Miloo Home – polska marka w prestiżowym gronie 
zdobywców Global Innovation Award

Na najbardziej wyjątkowe chwile życia warto czekać, wie to każdy z nas. Dla Miloo Home takim szczególnym momentem stał się udział w gali konkursu Global Innovations Awards w ramach cyklicznego wydarzenia The Inspired Home Show 2022 w Chicago. Jako zwycięzca polskiego etapu tej prestiżowej rywalizacji, marka reprezentowała nasz kraj w elitarnym gronie najbardziej cenionych firm oferujących najwyższej jakości wyposażenie domów i ogrodów. 

Global Innovations Awards (gia) to międzynarodowy konkurs dla sklepów z branży wnętrzarskiej, organizowany od 2000 r. przez działające non-profit amerykańskie stowarzyszenie IHA (International Houseware Association) z siedzibą w Chicago. W cieszących się światową renomą zmaganiach wyłaniane są najlepsze koncepty sklepów wnętrzarskich ze wszystkich sześciu kontynentów. Jurorzy (poniżej od lewej: Anne Kong, Scott Kohno, Henrik Peter Reisby Nielsen i Wolfgang Gruschwitz) zwracają uwagę na misję i strategię salonów, ich design, visual merchandising, ale także marketing, szkolenia pracowników, jakość obsługi klienta oraz innowacyjność działania. Tym razem wskazali na 65 marek z całego świata, ale w tym zaledwie 6 z Europy!

Konkurs składa się z dwóch etapów – krajowego oraz globalnego. I właśnie w ostatniej edycji polskiej, która odbyła się jeszcze przed wybuchem pandemii koronawirusa, Miloo Home zdobyło nagrodę Global Innovation Award 2019 w kategorii Retail Excellence. Jako laureat etapu krajowego, marka stała się reprezentantem naszego kraju na poziomie globalnym. Dobrze znane wydarzenia sprawiły, że wręczenie kryształowego pucharu przesunęło się z roku 2020 na marzec 2022.

Tym samym aż do teraz trzeba było czekać na obecność Miloo Home w prestiżowym  międzynarodowym cyklicznym wydarzeniu The Inspired Home Show w Chicago, podczas którego odbywa się uroczysty finał globalnego konkursu. Towarzyszą mu cenne wykłady najwyższej klasy specjalistów z branży, cenne indywidualne konsultacje ekspertów oraz tzw. retail tour, czyli szalenie inspirujący cykl wizyt w najlepszych amerykańskich sklepach wnętrzarskich. A materiały promujące Miloo Home – dobrze znane logo, zdjęcia z salonów i opisy marki – w przestrzeni wydarzenia można było znaleźć niemalże na każdym kroku.


Miloo Home reprezentowała w Chicago dyrektor kreatywna marki, Monika Bielska. – Otrzymanie tak prestiżowej nagrody to wielki zaszczyt, ale też wielka radość. Potwierdza światowy poziom Miloo Home i jego przynależność do grona najlepszych salonów już nie tylko Europy, ale całego świata. Przekonuje nas, że trafnie wsłuchujemy się w głosy naszych klientów i odczytujemy ich potrzeby. Jest dla nas wielkim honorem, że właśnie nam przypadło w udziale reprezentować Polskę w szacownym międzynarodowym gronie – mówiła podczas gali.

W prezentacji Miloo Home jako jednego z laureatów podkreślono, że marka inspiruje się aktualnymi trendami, by dostarczać rozwiązań, które pomagają projektować wnętrza wyjątkowe – i to w sposób wykraczający ponad oczekiwania klientów. Przytoczono dewizę „Każdy dom ma swoją historię” i zwrócono uwagę, że Miloo Home zachęca do kreowania pięknego otoczenia o wyraźnie osobistym charakterze. Temu właśnie, jak zauważono, służy bogate portfolio oryginalnych wzorów, doskonałych materiałów oraz unikalnych, często ręcznie robionych mebli i akcesoriów. A ponadczasowy design wraz z wysoką jakością wykonania gwarantują, że piękno zawarte w meblach Miloo Home pozostanie z użytkownikami na długie lata. Bo każdy dom ma swoją własną historię – i to taką, której nie sposób obowiedzieć w ciągu jednego dnia.

Przedstawicielem Global Innovation Awards w Polsce i sponsorem polskiej edycji konkursu jest wydawnictwo Promedia i magazyn branżowy Ambiente.

* * *

Miloo Home to ekskluzywna marka oferująca designerskie meble i akcesoria do domu i ogrodu. W swojej ofercie posiada zarówno kolekcje nowoczesne, klasyczne, jak również industrialne. Każda z nich, stworzona zgodnie z aktualnymi trendami, charakteryzuje się nie tylko doskonałym wzornictwem, lecz także najwyższą jakością wykonania. Salony Miloo Home zlokalizowane są w największych miastach w całej Polsce. Marka prowadzi również sprzedaż online na www.miloohome.pl.