Szlifowanie krawędzi bez większego wysiłku

Który rzemieślnik nie zna żmudnego, czasochłonnego szlifowania za pomocą klocka szlifierskiego? Niewdzięczna i mało dochodowa praca. Od września Festool oferuje w związku z tym rozwiązanie, które sprawi, że zeszlifowywanie stanie się nowym ulubionym zajęciem.

Rozwiązanie: Szlifierka do krawędzi do wszystkich krawędzi

Nowa szlifierka do krawędzi najlepiej nadaje się do szlifowania drewna litego, jak również do szlifowania lakieru, wypełniacza oraz szlifowania międzyoperacyjnego – do wszystkich poprawek krawędzi oraz tynkowania krawędzi z każdego materiału i każą powłoką. Praca przy użyciu naszej nowej szlifierki jest tak samo elastyczna, jak szlifowanie ręczne. Jest jednak znacznie szybsza, ponieważ szlifierka do krawędzi pracuje w sposób maszynowy, a więc jest mniej podatna na błędy. Regulacja kąta umożliwia pomiar i ustawianie nawet wolnych kątów bez użycia narzędzi. W celu zapewnienia maksymalnej precyzji dostępny jest wskaźnik kąta, który można skalibrować. „Nową szlifierkę do krawędzi opracowaliśmy w taki sposób, aby nie przechylała się na krawędzi już od momentu pierwszego zastosowania, a tym samym nie powodowała jej przecięcia. W porównaniu z klockiem do szlifowania ręcznego możliwe jest skrócenie czasu obróbki do 50 procent: Wystarczy otworzyć nowy Systainer³, wyjąć szlifierkę, przyłożyć ją do krawędzi i można ruszać – szybko, skutecznie i bez błędów – wyjaśnia menedżer produktu, Simon Gröger. Nowa szlifierka do krawędzi umożliwia szlifowanie wszystkich rodzajów krawędzi: nie ma znaczenia, czy są proste, zaokrąglone, surowe, lakierowane, prostokątne czy skośne (od 43° do 92°), elementy obrabiane mogą być małe, duże i nieporęczne, wąskie lub szerokie (od 5 do 60 mm) – nowa szlifierka do krawędzi gwarantuje perfekcyjne rezultaty szlifowania.

Podsumowanie zalet szlifierki do krawędzi ES-ETS 125/ES-ETSC:

– Idealna szlifierka do każdej krawędzi: ciętej lub frezowanej, surowej lub lakierowanej
– Szlifowanie maszynowe zastępuje szlifowanie ręczne: 50-procentowa oszczędność czasu zapewnia wyższą opłacalność
– Bez przechylania się i bez przecinania dzięki podparciu na całej powierzchni – Regulowany tryb szlifowania: wystarczy przesunąć dźwignię, aby aktywować elastyczną regulację kąta
– Bezpyłowe szlifowanie z odsysaniem własnym przy użyciu worka na pył lub w połączeniu z odkurzaczem mobilnym
– Niezawodność: nawet lakierowane elementy można łatwo szlifować – w sposób powtarzalny i otrzymać perfekcyjną krawędź.

Tekst: Silvia Pirro

Źródło: FESTOOL