Paged jednym z kreatorów Punktu Zwrotnego – EkoCentrum edukacji dzieci i młodzieży

W Warszawie, na Pradze Północ, 21 września 2023 r. o godzinie 10:00 rano, nastąpi otwarcie Punktu Zwrotnego – nowoczesnego centrum edukacji ekologicznej dla dzieci i młodzieży, gdzie będą mogli bezpłatnie pogłębić wiedzę o cyrkularności i zrównoważonej modzie. Paged dostarczył do obiektu sklejkę, dzięki której powstało wyposażenie EkoCentrum.

Punkt Zwrotny to pierwsze w Polsce centrum edukacji ekologicznej oparte na idei pokoi zagadek. To 350 mkw specjalnie zaprojektowanej przestrzeni do edukacji klimatycznej dla dzieci i młodych dorosłych. To właśnie tutaj będzie można rozwiązywać eko-zagadki, a także odkrywać tajemnice „fast fashion”. Wśród kreatywnych zadań znajdzie się m.in. wyłapanie manipulacji w reklamach i social media, segregacja odpadów, właściwe czytanie metek, czy przeliczanie ile wody potrzeba do produkcji bawełny. Odwiedzający będą mogli także zrozumieć co to znaczy cyrkularność w praktyce.

Punkt Zwrotny powstał z wykorzystaniem sklejki dostarczonej od Grupy Paged, która jest liderem w produkcji tego materiału na polskim rynku. Materiał ten został wykorzystany budowy elementów pokoi zagadek i wykończenia przestrzeni, podkreślając tym samym proekologiczną ideę warszawskiego EkoCentrum.

Sklejka to jeden z materiałów najbardziej przyjaznych środowisku, które obecnie są wykorzystywane na rynku. Ma jeden z najniższych poziomów emisji formaldehydu wśród materiałów stosowanych w budownictwie czy transporcie. Dzięki temu idealnie wpisuje się w powstanie tego wyjątkowego EkoCentrum oraz tematykę odpowiedzialności społecznej, która jest jednym z elementów strategii Paged. To dla nas ważna współpraca, która umożliwia naszej firmie wsparcie w zakresie poszerzenia edukacji proekologicznej młodego pokolenia – mówi Jarosław Michniuk, Prezes Grupy Paged.

W projekt zaangażowany jest multidyscyplinarny zespół ekspertów, który pozostaje do dyspozycji odwiedzających. EkoCentrum Punkt Zwrotny znajduje się w Warszawie przy ul. Jagiellońskiej 88, w dawnej bramie FSO (obecnie FSO Park). Jest on dostępny dla dzieci i młodzieży w dni robocze w godzinach 9-15, a w weekendy stanowi obiekt ogólnodostępny dla mieszkańców Warszawy.


O Paged:

Założony ponad 90 lat temu Paged jest obecnie jednym z pięciu największych producentów sklejki i trzecim największym producentem krzeseł drewnianych w Unii Europejskiej. Zatrudnia ponad 2 tys. osób i posiada łącznie siedem zakładów produkcyjnych w Polsce i Estonii. Oferuje innowacyjne rozwiązania i produkty, które znajdują zastosowanie w wielu branżach, takich jak: projektowanie wnętrz i wyposażenie wnętrz, budownictwo, transport i opakowania na blisko osiemdziesięciu rynkach na całym świecie.

Od 2019 roku Paged rozwija i wdraża innowacje technologiczne i produktowe w oparciu o unikalne kompetencje własnego centrum badawczo-rozwojowego Paged LabTech.

Spółki należące do Paged: Paged Pisz, Paged Morąg, Paged Eesti, Paged Trade, Paged Meble, Paged LabTech, Paged Deutschland oraz BUK Ltd. to część Grupy Thumos, prywatnego, polskiego konsorcjum przemysłowo-inwestycyjnego.