Niezwykle precyzyjne cięcia poprzeczne – z gwarancją pracy akumulatora przez cały dzień

Nowa akumulatorowa ukośnica przesuwna Festool KSC 60

Co mają ze sobą wspólnego układanie podłóg, budowa elewacji,   obróbka drewna i wykończenie wnętrz? To  proste: do wszystkich tych zadań potrzebna jest kompaktowa ukośnica, którą cechuje wysoka precyzja i  elastyczność.

KSC 60 jest standardowo wyposażona w worek na pył do zastosowań przenośnych i mniejszych prac.

Korzyści z pracy ukośnicą Festool KSC 60

Festool konsekwentnie rozszerza swoją bogatą ofertę urządzeń akumulatorowych. Akumulatorowy KAPEX KSC 60 jest niezwykle mocny, a przy tym elastyczny w użyciu, dzięki możliwości obustronnego ustawiania kąta skosu do 60 stopni, jak i obustronnego ustawiania kąta nachylenia do 46 (prawa strona) lub 47 stopni (lewa strona).  Dwukolumnowa prowadnica z podwójnym ułożyskowaniem zapewnia precyzyjne, płynne prowadzenie tarczy pilarskiej, dzięki czemu każde cięcie jest idealne, wykonane bez drgań i szarpania. Lampa LED rzuca cień tarczy pilarskiej na obrabiany materiał, co wyznacza dokładną linię, przy jednoczesnym zachowaniu optymalnego widoku rzazu. Ukośnica przesuwna KSC 60 jest standardowo wyposażona, w worek na pył do zastosowań przenośnych i mniejszych prac. W zakres zestawu  wchodzi również praktyczny kątomierz nastawny. Dzięki niemu pomiar i przenoszenie kątów wewnętrznych i zewnętrznych jest proste, szybkie i bezbłędne. Inteligentny szczegół: dodatkowe nóżki umożliwiają podwyższenie stołu roboczego KSC 60 dokładnie do wysokości Systainera SYS 3 M 112 lub SYSTAINERA SYS 1. Ten z kolei może zostać wykorzystany jako stół roboczy, na którym można bezpiecznie oprzeć długie elementy obrabiane.

Nowa akumulatorowa ukośnica przesuwna KSC 60 sprawia, że precyzja nie jest kwestią przypadku, lecz jest zapewniona cięcie po cięciu.

Bezszczotkowy silnik EC-TEC najnowszej generacji w połączeniu z systemem podwójnych akumulatorów zapewnia pełną moc i wytrzymałość przez cały dzień.

Zasilanie akumulatorowe przez cały dzień pracy

KAPEX KSC 60 pod względem wydajności w niczym nie ustępuje KS 60 zasilanej sieciowo. Dzieje się tak, dzięki doskonale skoordynowanemu współdziałaniu akumulatora i silnika. – W KSC 60 zastosowaliśmy bezszczotkowy silnik EC-TEC najnowszej generacji. Charakteryzuje się on kompaktową budową, niewielkim ciężarem i wysoką wydajnością – mówi Boris Seyfried, menedżer produktu w dziale pilarek Festool. Wstępny wybór prędkości obrotowej umożliwia dopasowanie do obrabianego materiału. Inteligentny system podwójnych akumulatorów zapewnia większą siłę i zasięg: KSC 60 może być zasilana jednym lub dwoma akumulatorami 18 V Festool, co wystarcza na cały dzień pracy. Na placu budowy nowa KSC 60 o kompaktowej konstrukcji z prowadnicami kończącymi się równo z powierzchnią i ergonomicznie rozmieszczonymi uchwytami do przenoszenia oraz praktyczną blokadą transportową okazuje się być niebywale mobilna.

Na placu budowy nowa KSC 60 o lekkiej i kompaktowej konstrukcji okazuje się być bezgranicznie mobilna.

Typowe dla Festool: inteligentny system

Dopełnieniem całości jest wyposażenie systemowe, idealnie dopasowane do KSC 60. Należą do niego tarcze pilarskie do każdego zastosowania, które w połączeniu z możliwością wstępnego ustawienia prędkości obrotowej gwarantują perfekcyjny rezultat cięcia i cięcie dostosowane do materiału. Moduł transportowy do KSC 60, który służy zarówno do mocowania, jak i przewożenia – dzięki temu transport KAPEX KSC 60, staje się jeszcze łatwiejszy. Co więcej KAPEX KSC 60 można ustawić na wysokości roboczej chroniącej plecy. Rozstawianie jest szybkie i łatwe, dzięki przemyślanemu mechanizmowi. Nieprzerwana praca jest możliwa dzięki zestawowi energii zalecanemu dla KSC 60: zawiera on dwa akumulatory 5,2 Ah i podwójną ładowarkę w nowym Systainerze³. Ładowarka może być używana do ładowania dwóch akumulatorów w tym samym czasie.

Kompleksowa ochrona

Brak zmartwień w codziennej pracy – wszystkie akumulatory i ładowarki Festool, podobnie jak wszystkie elektronarzędzia Festool, są kompleksowo zabezpieczone poprzez Festool Serwis.

Nowa akumulatorowa ukośnica przesuwna KSC 60 będzie dostępna u naszych autoryzowanych dystrybutorów od września 2022 r. Szczegółowe informacje są dostępne na stronie: www.festool.pl

___________________________________

Rozmiar ok. 4301 znaków (ze spacjami)

Dane techniczne KSC 60

Moc 36 V (2 x 18 V)

Głębokość cięcia 90° / 90° 60 x 305 mm

Kąty nachylenia lewo / prawo 46°/47°

Tarcza obrotowa lewo / prawo 60°/60°

Ø tarczy pilarskiej 216 mm

Lampa LED Tak

Waga bez akumulatora 16,6 kg

Cechy szczególne Kątownik nastawny, nóżki podwyższające