Przegląd łazienkowych mebli modułowych

Meble modułowe w ostatnich latach stały się hitem. Znane nam warunki mieszkaniowe, a więc małe metraże i wielofunkcyjność pomieszczeń zmuszają nas do szukania elastycznych i niestandardowych rozwiązań. Modułowość jest właśnie takim rozwiązaniem, bo pozwala dostosować zabudowę nawet do trudnej przestrzeni. Dziś przyglądamy się najciekawszym propozycjom mebli modułowych do łazienki – te kolekcje warto wziąć pod uwagę!

Meble do każdej przestrzeni

Meble z jednej kolekcji, którymi umeblujesz łazienkę, pralnię, a nawet wnękę w korytarzu? To możliwe, jeśli sięgniesz po meble modułowe. Marka NAS – polski lider rynku w segmencie modułowych mebli do łazienek – stworzyła dwie uniwersalne kolekcje, Stilla i Metro System, którymi umeblujesz niemal każdą przestrzeń. W skład obu kolekcji wchodzi kilka typów szafek w różnych wymiarach i wariantach, które można dowolnie komponować. Najpopularniejsze konfiguracje to dwie szafki zestawione jedna nad drugą, tworzące razem wysoki słupek, dwie szafki podumywalkowe zestawione pod wspólnym blatem, by razem stworzyć pojemną komodę albo kilka szafek wiszących połączonych razem w jednolitą szafę. Możliwości jest tak wiele, że kolekcje Stilla i Metro System z powodzeniem znajdą zastosowanie nie tylko w łazience, ale również w innych pomieszczeniach, nawet w tych, gdzie występują skosy, załamania i wnęki. Wybór mebli modułowych jest więc doskonałą propozycją, jeśli szukamy tańszej alternatywy dla zabudowy wykonanej na wymiar.

Modułowość podbija rynek

Ogromne możliwości aranżacyjne kolekcji modułowych Stilla i Metro System sprawiły,  że stały się one absolutnym bestsellerem w kategorii mebli do łazienki. Klienci docenili ich uniwersalność: meble te można łączyć w pojemne zabudowy, obracać o 180 stopni, zestawiać szafki jedna nad drugą albo montować obok siebie, tworząc szerokie komody. Dodatkowe miejsce do przechowywania zapewniają blaty (laminowane lub konglomeratowe do wyboru). Bryły występują w trzech głębokościach – 15, 22 i 45 centymetrów, z czego najpłytsza stanowi ciekawą propozycję do niewielkich łazienek, np. w kawalerce. Głównym ozdobnikiem serii Stilla jest zaokrąglony frez, który pełni rolę uchwytu. Można go podkreślić za pomocą dekoracyjnej blendy o dekorze drewna, nawiązując do stylu skandynawskiego, albo wybierając odcień czarnego betonu w stylu loftowym. Zwolennicy jednolitych aranżacji mogą zdecydować się na wybór blendy w klasycznej bieli. Kolekcja modułowa Metro System występuje w trzech odcieniach kolorystycznych – białym połysku, w dekorze złotego dębu i w czarnym macie z wykończeniem no fingerprint, które zapobiega powstawaniu nieestetycznych śladów po palcach. Opcja dokompletowania nóżek, a w przypadku kolekcji Metro System – również uchwytów, to dodatek, który niewielkim kosztem może zupełnie odmienić wygląd łazienki.

Kolekcja MO-RE – nowy wymiar modułowości

Kolekcja MO-RE marki Defra wznosi pojęcie modułowości na wyższy poziom. To pierwsza tego typu seria, której wszystkie elementy można dowolnie dobierać i łączyć. Do wyboru są dwa wzory frontów: gładki, z frezowanym owalnym uchwytem oraz frezowany na krawędziach do połączenia z uchwytem TWIG (jedno- lub dwupunktowym). Oprócz możliwości konfiguracji poszczególnych elementów, istnieje możliwość zestawiania ze sobą pojedynczych szafek. W ofercie brył znajdziemy szafki z drzwiami lub szufladami, słupki, szafki zintegrowane z koszem na bieliznę, blaty konglomeratowe i laminowane oraz dedykowane umywalki nablatowe i meblowe. Kolekcję uzupełnią lustra kwadratowe i prostokątne oraz ciekawa szafka lustrzana, która posłuży za użyteczne dopełnienie zabudowy. Tak szeroki wybór elementów sprawi, że każdy znajdzie tu coś dla siebie.