Salone del Mobile 2024: Paged Meble w aranżacjach Mai Ganszyniec

Salone del Mobile w Mediolanie – najbardziej prestiżowe targi designu w Europie zbliżają się wielkimi krokami. Podczas wydarzenia, zaplanowanego między 16 a 21 kwietnia, nie zabraknie ekspozycji Paged Meble. Polska marka, która już po raz 42. znalazła się wśród wystawców mediolańskich targów, tym razem zaprezentuje kolekcję mebli opartą na reinterpretacji klasycznych wzorów w nowej odsłonie kolorystycznej. Wszystko to w ramach starannie przemyślanego stoiska, za którego projekt odpowiada wybitna projektantka, Maja Ganszyniec.

– Marka Paged to połączenie klasyki i współczesności. Podczas projektowania stoiska priorytetem było znalezienie balansu dla obu tych wartości. Zależało nam na podkreśleniu ponad stuletniego doświadczenia firmy w zastosowaniu technologii gięcia drewna, a jednocześnie chcieliśmy osadzić produkty we współczesności. W Mediolanie pokażemy nową, stworzoną specjalnie dla marki Paged, naturalną paletę kolorystyczną, która doskonale wpisuje się we współczesne wnętrza – mówi Maja Ganszyniec, autorka ekspozycji.

Nowa paleta wybarwień mebli z portfolio Paged Meble, za którą również odpowiada Maja Ganszyniec, inspirowana jest naturalnością i ciepłymi odcieniami drewna. Wprowadza dodatkowe kolory w odcieniach bejc i emalii, dzięki którym tradycyjne materiały i wzory zyskują świeży wygląd.

Wielokrotnie podkreślana przez firmę Paged Meble uważność w kwestii wdrażania idei zrównoważonego rozwoju w modelu produkcji, znalazła przełożenie w koncepcji stoiska na Targach Salone Del Mobile. Dzięki modułowej konstrukcji, możliwości wielokrotnego wykorzystania elementów oraz zastosowaniu aluminiowych ram i tkanin zamiast tradycyjnych materiałów budowlanych, stoisko będzie przykładem odpowiedzialnego podejścia do projektowania i prezentacji produktów w duchu „zero waste”. Odpowiedzialne podejście dotyczy również wykorzystywania drewna jako surowca w budowie stoiska:

– Jestem zwolenniczką stosowania drewna tam, gdzie najlepiej oddaje ono swoje piękno i funkcjonalność. Jednocześnie wyznaję zasadę, że wszędzie tam, gdzie możliwa jest rezygnacja z naturalnego surowca, powinniśmy szukać jego zamienników. – dodaje Maja Ganszyniec

Wszystkich odwiedzających Salone del Mobile Paged zaprasza na Spotkanie Autorskie z Mają Ganszyniec, które odbędzie się na stoisku Paged o numerze B25 w hali nr 5 w dniu 18 kwietnia w godzinach 11-13.

Podczas targów w Mediolanie firma Paged Meble zaprezentuje również nową identyfikację wizualną, zgodną z wartościami marki – skupieniem na współczesności, przy jednoczesnym poszanowaniu tradycji. Nowe kolory, nowe podejście do projektowania oraz przemyślana koncepcja stoiska to wyraz ewolucji Pagedu, który pozostając wierny swoim korzeniom, nieustannie szuka nowych ścieżek rozwoju.

O projektantce:

Maja Ganszyniec jest projektantką z kompleksowym podejściem do procesu projektowania. Urodzona na Śląsku, studiowała architekturę wnętrz na Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie, a następnie ukończyła studia projektowe na Royal College of Art w Londynie w 2008 roku.

W 2013 roku założyła Studio Ganszyniec, skupiając się na obiektach zorientowanych na człowieka i przyjaznych naturze. W swojej praktyce łączy projektowanie, które jest zarówno wizjonerskie, jak i odpowiedzialne – zawsze szuka nowych możliwości w granicach myślenia strategicznego.

Przez ostatnią dekadę współpracowała z markami takimi jak Abstracta, IKEA, Duka, Comforty, Mute czy Noti. Maja jest także założycielką i współwłaścicielką niezależnej marki meblowej Nurt.

O Grupie Paged:

Założony ponad 90 lat temu Paged jest obecnie jednym z pięciu największych producentów sklejki i znaczącym producentem krzeseł drewnianych w Unii Europejskiej. Zatrudnia ponad 2 tys. osób i posiada łącznie sześć zakładów produkcyjnych w Polsce i Estonii. Oferuje innowacyjne rozwiązania i produkty, które znajdują zastosowanie w wielu branżach, takich jak: projektowanie wnętrz i wyposażenie wnętrz, budownictwo, transport i opakowania na blisko osiemdziesięciu rynkach na całym świecie. Od 2019 roku Paged rozwija i wdraża innowacje technologiczne i produktowe w oparciu o unikalne kompetencje własnego centrum badawczo-rozwojowego Paged LabTech.

Spółki należące do Paged: Paged Pisz, Paged Morąg, Paged Eesti, Paged Trade, Paged Meble, Paged LabTech, Paged Deutschland oraz BUK Ltd. to część Grupy Thumos, prywatnego, polskiego konsorcjum przemysłowo-inwestycyjnego.