JYSK wsparł Klinikę Budzik dla dorosłych

JYSK od wielu lat współpracuje z Fundacją Akogo? i wspiera klinikę Budzik dla dzieci. Tym raz firma przekazała produkty dla nowopowstałej kliniki dla dorosłych w śpiączce.

Klinika Budzik dla dorosłych będzie zapewniać kompleksową opiekę oraz prowadzić działania związane z wybudzaniem dorosłych ze śpiączki. Znajduje się przy Mazowieckim Szpitalu Bródnowskim w Warszawie.

„Cieszy nas możliwość przekazania mebli i pościeli na potrzeby kliniki Budzik dla dorosłych. Od lat współpracujemy z Fundacją i mamy nadzieję, że i tym razem dla przyszłych pacjentów kliniki raz ich rodzin przekazane produkty dodadzą chociaż trochę komfortu w bardzo trudnym i długotrwałym procesie zdrowienia” – mówi Sylwia Filimon, dyrektor ds. komunikacji JYSK Polska.

“Bardzo cenimy każde wsparcie, a długoterminowe szczególnie. Dziękujemy” – mówi Ewa Błaszyk, założycielka Fundacji Akogo?

Każdego roku Fundacja „Akogo?”, powołana do życia przez Ewę Błaszczyk udowadnia, że ciągła stymulacja i determinacja może doprowadzić do wybudzenia. Klinika Budzik dla dorosłych powstała w odpowiedzi na potrzeby pacjentów w śpiączce i podobnie jak klinika Budzik dla dzieci będzie zajmować się systemową opieką pacjentów.

O tym „Czy determinacja budzi do życia” można posłuchać w specjalnym odcinku podcastu JYSK ‘Wyspani”, w którym gośćmi byli: Ewa Błaszczyk, założycielka Fundacji oraz dr Maciej Piróg, dyrektor zarządzający kliniki Budzik:

***

JYSK to międzynarodowa sieć handlowa o skandynawskich korzeniach, która wspiera aranżacje każdej przestrzeni domowej, czy ogrodu.

Obecnie sieć JYSK obejmuje ponad 3200 sklepów w 48 krajach, oferując bardzo dobrą ofertę dla klientów, niezależnie od tego czy preferują zakupy stacjonarne, czy online.

Założyciel Lars Larsen otworzył swój pierwszy sklep w Danii w 1979 roku. Dziś JYSK zatrudnia 30 000 pracowników.

JYSK jest częścią rodzinnej grupy Lars Larsen. Obroty globalne JYSK wyniosły 4,87 miliarda euro w roku finansowym 2021-22.

W Polsce JYSK istnieje od 2000 roku. Siedziba znajduje się w Gdańsku.

JYSK Polska obejmuje ponad 270 sklepów i zatrudnia około 2 500 osób, wliczając Centrum Dystrybucji w Radomsku.