iF Award Design 2023

INNOWACYJNA DWUSTREFOWA SZAFA CHŁODZĄCA

NA WINO ASKO ZDOBYWA PRESTIŻOWĄ NAGRODĘ

iF DESIGN AWARD 2023.

ASKO, skandynawski producent najwyższej jakości urządzeń AGD, po raz kolejny zdobył prestiżową nagrodę iF Design Award 2023. Nagroda została przyznana za innowacyjną dwustrefową podblatową szafę chłodzącą na wino ASKO. Tegoroczne wyróżnienie kontynuuje imponującą passę zwycięstw skandynawskiej marki w konkursie uznawanym za jeden z najbardziej prestiżowych w świecie designu.

Pochwała innowacji

iF Design Award to jedno z najbardziej cenionych wyróżnień w branży wzornictwa i inżynierii, a marce ASKO zostało przyznane po raz pierwszy w 2003 roku. Od tego czasu skandynawski producent sprzętu AGD najwyższej klasy jest regularnym laureatem tych prestiżowych nagród.

W ostatniej edycji konkursu, jak zawsze, rywalizacja była zacięta. Jury, składające się ze 133 niezależnych ekspertów z całego świata debatowało nad 11 000 zgłoszeń z 56 różnych krajów. iF Design Awards są przyznawane markom, które wyróżniają się wyjątkowym podejściem do projektowania, estetyką, funkcjonalnością i innowacyjnością swoich produktów. Dwustrefowa podblatowa szafa chłodząca na wino ASKO spełnia wszystkie te kryteria, co przyczyniło się do zasłużonego zwycięstwa.

Przechowywane z troską, serwowane z klasą

Projekt szafy chłodzącej na wino ASKO skoncentrowany jest na zapewnieniu maksymalnego komfortu użytkowania oraz optymalnych warunków przechowywania wina. Połączenie innowacyjnej technologii i skandynawskiego wzornictwa sprawia, że jest to nie tylko praktyczne urządzenie, ale również piękny element wystroju wnętrza.

Dwustrefowa szafa chłodząca na wino ASKO została zaprojektowana tak, by zmieścić się pod kuchennym blatem, gdzie doskonale komponuje się z otoczeniem, stanowiąc jednocześnie wyrazisty element designu. Tworząc to piękne, kompaktowe urządzenie, inżynierzy i projektanci marki inspirowali się tradycyjnymi piwnicami na wino. Prawie wszystkie funkcje zostały zaprojektowane tak, aby odtworzyć unikalne warunki przechowywania. Od filtrowania powietrza węglem drzewnym i monitorowania poziomu wilgotności do idealnych warunków oświetleniowych i drzwi ze szkła chroniącego promieniowaniem UV.

Ponadczasowość skandynawskiego designu

Podobnie jak wszystkie produkty ASKO, szafa chłodząca na wino pozostaje wierna tradycji skandynawskiego wzornictwa, wspaniale łącząc funkcjonalność z ponadczasowym designem. Butelki są bezpiecznie przechowywane na solidnych, wysuwanych drewnianych półkach, co ułatwia dostęp. Ponadto na każdej półce znajduje się tablica kredowa, na której można napisać nazwę wina. Natomiast oświetlenie można przyciemnić lub wzmocnić, aby dopasować je do wybranego wina i stworzyć odpowiedni nastrój. Dwustrefowa szafa chłodząca na wino ASKO jest również wyposażona w towarzyszącą aplikację, która umożliwia kolekcjonerom łatwe katalogowanie i zarządzanie całą kolekcją. Aplikacja jest połączona z Vivino, co zapewnia dostęp do ogromnej bazy danych win, jak również cennych informacji na temat degustacji, przechowywania i serwowania.

Sztuka wina

Dzięki połączeniu najnowszej technologii z wieloletnią tradycją, dwustrefowa podblatowa szafa chłodząca na wino ASKO sprawia, że kolekcjonowanie wina staje się prawdziwą formą sztuki. Jak udowadnia najnowsza nagroda, sama szafa chłodząca ASKO jest formą sztuki, którą doceniło również wymagające jury 2023
iF Design Awards.

O ASKO

Historia ASKO rozpoczęła się w latach 50-tych XX wieku od młodego rolnika z Jung koło Lidköping w Szwecji, który wymyślił solidną, stabilną i niezawodną pralkę z żeliwa i stali nierdzewnej, aby ulżyć w praniu ręcznym swojej matce. Początki ASKO były więc wyrazem miłości syna do matki.

Obecnie ASKO jest wiodącą na rynku skandynawską marką wysokiej jakości urządzeń kuchennych, pralniczych i profesjonalnych, zbudowaną na 70-letnim dziedzictwie. Produkty ASKO powstają w wyniku połączenia tradycyjnego rzemiosła, zorientowanych na użytkownika, zrównoważonych innowacji oraz pasji do projektowania. Od 1950 r. miliony profesjonalistów i użytkowników domowych na wszystkich kontynentach doświadcza wyjątkowej przyjemności płynącej z użytkowania urządzeń ASKO.

#ASKO #InspiredByScandinavia

Śledź nas na:

www.instagram.com/asko.global/

www.facebook.com/ASKO.Global

https://si.linkedin.com/company/asko-appliances-ab

www.asko.com