JYSK otwiera pierwszy sklep w Turcji

Kontynuując ekspansję na nowe rynki, JYSK otwiera swoje pierwsze dwa sklepy w Turcji, w pierwszym tygodniu maja 2023 roku.

Odkąd JYSK otworzył swój pierwszy sklep w Danii w 1979 roku, firma rozrosła się do ponad 3200 sklepów na całym świecie. Teraz skandynawski sprzedawca artykułów wyposażenia wnętrz rozszerza swoją działalność na nowy rynek w Turcji.

W czwartek, 4 maja 2023 r., pierwsze sklepy JYSK w Turcji powitały klientów wspaniałą skandynawską ofertą w stambulskich centrach handlowych Torium AVM i Oasis Cadde.

„Z niecierpliwością czekamy na przedstawienie mieszkańcom Turcji naszych wspaniałych skandynawskich ofert. Od dawna chcieliśmy rozszerzyć naszą działalność poza Europę i widzimy ogromny potencjał dla JYSK na rynku tureckim. Głęboko wierzymy, że nasz skandynawski asortyment spodoba się klientom w Turcji i jak zwykle dostosujemy też części naszego asortymentu, aby pasował do lokalnego rynku” – mówi Jan Bøgh, prezes i dyrektor generalny JYSK.

Silna wiara w rynek turecki znajduje również odzwierciedlenie w ambitnym planie ekspansji JYSK.

„Nasze dwa pierwsze sklepy to dopiero początek naszych planów ekspansji, ponieważ widzimy wiele możliwości dla większej liczby sklepów JYSK w Turcji” — mówi Jan Bøgh.

Silny model biznesowy

Z łącznej liczby 48 krajów, 28 jest obsługiwanych bezpośrednio przez JYSK, podczas gdy pozostałe działają na zasadzie franczyzy.

„Mamy silny model biznesowy, który sprawdza się zarówno w naszych krajach, jak i u naszych franczyzobiorców. Jedną z naszych największych zalet jest koncepcja małego sklepu, dzięki której jesteśmy bliżej klientów i maksymalnie ułatwiamy im zakupy” — mówi Jan Bøgh

Oprócz sklepów stacjonarnych, JYSK uruchomi również sklep internetowy dla Turcji, który zaoferuje klientom rozszerzony asortyment z różnymi opcjami dostawy, dostosowanymi do potrzeb klientów.

„Chcemy, aby nasi klienci mieli bezproblemowe zakupy w JYSK, bez względu na to, w jaki sposób lubią robić zakupy” — mówi Jan Bøgh.