Stylowa noga skośna X-LINE

Nogi meblowe to elementy, które często decydują nie tylko o funkcjonalności danego stołu czy szafki, ale także o jego atrakcyjnym wyglądzie. Dlatego podczas ich wyboru warto postawić na jakość materiałów i wykonania oraz efektowny design. Oprócz klasycznych, prostych nóg, świetnie sprawdzają się również nowoczesne rozwiązania umożliwiające regulację wysokości blatu oraz stopnia nachylenia nogi. Łatwość montażu i uniwersalna kolorystyka sprawiają natomiast, że tego rodzaju nogi do mebli znajdują naprawdę mnóstwo zastosowań. Jakich? Przekonajmy się!

  • Jakie zalety ma noga X-LINE?

Meblowa noga skośna o eleganckim, stożkowym kształcie od GTV to doskonały wybór zarówno do nowocześnie, jak i klasycznie urządzonych wnętrz. Dzięki funkcji składania pod blatem, stół lub mebel, który w danym momencie nie jest potrzebny, można łatwo złożyć i przechować bez potrzeby odkręcania nóg. Dodatkową zaletą są zróżnicowane możliwości montażu nogi X-LINE: prosto albo pod skosem 80 stopni. U dołu noga zakończona jest regulowaną i obrotową stopką, umożliwiającą dopasowanie do każdego typu podłoża, a także stabilizującą cały mebel. W ten sposób nawet na nierównej powierzchni jesteśmy w stanie postawić stół czy krzesło prosto i zapobiec jego chybotaniu.

Nie bez znaczenia jest także kolor tego funkcjonalnego detalu, jakim jest noga skośna. Minimalistyczna forma w kolorze czystej bieli sprawdzi się we wnętrzach w stylu skandynawskim, szczególnie w zestawieniu z blatami w kolorze jasnego drewna lub bieli. Z kolei czarne nogi X-LINE świetnie zgrają się z ciemnym drewnem lub matową czernią blatów. Delikatnie połyskująca wersja chromowana będzie natomiast idealna do przestrzeni takich jak kawiarnie, bary czy hotele.

  • Gdzie sprawdzi się noga skośna?

Stalowa noga do mebli XLINE jest bardzo wytrzymała i jednocześnie niezwykle stylowa. Dostępna w różnych wysokościach: od 71 do 110 cm, odporna na kilkudziesięciokilogramowe obciążenie, nadaje się do różnych pomieszczeń. Sprawdzi się zarówno w stołach, jak i krzesłach, np. w jadalni, gdzie pozwoli na stworzenie spójnej aranżacji. Możliwość montażu pod kątem prostym i pod skosem sprawi ponadto, że w razie potrzeby możemy w szybki sposób modyfikować wystrój wnętrza. Skośne nogi meblowe wyglądają doskonale również w salonie czy sypialni, szczególnie pod szafkami, komodami czy stolikami utrzymanymi w minimalistycznym stylu. Pasują też do modnych w ostatnim czasie mebli inspirowanych polskim designem z lat 60. czy 70., jak stolik „patyczak” czy komoda „jamnik”.

Jednak skośne nogi meblowe znajdą zastosowanie nie tylko w domu. Przy ich wykorzystaniu można świetnie zagospodarować przestrzenie publiczne, takie jak restauracje i kawiarnie czy też recepcje i poczekalnie w różnego rodzaju zakładach usługowych. Osadzone na tego rodzaju nogach stoły, konsole i komody nabierają lekkości, dzięki czemu pomieszczenia wydają się przestronniejsze. Zgrabne, zwężające się ku dołowi nóżki zajmują również niewiele miejsca, co jest szczególnie ważne w użytkowych przestrzeniach. Z ich pomocą można także łatwo stworzyć nowoczesną aranżację w biurze – sprawdzą się np. pod blatami biurek w open space. Są więc idealnym połączeniem funkcjonalności i doskonałego stylu.

 

www.gtv.com.pl