IKEA prezentuje swoją najbardziej kolorową kolekcję – TESAMMANS

IKEA, we współpracy z holenderskim duetem projektantów Raw Color, stworzyła wyjątkową kolekcję TESAMMANS. Ta limitowana seria obejmuje codzienne przedmioty, których żywe kolory i kreatywne wzory mają za zadanie wprowadzić do domowych wnętrz radość i energię. A jak wiadomo, barwy stanowią potężny środek wyrazu osobowości, mogący pozytywnie wpływać na nasze samopoczucie oraz nadawać naszym przestrzeniom niepowtarzalny charakter.

Według raportu “IKEA. Życie w domu 2023” ponad połowa Polaków czuje się dobrze w swoich domach. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, aby poczuli się jeszcze lepiej dzięki wprowadzeniu do swoich wnętrz koloru. TESAMMANS łączy w sobie wiedzę IKEA o urządzaniu domu z wyjątkowym stylem projektowania duetu Raw Color, który charakteryzuje się minimalistycznymi kształtami, wyrazistymi liniami, a przede wszystkim zrozumieniem potęgi koloru. Kolekcja ma również swoje źródło w zdolności studia Raw Color do tworzenia unikalnych połączeń między barwami, materiałami i kształtami. Współpraca zaowocowała przystępną cenowo kolekcją 18 produktów, obejmującą meble, tekstylia i dekoracje. Każdy artykuł skupia się na nieoczekiwanej, ale harmonijnej palecie, charakteryzującej się zaskakującymi kombinacjami kolorów i ciekawymi wzorami.

Eksperymentalne podejście do transformacyjnej mocy koloru

Kolekcja eksploruje także filozofię projektową duetu Raw Color skupioną wokół transformacyjnej natury koloru. Dzianina TESAMMANS obecna m.in. w poszewkach na poduszki oraz narzucie przedstawia ten pomysł, prezentując graficzne linie i jednolite kolory, które zdają się zlewać z daleka w jeden odcień, ale z bliska ukazują oddzielne barwy. Motyw ten kontynuowany jest w lampie TESAMMANS, dostępnej w dwóch rozmiarach – do zawieszenia lub postawienia na stole. Dzięki trzem częściom klosza przechodzącym od ciemnego do jaśniejszego odcienia pomarańczu, zamontowanym jeden na drugim, powstaje ciekawa gra światła.

Przyciągający wzrok abstrakcyjny zegar jest stale zmieniającym się dziełem sztuki. Jest zaprojektowany w taki sposób, że jego trzy kolorowe tarcze są jednocześnie wskazówkami, które poruszają się w rytmie upływających sekund, minut i godzin. Szafka na kółkach TESAMMANS jest zarówno solidna, jak i elegancka. Pokazuje, jak żywa paleta Raw Color i graficzne linie łączą się z doświadczeniem i wiedzą IKEA, tworząc funkcjonalny, wyjątkowy element wystroju. Podczas przesuwania szafki występuje efekt moiré, zjawisko wizualne, gdzie nakładające się na siebie wzory tworzą zupełnie nowy, prezentując dynamiczną interakcję między kolorem, formą a ruchem.

Premiera limitowanej kolekcji TESAMMANS odbyła się podczas tegorocznego Paris Fashion Week (28.02- 03.03) na wystawie IKEA+ przy 28 Rue de Lappe, poświęconej realistycznemu obliczu życia w domu, aby pokazać, że moda to nie tylko ubranie, ale sposób życia. Biorąc udział w Paris Fashion Week IKEA ma nadzieję, że zdemokratyzuje bardzo ekskluzywne wydarzenie, pokazując, że podobnie jak moda, wyposażenie domu jest częścią naszej tożsamości. Na wystawie można było zobaczyć również niepowtarzalne fotografie artystki rezydentki IKEA – Annie Leibovitz, która współpracuje z marką przy corocznym raporcie „IKEA. Życie w domu”.

Produkty z kolekcji TESAMMANS będą dostępne dla klientów w sklepach, online oraz w Aplikacji Mobilnej IKEA od 2 kwietnia do wyczerpania zapasów. Tymczasem, zajrzyj za kulisy powstawania tej wyjątkowej kolekcji.

Nazwa marki IKEA to akronim – skrót utworzony kolejno z pierwszych liter imienia i nazwiska założyciela firmy oraz nazw farmy i parafii, skąd pochodzi (Ingvar Kamprad Elmtaryd Agunnaryd).

Wizją IKEA jest tworzenie lepszego codziennego życia dla wielu ludzi. Oferujemy funkcjonalne i dobrze zaprojektowane artykuły wyposażenia domu, które łączą jakość i przystępną cenę. Działamy w zgodzie ze zrównoważonym rozwojem, realizując strategię People & Planet Positive.

Grupa Ingka* w Polsce posiada obecnie 11 sklepów IKEA, 68 Punktów Odbioru Zamówień (łącznie z punktami mobilnymi), 11 Studiów Planowania i Punkt Planowania IKEA, które zarządzane są przez IKEA Retail. Jest również właścicielem 5 centrów handlowych zarządzanych przez Ingka Centres Polska oraz zlokalizowanego w Jarostach k. Piotrkowa Trybunalskiego Centrum Dystrybucji zaopatrującego 29 sklepów IKEA w 9 krajach w Europie Środkowej i Wschodniej. Do Grupy Ingka należy również 6 farm wiatrowych w Polsce, które wytwarzają więcej energii odnawialnej, niż roczne zużycie energii związane z działalnością IKEA na polskim rynku.

*Grupa Ingka, dawniej znana jako Grupa IKEA, jest największym franczyzobiorcą IKEA. Na całym świecie zarządza niemal 400 sklepami w 32 krajach. Nazwa Ingka powstała od nazwiska założyciela IKEA – Ingvara Kamprada.

O Raw Color

Mieszczące się w Eindhoven studio projektowe – kierowane przez Danierę ter Haar i Christopha Bracha – zajmuje się projektowaniem graficznym, fotografią i opracowywaniem produktów, w których kolor odgrywa decydującą rolę. Prace obojga projektantów były prezentowane w muzeach i galeriach na całym świecie, w tym między innymi w The Aram Gallery, muzeum Cooper Hewitt i Muzeum Miejskim Amsterdamu. Kiedy nie pracują w studiu, projektanci wykładają na Akademii Wzornictwa w Eindhoven.