JYSK Partnerem Festiwalu Filmowego w Gdyni

JYSK został Partnerem 47. Festiwalu Polskich Fabularnych w Gdyni. Sieć wyposażyła swoim asortymentem kilka stref spotkań na terenie projekcji filmów, w Teatrze Muzycznym, w Gdyni.

JYSK od wielu lat wspiera inicjatywy kulturalne w różnych miastach Polski. Tym razem marka zaangażowała się we współpracę z Pomorską Fundacją Filmową i udział w największym i najpopularniejszym filmowym wydarzeniu w Polsce.

Przygotowaliśmy wspólnie z miastem Gdynia strefę spotkań z twórcami, umieszczając tam nowości produktowe wśród mebli na obecny sezon jesienno-zimowy. Udało się stworzyć przestrzeń w skandynawskim stylu, w nawiązaniu do morskiej natury i jej wpływu na nasze samopoczucie. Dodatkowo wyposażyliśmy w meble przestrzeń dla uczestników Festiwalu, tworząc Strefę Przytulnych Spotkań. Mogą tam zaplanować swoje seanse kinowe, podyskutować o obejrzanych obrazach, czy po prostu odpocząć – mówi Sylwia Filimon, dyrektorka ds. komunikacji JYSK Polska.

 

 

JYSK ma swoje biuro główne oraz Centrum Usług Wspólnych dla innych krajów sieci w Gdańsku. Stąd szczególnie ważne dla firmy jest zaangażowanie w inicjatywy w regionie Pomorza.

Festiwal jest doskonałą okazją do zaprezentowania nowości asortymentowych, zainspirowania klientów, a także pokazania wsparcia dla ważnych inicjatyw kulturalnych.

—————————————————————-

Festiwal Polskich Filmów Fabularnych to jedna z najstarszych imprez filmowych w Europie, promująca na tak wielką skalę rodzimą kinematografię. Istnieje od 1974 roku, do roku 1986 FPFF organizowany był w Gdańsku, następnie jego siedzibą stała się Gdynia, a centrum festiwalowym – Teatr Muzyczny im. Danuty Baduszkowej. Co roku widzowie FPFF – bardzo często jako pierwsi w Polsce – mogą zapoznać się z najnowszymi polskimi produkcjami. O statuetkę Złotych i Srebrnych Lwów a także szereg nagród indywidualnych rywalizują najciekawsze rodzime filmy, premiery, debiuty i laureaci na międzynarodowych festiwalach filmowych.

 

 

 

***

JYSK to międzynarodowa sieć handlowa o skandynawskich korzeniach, która wspiera aranżacje każdej przestrzeni domowej, czy ogrodu.

Obecnie sieć JYSK obejmuje powyżej 3100 sklepów w 48 krajach, oferując bardzo dobrą ofertę dla klientów, niezależnie od tego czy preferują zakupy stacjonarne, czy online.

Założyciel Lars Larsen otworzył swój pierwszy sklep w Danii w 1979 roku. Dziś JYSK zatrudnia 28 500 pracowników.

JYSK jest częścią rodzinnej grupy Lars Larsen, której łączny obrót w roku obrotowym 2020/21 wyniósł 5,255 miliarda euro. Obroty JYSK wyniosły 4,4 miliarda euro w tym samym okresie.

 

W Polsce JYSK istnieje od 2000 roku. Siedziba znajduje się w Gdańsku.

JYSK Polska obejmuje około 260 sklepów i zatrudnia około 2 400 osób, wliczając Centrum Dystrybucji w Radomsku.