, Oświęcimiu, Wadowicach, Bydgoszczy, Wołominie i Gdańsku.

Zaangażowanie na rzecz najmłodszych jest dla JYSK bardzo ważne. Wspieramy kilka fundacji i stowarzyszeń w tym zakresie, a zbiórka charytatywna Poduszka dla Maluszka ma swoje szczególne miejsce wśród naszych aktywności, bowiem została zainicjowana przez jednego z naszych pracowników i bardzo aktywnie uczestniczą w niej wszystkie załogi sklepów JYSK – mówi Sylwia Filimon, dyrektor komunikacji JYSK Polska.

Poprzednie edycje zbiórek kończyły się kolorowymi, świątecznymi wizytami u małych pacjentów. Uczestniczyli w nich wolontariusze, jak i dyrekcja JYSK. W tym roku jednak, ze względu na obostrzenia pandemiczne, bezpośrednich spotkań nie będzie, a pozostaną życzenia on-line.