Najbardziej międzynarodowe targi mebli i wnętrz już za tydzień w Poznaniu

Kupcy z ponad 70 krajów zapowiedzieli swój udział największych w Europie Środkowo-Wschodniej międzynarodowych kontraktacjach meblowych MEBLE POLSKA oraz towarzyszących im biznesowych Targach Wnętrz HOME DECOR. Kolejna edycja tych wydarzeń odbędzie się od 21 do 24 lutego 2023 roku w Poznaniu. Handlowcy z całego świata będą mieli okazję zapoznać się z najnowszymi kolekcjami 250 firm z 15 krajów.

Największa ekspozycja polskich mebli

Targi MEBLE POLSKA to największa na świecie ekspozycja oferty polskiego przemysłu meblarskiego. Zakres tematyczny targów obejmie produkty ze wszystkich segmentów cenowych: meble tapicerowane, meble skrzyniowe z płyty meblowej oraz z litego drewna, krzesła i stoły oraz materace.

Wśród wystawców, których meble będzie można zobaczyć w tym roku, są m.in. tacy renomowani producenci jak: Befame, Black Red White, Benix, Fameg, Gala Collezione,, Intermeble, Lenart, Libro, Mebin, Matex, Taranko, Poldem, Meble Wójcik, Wajnert Meble czy Wersal. Ich stoiska co roku oblegane są przez kupców meblowych. Podobnie będzie zapewne i w tym razem, bo firmy jak zwykle na targi w Poznaniu przygotowały wiele nowych, ciekawych  prototypowych kolekcji na kolejny sezon sprzedażowy.

Obok stałych wystawców Targów MEBLE POLSKA podczas edycji 2023 swoją ofertę zaprezentuje także wiele nowych firm, które obecne są na targach w Poznaniu po raz pierwszy lub wystawiają się po dłuższej przerwie. Więcej na temat wybranych nowych wystawców można przeczytać tutaj >>>

Targi MEBLE POLSKA są jednym z najskuteczniejszych narzędzi promocji eksportu polskich mebli. Ale nie tylko polskie meble można zobaczyć w pawilonach. Od kilku lat rośnie liczba zagranicznych producentów, którzy aktywnie jako wystawcy poszukują w Poznaniu klientów na globalnym rynku.

W tym roku na ekspozycji swoją ofertę zaprezentują firmy meblowe z Chin, Cypru, Danii, Litwy, Niemiec, Rumunii, Serbii, Słowacji, Szwecji, Turcji, Ukrainy, Uzbekistanu i Włoch. Podobnie jak w maju 2022, duże grupowe wystąpienie narodowe organizuje Ukraińskie Stowarzyszenie Producentów Mebli. Będzie można zobaczyć tam produkty kilkunastu producentów mebli z tego kraju. Jak można było przekonać się podczas ostatnich targów w Poznaniu, meble z Ukrainy cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem zwiedzających.

Nie tylko meble

Jak co roku Targom MEBLE POLSKA w pawilonie 5A towarzyszyć będą biznesowe Targi Wnętrz HOME DECOR. To targi dla wszystkich, którzy profesjonalnie zajmują się wnętrzami. Interesującą dla siebie ofertę znajdą tu przedstawiciele sieci handlowych i DYI, sklepów stacjonarnych i online oraz salonów wyposażenia wnętrz. Na ekspozycji  zobaczyć będzie można nowe kolekcje dekoracji stojących i ściennych, oświetlenia, tekstyliów i dywanów, ceramiki, szkła, akcesoriów kuchennych i łazienkowych oraz innych elementów dekoracyjnych.

Kupcy z ponad 70 krajów

Od momentu zmiany w 2010 roku formuły poznańskich targów meblowych na stricte biznesową liczba kupców meblowych odwiedzających to wydarzenie nieustannie rośnie. Jednocześnie rozszerza się lista krajów, z których pochodzą zwiedzający. To efekt szeroko zakrojonej, globalnej kampanii prowadzonej przez Grupę MTP promującej zarówno targi MEBLE POLSKA, jak i polski przemysł meblowy.

Skutkiem tych działań jest ogromne zainteresowanie kupców meblowych udziałem w poznańskich kontraktacjach. Do tej pory w systemie zarejestrowali się zwiedzających z ponad 70 krajów. Oprócz przedstawicieli grup zakupowych i sieci meblowych z Europy czy Ameryki Północnej swój udział potwierdzili także zwiedzający z tak egzotycznych rynków jak: Algieria, Arabia Saudyjska, Chiny, Ghana, Indie, Izrael, Liban, Mali, Mauritius, Nigeria, Senegal, Togo czy Zjednoczone Emiraty Arabskie.

Szkolenia dla handlowców

Ogólnopolska Izba Gospodarcza Producentów Mebli, we współpracy z Grupą MTP, przygotowała szereg interesujących wykładów. Pierwszego dnia targów (21 lutego, wtorek) warto zwrócić uwagę na prezentację raportu „Polskie Meble Outlook – perspektywy dla polskiej branży meblarskiej” przygotowanego przez B+R Studio. To już 13. edycja opracowania, które co roku dostarcza najświeższych danych na temat prognoz i wartości rynku, koniunktury, sprzedaży mebli w Polsce oraz dynamiki handlu zagranicznego.

Tego dnia w programie targów znajduje się także cykl prelekcji przygotowanych przez Unity SA. W ich trakcie będzie można poznać światowe trendy rozwoju sprzedaży w branży meblarskiej, dowiedzieć się jak zarządzać treściami produktowymi, co stanowi klucz do rozwoju kanałów sprzedaży w branży meblarskiej, oraz jak na podstawie analizy danych biznesowych podejmować właściwe decyzje, by zaoszczędzić.

Na 22 lutego (środa) zaplanowana jest z kolei prelekcja „Ekoprojektowanie – perspektywa polskiego meblarstwa”, którą poprowadzi Sieć Badawcza Łukasiewicz – Poznański Instytut Technologiczny. Wykład wpisze się doskonale w trend zrównoważonej produkcji, który może być dla polskich producentów szansą na zwiększenie konkurencyjności.

W odpowiedzi na rosnące zainteresowanie polskich firm meblarskich rynkiem amerykańskim, OIGPM zaprosiła także do udziału w programie towarzyszącym targom ekspertów Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu, którzy udzielą cennych wskazówek, jak eksportować swoje produkty do USA i Kanady. Podczas dyskusji panelowej będzie się można dowiedzieć więcej na temat kultury biznesowej, oczekiwań klientów, logistyki i umów o wolnym handlu w obydwu krajach.

Drugiego dnia targów omówione ostaną także następujące tematy: Rzeczywiste – dotychczasowe, a potencjalne – nowe rynki zbytu polskich mebli, dostępne po zastosowaniu innowacyjnych metod hybrydowych w handlu międzynarodowym (Richard Lipinski, Addanga Sp. z o.o.), Jak prowadzić sprzedaż cross-border w Niemczech z Kaufland Global Marketplace (Piotr Owczarek, Kaufland E-commerce GmBH), Redukcja Lotnych Związków Organicznych (LZO) – rozwiązania katalityczne i termiczne dla linii produkcyjnych (Leszek Michalski, Michał Ptak – Katalizator Sp. z o.o.) oraz Jak właściwie i efektywnie zarządzać bezpieczeństwem procesu produkcyjnego? Szeroko doceniana na rynku ubezpieczycieli Aplikacja MRC  jako odpowiedź na problemy zarządzania ryzykiem producentów mebli (Michał Batycki, Łukasz Nowakowski – Mentor S.A.). Swoją ofertę przedstawi także Kostrzyńska Słubicka Specjalna Strefa Ekonomiczna. Kolejny dzień, czyli 23 lutego (czwartek), poświęcono głównie właścicielom sklepów meblowych. Podczas wykładów, które poprowadzi ekspert biznesu wyposażenia wnętrz, Jerzy Osika, będzie można uzyskać wiele praktycznej wiedzy – istotnej szczególnie teraz, gdy sprzedaż staje się coraz trudniejsza. Z prelekcji dowiemy się, między innymi, jakie strategie będą skuteczne w czasie zmian. Uzyskamy też wskazówki, w jaki sposób wykorzystać visual merchandising, aby zwiększyć sprzedaż. Ekspert podpowie nam również jak zyskać więcej zadowolonych – a więc tym samym lojalnych – klientów, dzięki konkretnym działaniom z zakresu obsługi w sklepach stacjonarnych, a także internetowych.

Bilety dla profesjonalistów

Aby otrzymać bilet na targi MEBLE POLSKA i HOME DECOR wystarczy się zarejestrować przed wydarzeniem na stronie internetowej targów. Po tym terminie koszt biletu dla profesjonalistów wynosić będzie 50 złotych. W sprzedaży dla osób związanych z branżą meblową dostępne są także bilety Premium uprawniające również do wjazdu i parkowania na terenie targów, a także lunchu w Garden City oraz kawy w MTP Cafe.

Dowiedz się więcej o targach: