Nowości wzornicze i produktowe na targach Sicam 2023

FREIRAUM nieograniczone niczym możliwości!

Po sukcesie targów Interzum Schattdecor zaprezentuje jesienią na targach Sicam w Pordenone, po raz kolejny, wiele nowości wzorniczych oraz produkt Fineflex Structure w kilku wersjach kolorystycznych.

 

Nieograniczone możliwości kreacji

Ramy wystąpienia targowego zapewnia koncepcja trendów „Freiraum”. „Teraz wszystko jest możliwe”, podkreśla w przedmowie do nowego trendbooka Claudia Küchen, Członek Zarządu ds. designu i marketingu i opisuje ten fakt następująco: „Dziś mamy do dyspozycji możliwości technologiczne i możliwości kreacyjne, które  projektantom wnętrz pozwalają w nowy sposób spojrzeć oraz reagować na wyzwania i trendy naszych czasów. Nowa generacja – pokolenie bystrych umysłów, większa swoboda w projektowaniu i stosowaniu nowych technologii oraz  nowe koncepcje społeczne mają decydujące znaczenie dla ewolucji materiałowej w naszej branży. Nieustannie pracujemy nad zaspokojeniem nowych potrzeb w postaci przyszłościowych produktów, takich jak Fineflex, które spełniają wymogi dotyczące ochrony środowiska i zrównoważonego rozwoju”.

Moda na uniwersalne wzornictwo

Wolność kreacji znajduje również odzwierciedlenie w projektowaniu. Sabrina Wieland – kierownik działu designu obserwuje łączenie się przestrzeni mieszkalnej i życiowej; otwierają się nie tylko ludzie, ale także różne obszary życia. Wymaga to bardziej uniwersalnego języka projektowania i różnorodności kolorystycznej. Sabrina Wieland komentuje: „Otwieramy się na naturę, a tym samym na nasze najbliższe otoczenie. Natura jest doskonałym źródłem inspiracji. Z niej czerpiemy pomysły na kształty i kolory, a nowoczesne koncepcje wnętrzarskie preferują większą otwartość na zewnątrz. Swoboda w projektowaniu sprawia, że ​​przestrzeń mieszkalna generalnie staje się bardziej przytulna, a dekory bardziej uniwersalne. Projekty, które znamy z domu, teraz znajdują zastosowanie także w przestrzeniach biurowych i publicznych”.

 

Dekory i produkty

Dekory takie jak Riva czy Sydney spotkały się już z pozytywnymi opiniami klientów i gości podczas targów Interzum. Trend w kierunku naturalności, interpretowanej na dużej powierzchni, dyskretnie i nowocześnie, znajduje także odzwierciedlenie w koncepcji stoiska na Sicam.

Nowości wzornicze Schattdecor są odpowiedzią na nowe trendy. Dekory takie jak orzech Bilbao Walnut będą prezentowane szerokiej publiczności.

Temat powierzchni jest również ekscytujący. Jeśli chodzi o wrażenia dotykowe, w ofercie Schattdecor i Fine Decor pojawił się nowy, wyróżniający się produkt: Fineflex Structure w kolekcji Fineflex Metallic w odcieniu „perłowy brąz”.

Klaus Müller, dyrektor sprzedaży powierzchni uszlachetnionych,  podsumowuje to stwierdzeniem „the next new thing””: „Ten produkt oferuje klientom nową, kreatywną wartość dodaną. Fineflex Structure  w kolekcji Fineflex Metallic wyróżnia się specjalnym tłoczeniem. Dzięki temu oferujemy klientom większą swobodę w projektowaniu; otrzymują możliwość zastosowania efektu haptycznego i różnicowania swoich produktów.  To kolejny ciekawy produkt, wprowadzony przez nas na rynek“.

Temat haptyki cieszy się dużym zainteresowaniem od lat. Motto „Więcej znaczy więcej” oznacza tutaj: więcej efektu dotykowego, więcej naturalności. Fineflex Structure oferuje haptykę na nową skalę. W połączeniu z metalicznymi kolorami z kolekcji metallic powierzchnia wygląda elegancko i nowocześnie, a dodatkowo wyróżnia się efektem zapobiegającym pozostawianiu odcisków palców.

Zainteresowani będą mogli zgłębić temat w dniach 17-20 października w hali nr 6, na stoisku A30/A34. Zespół Schattdecor z przyjemnością doradzi w temacie wzornictwa przyszłości.

Każdy, kto chce dowiedzieć się więcej o nowej koncepcji trendów i kolekcji dekorów „Freiraum”, może to zrobić na stronie: freiraum.schattdecor.com, zgodnie z mottem: Teraz wszystko jest możliwe!