Comeback targów Interzum po czterech latach przerwy

Ogólnoświatowe uznanie dla wystawców i targów

Sukces targów Interzum, które miały swój comeback w terminie od 9 do 12 maja 2023 r. pokazał, jak ważna dla branży jest osobista wymiana doświadczeń i jakie znaczenie ma taka platforma targowa jak Interzum.

„Bardzo istotne i satysfakcjonujące było dla nas móc zaprezentować na żywo, wraz z naszymi partnerami, nowe dekory i produkty, a także naszą nową koncepcję trendów „Freiraum” i otrzymać natychmiastową informację zwrotną”, mówi Claudia Küchen członek zarządu ds. designu i marketingu, odpowiedzialna za wystąpienia targowe.

Międzynarodowy zespół Schattdecor, kierując się hasłem „One Source. Unlimited Solutions.”, nawiązał  do sukcesu targów Interzum w 2019 r., nawet jeśli według ich organizatora – Koelnmesse – nie można porównywać tych imprez targowych w liczbach. Według rozeznania Schattdecor opinie klientów i uczestników targów były jednomyślne: ta impreza targowa to wielki sukces. Schattdecor jest przekonany, że Interzum pozostanie miejscem spotkań branży, również w przyszłości.

 

„To najlepsze targi branżowe na świecie”.

Roland Auer, Prezes Schattdecor SE podkreślaKolonia

 

Nowe powierzchnie dekoracyjne zaprezentowane przez firmę, takie jak Fineflex i MFS-Touch, a także nowości wzornicze: Riva, Acapulco, Sydney, Dąb Salvador i bestsellery, takie jak Dąb Karlstad, spotkały się z bardzo pozytywnym przyjęciem.

Stoisko Schattdecor nawiązywało do idei przewodniej nowej koncepcji trendowej:  „Freiraum”, która spotkała się z dużym zainteresowaniem odwiedzających targi. „Teraz wszystko jest możliwe”, główne stwierdzenie nowej koncepcji wyjaśnia, co można zainicjować i rozwinąć dzięki nowym możliwościom technologicznym, większej świadomości społecznej a także dzięki otwartym umysłom nowej generacji. Takie zmiany są gwarantem dobrej, bezpiecznej  przyszłości.

 

Słowo kluczowe „ewolucja materiałów”: W Schattdecor, w części stoiska nawiązującej do wnętrza kuchni, goście targowi mogli obejrzeć dwie nowe kolekcje Fineflex w kolorach uni i z efektem metalicznym. Przyjazna dla środowiska folia meblowa PET była prezentowana w wyżej wymienionych wersjach materiałowych jako folia 2D, jako folia termoplastyczna 3D oraz jako folia Fineflex z nowym efektem Nature w modnym kolorze perłowego brązu. Połączenie, które zdaniem firm Schattdecor i Fine Decor wkrótce stanie się sukcesem rynkowym.

 

W obszarze innowacyjnych powierzchni inspiracji dostarczał produkt  MFS-Touch: aksamitnie miękka, super matowa i odporna na zarysowania nowa powierzchnia dekoracyjna; to ciekawa alternatywa do aktualnej oferty rynkowej – bardzo poszukiwana i bardzo trendowa.

W temacie trendów: dużym zainteresowaniem cieszą się wciąż dekory o wyglądzie lameli, takie jak Dąb Omega oraz struktury dębowe. Na szczycie listy zamówień wzorków znalazły się: Riva – rysunek wiśni, dekory kamieniopodobne, takie jak AcapulcoSydney oraz dęby: Dąb Salvador i Dąb Karlstad.

 

Za wspólny projekt Schattdecor z firmą Finsa  –  hiszpański producent podłóg otrzymał nagrodę Red Dot Design Award. Wyróżniony wzór podłogowy to 24 różne deski drukowane cyfrowo, prasowane synchronicznie w celu uzyskania szczególnie naturalnego wyglądu i dotyku. „Wyjątkowy projekt” – podkreśla Dorothy Vreven z działu sprzedaży w Schattdecor.

Także temat Proflex 3D, „zdrowej podłogi” produkcji Schattdecor, został dobrze przyjęty na targach. Jest ona promowana od 2017 roku, ale teraz zainteresowanie tym produktem wyraźnie rośnie – to  wynik popularności takich zagadnień jak zrównoważony rozwoju i świadomość ekologiczna.

 

 

Targi Interzum otrzymywały pozytywne opinie od wystawców i organizatorów, nawet jeśli brakowało niektórych znanych konkurentów z branży. „Targi takie jak Interzum rozwijają się dzięki nowym produktom i innowacjom, ale także dzięki konkurencji. Niestety, pod tym względem krajobraz targowy był ubogi. Biorąc pod uwagę sukces tegorocznej imprezy targowej, jesteśmy przekonani, że w 2025 roku nikogo nie zabraknie” – powiedziała Claudia Küchen po powrocie Interzum w Kolonii.

 

Interesujesz się wzornictwem podłogowym? Tutaj więcej informacji na ten temat: