Wielkie otwarcie FORUM DESIGNU! Nowe miejsce na mapie Poznania

Unikatowe wzornictwo, wysoka jakość, odważne połączenia podbijają Stare Miasto Poznania. Już w piątek 29 września wielkie otwarcie Forum Designu – miejsca, w którym zobaczycie i kupicie prawdziwe cudeńka.

– Jesteśmy jak galeria dobrego designu, w której możesz urządzić mieszkanie, doszlifować wygląd biura i jeszcze kupić idealny prezent na ślub znajomych – żartuje założycielka Forum Designu Poznań Joanna Dogadalska. Na 170 metrach kwadratowych wspólnie z Kingą Chęcińską prezentują produkty polskich projektantów.

To miejsce łączy tradycyjny showroom z koncepcją bezpośredniego kontaktu z autorem. – Dopiero ruszamy a już mamy zapełniony kalendarz wydarzeniami: wykłady, spotkania networkingowe, prelekcje. To tętniąca życiem przestrzeń, która doskonale rezonuje z naszym miastem, a przede wszystkim z okolicą ul 23 lutego, która wyrasta na kolebkę artystycznego Poznania – podkreśla założycielka Kinga Chęcińska.

Forum Designu to miejsce dla osób, które otaczają się oryginalnymi, nieszablonowymi przedmiotami polskiej produkcji: od świec, przez porcelanę, biżuterię, lampy, po nowoczesne biurka, stoły i stylowe kanapy. Forum Designu działa od 10 lat w Krakowie i od niedawna także w Katowicach. Teraz przyszedł czas na Poznań. –  W Poznaniu brakowało takiego miejsca jak nasze, które gromadzi prace projektantów z różnych dziedzin pod jednych dachem. Dzięki temu można na własne oczy zobaczyć kompatybilność różnych przedmiotów, barw, materiałów, prezentujemy połączenia, które wcześniej wydawały się niemożliwe do uzyskania – wyjaśnia twórczyni marki Dina De Białynia Woycikiewicz, która od lat prowadzi bliźniaczy showroom w Krakowie, – Jestem przekonana, że Forum Designu Poznań stanie się stałym punktem odwiedzin architektów i mieszkańców, chcących wyjść poza ramy masowych produkcji – dodaje De Białynia Woycikiewicz.

To nowatorska propozycja dla niezależnych Twórców i Designerów, którzy chcą sprzedawać i promować swoje produkty na żywo – I to bez prowizji sklepu! – podkreślają założycielki i dodają: – Po wielu miesiącach wysiłków dodajemy do poznańskiej mapy designu miejsce, na które mieszkańcy czekali od dawna. Zapraszamy wszystkich na wielkie otwarcie!

Oficjalna inauguracja odbędzie się 29 września (piątek) o 17:00 w ramach poznańskiego Festiwalu Designu w showroomie przy ul: 23 lutego 14/16

 

W ramach otwarcia odbędzie się także prelekcja „Komunikacja w czasach niepewności” (prelegenci: Aleksandra Kasprzak, Product Manager oraz Mateusz Kasprzak, Chief Operating Officer, Optisofa) a w sobotę o 12:00 Dorota Kabała założycielka i główna projektantka studio We design for physical culture poprowadzi wykład poświęcony kwestiom zrównoważonego rozwoju i projektowaniu produktów.

Godziny otwarcia

Poniedziałek-piątek 11:00-19:00

Sobota 11:00 – 15:00

 

https://www.instagram.com/forumdesignupoznan/

https://www.facebook.com/forumdesignupoznan

https://forumdesignu.pl/