Nowe trendy 21/22 według Schattdecor

Strefy naszego życia powinny być możliwie multifunkcJONALNE i dopasowywać się do naszych potrzeb tak szybko, jak to możliwe. Elastyczność wnętrza daje poczucie bezpieczeństwa i równowagi.

Schattdecor prezentuje, jak zmieniają się pod względem wyglądu i funkcjonalności wnętrza mieszkalne, biurowe oraz przestrzenie publiczne i jakie nowe możliwości otwierają się przed nami.  Nowa kolekcja wzornicza  firmy bazuje na nowoczesnym koncepcie trendowym oraz motto: Resilient Habitats – bezpieczeństwo w elastycznych, dopasowanych wnętrzach.

Jak będziemy żyć jutro? Międzynarodowy zespół projektantów  z Schattdecor szuka odpowiedzi na to pytanie, poprzez dogłębne analizy trendowe. W czasach pandemii okazało się to być bardzo ciekawym ii inspirującym wyzwaniem.

Claudia Kuechen, Członek  Zarządu Design I Marketing podkreśla: „Intensywna analiza możliwych scenariuszy przyszłości pomogła nam zrozumieć aktualne  potrzeby ludzi na całym świecie w kontekście ich przyszłego rozwoju. Zmiana jest motorem innowacji i nowoczesności. Strefy naszego życia – dom, biuro i przestrzeń publiczna – wymagają od nas większej elastyczności i natychmiastowego reagowania. Chcemy bez obaw radzić sobie z nieprzewidywalnymi sytuacjami i szybko dostosowywać się do różnych wymagań.W naszej książce trendowej 2021/22 zajmujemy się w szczególności zmieniającymi się, wielofunkcyjnymi wnętrzami, które wykorzystywane są obecnie w maksymalny sposób i które wyposażane są przez użytkowników zgodnie z potrzebami.”

Projekty mebli i przestrzeni mieszkalnych oparte są na indywidualnych potrzebach użytkownika. Przestrzenie życiowe muszą dostosowywać się do mieszkających w nich ludzi. Zmiana wymaga czegoś więcej niż chwilowych kompromisów – wymaga trwałej elastyczności i różnorodnych rozwiązań.

Resilient Habitats: HOME

GRANICE POMIĘDZY PRZESTRZENIAMI ŻYCIOWYMI ZANIKAJĄ. NASZ DOM BAZUJE NA WSZECHSTRONNOŚCI I SIECIOWOŚCI, TAK JAK CAŁA NASZA RZECZYWISTOŚĆ I MY SAMI. W domu  mieszkamy, pracujemy, uczymy się i uprawiamy sport.

Oczekujemy przestrzeni mieszkalnych, które w sposób naturalny i nieskomplikowany dopasowują się do potrzeb oraz do zmiennych sytuacji, a równocześnie pozostają azylem. Wymaga to modułowości, łączenia różnych opcji aranżacyjnych.

Taką rolę może pełnić kuchnia, gdzie toczy się nasze życie rodzinne, zawodowe i szkolne. Kolory i materiały, które znamy z natury, znajdziemy tu na powierzchniach mebli i podłóg. Materiały stosowane w kuchni – centralnym miejscu spotkań w domu – są zdecydowanie przytulniejsze niż kiedyś.

Atmosferę przytulności i ciepła we wnętrzu uzyskamy stosując ciepłe, ziemiste kolory czerwieni i brązu w połączeniu z jasnymi naturalnymi rysunkami drewna, powierzchniami jednobarwnymi i delikatnymi strukturami kamienia. W kombinacji z dekorami tekstylnymi uzyskuje się wyjątkowy klimat: domu jako bezpiecznej oazy i azylu.

Wprowadzamy naturę do wnętrza:  Integrujemy roślinność i naturalną kolorystykę w naszych mieszkaniach.

Rośnie zapotrzebowanie na przestrzeń mieszkalną, a jednocześnie na poczucie wspólnoty i kontaktu. Nieistotne, czy będzie to przestrzeń colivingowa, czy kawalerka – nasze mieszkanie musi spełniać różne funkcje życiowe. Stąd potrzebne w nim są zarówno rozwiązania typu „wnętrze we wnętrzu”, jak i modularne.

Pomieszczenia są wizualnie dzielone. Powinny być one elastyczne i spersonalizowane. Pożądane są rozwiązania separujące przestrzeń. Taką rolę doskonale spełniają naturalne struktury np.ratan. Wprowadzają one wartość dodaną do wnętrza. Także rustykalne struktury drewna czy ciekawe, naturalne dekory kamienne cieszą się dużym zainteresowaniem. Wyraźnym trendem jest moda na naturalne rysunki o charakterze rzemieślniczym.



Kuchnia z dekorami Flagstaff Oak na wyspie oraz Grey Uni


Liamgold na ciekawej formie meblowej

Resilient Habitats: WORK

JESTEŚMY CYFROWI I MOBILNI – NIEZWIĄZANI NA STAŁE Z ŻADNĄ LOKALIZACJĄ. ŚRODOWISKO PRACY MUSI BYĆ ELASTYCZNE I WIELOFUNKCYJNE.

Liczy się efekt naszej pracy, a nie to gdzie pracujemy. Firmy stawiają na zdecentralizowane struktury. Środowisko pracy ma być elastyczne i wielofunkcyjne – granice pomiędzy przestrzeniami są płynne.

Design wnętrz biurowych jest powściągliwy. Dominują proste, subtelne dekory: jasne struktury drewna, wzory metaliczne i tekstylne. Modny jest kolor niebieski!

Subtelne wzory z efektami specjalnymi, takimi jak srebro lub inne metaliczne niuanse, korespondują z nowoczesną rustykalnością. Ten styl daje poczucie bezpieczeństwa i zaufania. Estetyczna powściągliwość pozostawia wystarczająco dużo miejsca na skoncentrowaną i kreatywną pracę.

Kontrast chłodnego betonu i ciepłych dekorów drewnianych zapewnia nieoczekiwane efekty wizualne.

Stanowisko pracy może być transportowane i rozbudowywane – możemy pracować stacjonarnie, w domu, ale także hybrydowo. Super lekkie i łatwe do modyfikacji meble biurowe oraz inteligentne biurka są kluczowe dla optymalnego wykorzystania.

Modele pracy takie jak desk sharing czy coworking cieszą się coraz większym zainteresowaniem. Istotna jest maksymalna elastyczność przestrzeni! Poszukiwane są  alternatywy dla domowego biura, miejsca spotkań dla twórczej i społecznej wymiany:  powstają “Multispaces”.



Dekor Garden Oak


ArcticFishbone we wenętrzu biurowym

Resilient Habitats: PUBLIC

CHCEMY PRZEŻYWAĆ, ZNAJDOWAĆ RADOŚĆ I INSPIRACJĘ. HYBRYDOWE KONCEPCJE ŁĄCZĄ ŚWIATY: ANALOGOWY I CYFROWY, OFERUJĄC POCZUCIE KOMFORTU.

Sklepy i restauracje muszą przemyśleć i poszerzyć swoją ofertę. Zrównoważone koncepcje są potrzebne jako fundament miejsc spotkań, gdzie poszukujemy przeżyć: nowych impulsów, inspiracji.

Nowo zaprojektowane concept store’y – autorskie przestrzenie zakupowe z ciekawym asortymentem – zaspokajają codzienne potrzeby, dostarczają rozrywki i wyjątkowych doznań podczas zakupów. Sprzyja temu elastyczny układ sklepu. Niewielkie pomieszczenia są maksymalnie wykorzystywane, dając równocześnie poczucie bezpieczeństwa. Puste przestrzenie są przeprojektowywane i wykorzystywane w niekonwencjonalny sposób.

W sieci kupujemy wszystko. Nie należy jednak zapominać o analogowym doświadczeniu z produktem. Więź pomiędzy klientem a marką może zostać wzmocniona poprzez unikalne doświadczenie produktu “w cztery oczy”, w połączeniu z rozrywką w sieci. Hybrydowe koncepcje, które bazują na połączeniu sklepu internetowego z przestrzenią typu „pop-up store” lub „click & collect” (zamów online i odbierz w sklepie stacjonarnym), zapewniają  nam wyjątkowy komfort.

Naturalne dekory o strukturze drewna i kamienia wprowadzają elegancką rustykalność. Ciepłe niuanse kolorystyczne nadają wnętrzu elegancji i szlachetności. Ekskluzywność  podkreślana jest  przez  metaliczne efekty i delikatne odcienie zieleni.

Wyraziście, przejrzyście, w centrum uwagi: przestrzeń ekspozycyjna powinna być przejrzyście zaprojektowana. Dzięki zastosowaniu graficznych dekorów zaakcentujemy nowoczesność. Dobrym rozwiązaniem jest połączenie różnych odcieni zieleni z reprodukcjami kamienia i metalu.



Dąb Karlstad we wnętrzu publicznym


Dekory Triana oraz  Amberwood

Schattdecor Sp. z o.o.

ul. Sowia 10, PL 62-080 Tarnowo Podgórne

Zakład w Głuchołazach, ul. gen. Andersa 1, PL 48-340 Głuchołazy

www.schattdecor.com

Instagram@schattdecorgroup