Grupa Meblowa Szynaka i Grupa Bega świętowały 10 – lecie współpracy

29 września 2022 roku firma Szynaka Meble świętowała Jubileusz 10-lecia współpracy z niemiecką Grupą Bega. Firma Szynaka Meble jest dziś głównym partnerem i dostawcą mebli do niemieckiej Grupy Bega, która dystrybuuje produkty z Grupy Szynaka w Europie Zachodniej (głównie Niemcy, Francja, Austria i Szwajcaria). Dekada współpracy była okazją do wzajemnych podziękowań, wspomnień i gratulacji. Zarówno Grupa Meblowa Szynaka jak i Grupa Bega są przedsiębiorstwami rodzinnymi, wzajemny ich rozwój oparty jest na wielkim szacunku i serdecznej przyjaźni rodziny Szynaków i Hilpertów. W 2021 r. firmy osiągnęły łączne, wzajemne obroty w wysokości ponad 350 mln zł złotych.

Podczas uroczystości Prezes Jan Szynaka, przywołał przełomowe momenty, ożywił wspólne wspomnienia i podziękował gościom i pracownikom za ich wkład i zaangażowanie w rozwój obydwu przedsiębiorstw. 10 lat współpracy z firmą Bega to dowód zaufania i potwierdzenie wysokiej jakości naszych produktów i usług. Znając oczekiwania i potrzeby naszego niemieckiego Partnera, każdego dnia dokładamy wszelkich starań, aby wykorzystując najnowsze technologie produkować w naszych zakładach najwyższej jakości meble, dedykowane zachodnim klientom. Współpraca z Grupą Bega to coś więcej niż biznes, każdego dnia jesteśmy dla siebie wsparciem w codziennym dążeniu do wzajemnego rozwoju naszych firm. Szczególnie w obecnych, trudnych czasach silne partnerstwa oparte na wzajemnej przyjaźni są gwarancją wzajemnego sukcesu .

W swoim przemówieniu Dieter Hilpert wyjaśnił, że od 50 lat utrzymuje kontakty biznesowe z polskimi firmami. Grupa BEGA, założona w 1999 roku, koncentruje swoje działania zakupowe w Polsce. Ponad 70% sprzedaży Grupy BEGA pochodzi z polskiej produkcji. Z wolumenem zakupów przekraczającym 300 milionów euro, Grupa BEGA jest największym sprzedawcą polskich mebli w Niemczech.

Podczas uroczystości Dieter Hilpert, założyciel i Przewodniczący Komitetu Doradczego Grupy Bega, odebrał z rąk Wojewody Warmińsko-Mazurskiego Artura Chojeckiego – Krzyż Zasługi RP za zasługi dla polskiego przemysłu meblarskiego, najwyższą nagrodę, jaką Prezydent RP może nadać obcokrajowcom.

Pracownicy Grupy Szynaka Meble i Grupy Bega zostali podczas uroczystości nagrodzeni pamiątkowymi dyplomami i statuetkami, w podziękowaniu za ich wkład i zaangażowanie w rozwój  obydwu firm.

Spotkanie Jubileuszowe uświetniła uroczysta kolacja w sali bankietowej Pałacu Mortęgi oraz zabawa taneczna, która trwała do białego rana.