MEBLE POLSKA organizują globalne spotkania ONLINE

Pandemia sprawiła, że organizacja w pierwszej połowie tego roku targów MEBLE POLSKA, największych kontraktacji meblowych w Europie Środkowo-Wschodniej, okazała się niemożliwa. Grupa MTP przygotowała jednak alternatywne rozwiązanie, które pozwoli spotkać się ONLINE przedstawicielom branży meblowej i wyposażenia wnętrz z całego świata i da możliwość prowadzenia rozmów handlowych bez ryzyka dla zdrowia związanego z bezpośrednim kontaktem i podróżowaniem.

– Zapraszamy do udziału w biznesowych spotkaniach online branży meblowej i wyposażenia wnętrz MEBLE POLSKA – Edycja Specjalna, które odbędą się od 24 do 28 maja. Wydarzenie odbędzie się na specjalnie do tego celu przygotowanej wirtualnej platformie spotkań i kontraktacji. Do udziału zaprosimy wyselekcjonowane grupy odbiorców z całego świata: przedstawicieli grup zakupowych i sieci salonów meblowych, galerii homingowych i showroomów wnętrzarskich, sklepów tradycyjnych i internetowych, a także zarządców biurowców, hotelarzy, deweloperów, inwestorów i projektantów wnętrz – mówi dyrektor projektu MEBLE POLSKA Józef Szyszka. Jak podkreśla, wydarzenie poprzedzi globalna akcja promocyjna obejmująca direct mailing do 50.000 kupców z 78 krajów, współpracę z najważniejszymi mediami branży meblowej z całego świata oraz intensywne kampanie digitalowe na najbardziej perspektywicznych rynkach dla eksportu polskich mebli. – Jesteśmy przekonani, że spotkania online dla producentów mebli będą szansą na pozyskanie nowych kontaktów wśród kupców z całego świata. Wystawca będzie miał dostęp do szczegółowych profili wszystkich uczestników, które będzie mógł dowolnie przeglądać. Z kolei dla handlowców będzie to okazja, by rozpoznać rynek, nawiązać wstępne rozmowy bez potrzeby pokonywania tysięcy kilometrów. Dla obu grup to dobry wstęp do dalszych bardziej bezpośrednich spotkań podczas kolejnej edycji targów organizowanych w wersji klasycznej. Udział w spotkaniach online MEBLE POLSKA – Edycja Specjalna będzie także okazją do poszerzenia wiedzy na temat wybranych rynków eksportowych podczas serii interesujących wykładów i webinarów.

Intuicyjne i proste w obsłudze narzędzie online

Wydarzenie zostanie zorganizowane z użyciem intuicyjnej platformy internetowej, która przy kojarzeniu partnerów gospodarczych opiera się na sztucznej inteligencji. Jej zaletą jest przyjazny interfejs, brak konieczności instalowania dodatkowego oprogramowania, możliwość wyszukania klientów według zainteresowań biznesowych, informacja zwrotna o osobach odwiedzających profil firmy oraz możliwość odbycia nieograniczonej liczby spotkań 1:1 z funkcją video oraz chat.  Co ciekawe, system automatycznie zarekomenduje partnerów do spotkań zainteresowanych naszą ofertą, zapisze umówione spotkania w kalendarzu zsynchronizowanym z Outlookiem i Google i z odpowiednim wyprzedzeniem powiadomi o zbliżającym się spotkaniu.

Harmonogram działań

Platforma jest już gotowa na przyjęcie wystawców. – Prowadzimy rozmowy z producentami mebli, przedstawiamy im zalety naszej platformy. Każdy z nich będzie miał możliwość osobistego zapoznania się z tym narzędziem zanim podejmie decyzję o udziale. Pierwsze reakcje są bardzo pozytywne – uczestnictwem w wydarzeniu zainteresowane są głównie firmy, które czują potrzebę rozszerzenia swojej sieci kontaktów o nowych partnerów i kolejne rynki.  Wielu producentów zdaje sobie sprawę, że w obecnej niepewnej sytuacji dobrze jest zawczasu zadbać o alternatywne kierunki sprzedaży w przypadku utrudnień w handlu z dotychczasowymi kontrahentami – wyjaśnia Józef Szyszka.  W marcu i kwietniu platforma zostanie wypełniona informacjami o wystawcach. Dla uczestników, czyli kupców otwarta zostanie na początku maja. W pierwszej kolejności – już 3 maja – dostęp do platformy uzyskają uczestnicy Premium, którzy jako będą mieli możliwość umówić się na spotkania w dogodnych dla nich terminach. Dla pozostałych uczestników platforma będzie dostępna od 10 maja.

Więcej szczegółowych informacji na www.meblepolska.pl.