Wszechstronność, długowieczność, moc inspiracji – poznaj potencjał płyt drewnopochodnych we wnętrzach

Aranżacja wnętrz to niekończąca się przygoda. Ważną rolę odgrywają w niej jednak rozwiązania na lata, które znacznie ułatwiają codzienne funkcjonowanie, a przy tym zapewniają estetyczną bazę do rozwijania dekoratorskiej fantazji. Kluczowy jest wybór odpowiednich materiałów, które w pełni wpiszą się w te wymagania. Należą do nich płyty drewnopochodne Pfleiderer o wszechstronnym zastosowaniu przede wszystkim w meblarstwie. Niemniej ich potencjał jest znacznie szerszy, a co ważne, idą z nim w parze szeroko rozumiane aspekty ekologiczne, jakościowe i wzornicze.

Ostatnie półtora roku podczas pandemii mocno zwróciło naszą uwagę na domy, w których spędzaliśmy więcej czasu.  Uświadomiło również ewentualne potrzeby użytkowe, z którymi pilnie należało sobie poradzić. Nawet można powiedzieć, że narodowe kwarantanny przerodziły się w narodowe remonty. Jednocześnie zwyżkujące ceny zarówno mieszkań, jak i ich wyposażenia wymagają zwinności aranżacyjnej na coraz mniejszych powierzchniach. Pomagają w tym rozwiązania wielofunkcyjne, wszechstronne, takie, które można elastycznie dostosować do różnorodnych potrzeb. Między innymi właśnie w tym aspekcie wyróżnia się płyty drewnopochodne To świetna alternatywa dla wielu droższych materiałów, niekiedy też bardziej wymagających podczas codziennego użytkowania.

Wiele możliwości

Płyty drewnopochodne mają niezwykle szerokie spektrum zastosowań aranżacyjnych. Surowe płyty w zależności od wykończenia powierzchni stają się komponentem różnych produktów do wnętrz. Z powodzeniem zastępują nie tylko drewno czy kamień, lecz także m.in. płytki ceramiczne. Co ważne, są bardzo łatwe w pielęgnacji.

W wersji laminowanej cieszą się niesłabnącą popularnością jako materiał do produkcji frontów i korpusów w różnych typach mebli: kuchennych, pokojowych, dziecięcych, młodzieżowych, a także biurowych itp. Z kolei płyty drewnopochodne surowe mają szerokie zastosowanie m.in. w meblach tapicerowanych. Ponadto w formie materiału bazowego występują również w innych elementach wyposażenia tj. blaty robocze, ścianki przyblatowe czy elementy płaskie.

Ekologia na co dzień

Produkcja płyt drewnopochodnych firmy Pfleiderer ściśle powiązana jest z wartościami ekologicznymi. Przede wszystkim chodzi tu o materiał bazowy, którym są materiały pochodzące z recyklingu oraz odpadowe surowce drzewne pochodzące z certyfikowanych obszarów leśnych. Wybierając płytę drewnopochodną, nie tylko więc poszerzamy swoje możliwości we wnętrzach, lecz także dbamy o cenne zasoby naturalne. Taki materiał może z powodzeniem imitować szczególnie rzadkie gatunki drewna albo np. naturalny kamień, czyli surowce których zasoby są ograniczone i wyczerpywalne.

Z ekologią wiąże się również aspekt długowieczności. Wybierając produkty na lata, nie trzeba często wykonywać remontów, które zawsze wiążą się z generowaniem zbędnych odpadów. Troska o jakość i solidność płyt drewnopochodnych znajduje zresztą potwierdzenie w optymalizacji procesów

produkcyjnych w Pfleiderer w kontekście trwałości, odpowiednich parametrów technicznych, a także łatwości obróbki. Ten ostatni aspekt jest szczególnie ważny dla stolarzy i producentów mebli. Lepsza jakość płyty to zarówno sprawniejsza praca z nią, jak i mniej strat surowca drzewnego oraz mniej odpadów.

Estetyka i różnorodność

Za wyborem płyt drewnopochodnych przemawia nie tylko aspekt jakościowy, ekologiczny oraz wszechstronne zastosowanie, lecz także moc możliwości w zakresie wzornictwa. Warto pamiętać, że płyty drewnopochodne to szeroka paleta kolorów, wzorów czy faktur. Dzięki temu taki materiał z powodzeniem zastępuje drewno, kamień, ale też metal czy beton. Nowatorska kolekcja Mood Stories firmy Pfleiderer to trwałe i funkcjonalne produkty do wnętrz, ale przede wszystkim gotowe połączenia modnych i ponadczasowych wzorów  i faktur. 10 nastrojów i 60 zestawów dekorów odpowiada wielu potrzebom estetycznym, a każdą z gotowych kompozycji można swobodnie rozwijać wedle własnych upodobań. Dzięki temu znacznie łatwiej urządzić spersonalizowane, skrojone na miarę wnętrze, które z powodzeniem służy przez wiele lat.

Kolekcja powstała też w ścisłej współpracy z producentami mebli, projektantami wnętrz oraz stolarzami, tak by maksymalnie odpowiedzieć na potrzeby polskich domów oraz bieżące trendy rynkowe. – Zdecydowanym wyróżnikiem MoodStories jest podział na 10 nastrojów, które są gotowym narzędziem do pracy projektanta/architekta, natomiast dla inwestora stanowi istotną wskazówkę w kwestii sposobów łączenia kolorów i struktur. Należy podkreślić, że atutem nowej kolekcji jest także zmiana struktur. Dodała ona dekorom drewnopodobnym naturalności i szlachetności, z kolei jednobarwnym i fantazyjnym – praktyczności. Kolekcja MoodStories zdecydowanie wpisuje się w obecne trendy – mówi Natalia Wrzeszcz-Beling, architektka wnętrz Drew-Trans II.– Przede wszystkim to pierwszy na rynku projekt, do powstania którego zaproszono architektów i stolarzy. Do tej pory te grupy zawodowe nigdy nie uczestniczyły w procesie tworzenia kolekcji. Teraz zdecydowanie łatwiej pracuje się architektom i stolarzom z nowymi dekorami, z ich komponowaniem w kolejnych aranżacjach – dodaje Katarzyna Kosińska z firmy Wiór.

Połączenie doświadczeń specjalistów z najgorętszymi trendami i produktami wysokiej jakości jeszcze bardziej podnosi atrakcyjność płyt drewnopochodnych w szerokiej palecie dekorów. Personalizacja przestrzeni domowych w oparciu o długowieczne i estetyczne rozwiązania staje się o wiele łatwiejsza!

Więcej interesujących informacji na www.pfleiderer.pl