Prezes Paged z tytułem Ambasadora Meblarstwa

Podczas VIII Ogólnopolskiego Kongresu Meblarskiego “Polskie Meble Konkurencyjna Polska”, który odbył się w połowie września br., przyznano prestiżowe tytuły Ambasadorów Meblarstwa. Otrzymały je osoby, które w ostatnim czasie były szczególnie zaangażowane w działania branży meblarskiej. Jedno z wyróżnień trafiło do Jarosława Michniuka, Prezesa Paged.

13 września 2023 r. w Poznaniu podczas Międzynarodowych Targów Maszyn, Narzędzi i Komponentów dla Przemysłu Drzewnego i Meblarskiego DREMA, odbył się również VIII Ogólnopolski Kongres Meblarski „Polskie Meble – Konkurencyjna Polska”. Zwieńczeniem tego wydarzenia było przyznanie prestiżowego w tej branży tytułu Ambasadora Meblarstwa. Wyróżnienie to od 2016 r. jest nadawane przez Ogólnopolską Izbę Gospodarczą Producentów Mebli.

Rada Izby szczególnie doceniła Jarosława Michniuka jako integratora branży drzewnej, wskazując na jego zaangażowanie w inicjatywę zawiązania Koalicji na Rzecz Polskiego Drewna. Jej nadrzędnym celem było, aby branża drzewna prezentowała przed Lasami Państwowymi i Ministerstwem Klimatu jeden spójny głos. W uzasadnieniu przyznanego wyróżnienia zostały podkreślone działania i zaangażowanie Jarosława Michniuka w inicjację i przeprowadzenie procesu lobbingowego na poziomie Unii Europejskiej w sprawie wprowadzenia ceł antydumpingowych na sklejkę importowaną z Rosji.


O Paged:

Założony ponad 90 lat temu Paged jest obecnie jednym z pięciu największych producentów sklejki i trzecim największym producentem krzeseł drewnianych w Unii Europejskiej. Zatrudnia ponad 2 tys. osób i posiada łącznie siedem zakładów produkcyjnych w Polsce i Estonii. Oferuje innowacyjne rozwiązania i produkty, które znajdują zastosowanie w wielu branżach, takich jak: projektowanie wnętrz i wyposażenie wnętrz, budownictwo, transport i opakowania na blisko osiemdziesięciu rynkach na całym świecie.

Od 2019 roku Paged rozwija i wdraża innowacje technologiczne i produktowe w oparciu o unikalne kompetencje własnego centrum badawczo-rozwojowego Paged LabTech.

Spółki należące do Paged: Paged Pisz, Paged Morąg, Paged Eesti, Paged Trade, Paged Meble, Paged LabTech, Paged Deutschland oraz BUK Ltd. to część Grupy Thumos, prywatnego, polskiego konsorcjum przemysłowo-inwestycyjnego.