JYSK dołącza do zbiórki 30. Finału WOŚP

Od 3 do 30 stycznia 2022, czyli do dnia 30. Finału WOŚP, we wszystkich sklepach JYSK będzie prowadzona zbiórka do skarbonek. Klienci sieci będą mogli wesprzeć 30. Finał przy okazji zakupów wnętrzarskich.

Sieć JYSK po raz pierwszy zarejestrowała Sztab Skarbon Stacjonarnych i w ten sposób dołączyła do akcji, udostępniając 252 swoje sklepy dla skarbonek z charakterystycznym, czerwonym serduszkiem. Będą one umieszczone przy stanowiskach kasowych, kiedy to przy okazji płatności za zakupy, klienci będą mieli możliwość wrzucić dowolne datki. Zbiórka potrwa przez cały styczeń, aż do dnia Finału. Kwesta do Skarbon Stacjonarnych nie wymaga udziału wolontariuszy z identyfikatorami – przy puszkach będą jedynie umieszczone kopie oświadczenia, dotyczącego przeprowadzanej zbiórki.

Zebrane pieniądze zasilą cel 30. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, a więc wesprą zakupy sprzętu medycznego niezbędnego dla zapewnienia najwyższych standardów diagnostyki i leczenia wzroku u dzieci.

JYSK angażuje się w pomoc najmłodszym od początku swojej obecności w Polsce. Dotychczas największą, ogólnopolską akcją była Poduszka dla Maluszka, prowadzona co roku w grudniu na rzecz doposażenia oddziałów dziecięcych szpitali powiatowych. Tym razem i miedzy innymi za sugestią swoich pracowników, sieć postanowiła dołączyć również do największej, ogólnopolskiej zbiórki charytatywnej Fundacji WOŚP.

– Cieszymy się, że możemy zagrać w największej orkiestrze w Polsce i udostępnić nasze sklepy na rzecz zbiórki. W JYSK pomaganie sobie nawzajem jest jedną z ważnych wartości w naszej pracy. Mam nadzieję, że ten jubileuszowy Finał pobije kolejne rekordy – mówi Sylwia Filimon, dyrektor komunikacji JYSK Polska.

Fundacja WOŚP od 30 lat zbiera środki na sprzęt niezbędny do leczenia najmłodszych. Tegoroczna, jubileuszowa zbiórka będzie pierwszą dedykowaną dziecięcej okulistyce.