Grupa Meblowa Szynaka i Grupa Bega zawierają kolejny kontrakt i potępiają atak na Ukrainę

16 marca 2022 r. właściciel Grupy Meblowej Szynaka, Prezes Jan Szynaka, podpisał w Lügde kolejną umowę o wieloletniej współpracy z Grupą Bega z Niemiec – największym dystrybutorem mebli, który zaopatruje się w Polsce.

Grupa Bega, składająca się z 12 spółek handlowych, osiągnęła w ubiegłym roku obrót 622 milionów euro. Jest to największa firma, która kupuje meble w Polsce i dystrybuuje je w większości w Europie Zachodniej. Głównym partnerem i dostawcą mebli do Grupy Bega jest Grupa Meblowa Szynaka, która w roku 2021 r. osiągnęła łączne obroty w sprzedaży w wysokości 1,2 miliarda złotych. Ponad 3500 jej pracowników w 8 zakładach produkuje meble, które cieszą się popytem i uznaniem wśród konsumentów z całego świata.

Obie firmy są przedsiębiorstwami rodzinnymi. Wzajemny rozwój oparty jest również na wieloletniej przyjaźni rodziny Szynaków i Hilpertów. Dotychczasowa umowa została przedłużona o dalsze 5 lat. W jej ramach zaplanowane są dalsze wzrosty obrotów i zagospodarowanie nowych obszarów sprzedaży mebli marki Szynaka.

Obie strony, Dieter i Thorsten Hilpertowie oraz Jan Szynaka, potępili przestępczy atak Rosji na Ukrainę oraz potwierdzili udział w niezależnych, jak i wspólnych akcjach pomocowych na rzecz Ukrainy, zarówno zapewniających wsparcie dla uchodźców, jak i dla obywateli Ukrainy, którzy na miejscu walczą z rosyjskim agresorem.

Podpisanie nowych umów handlowych w tak trudnym okresie wojny, która się rozgrywa tuż za naszą granicą, świadczy o optymistycznym patrzeniu w przyszłość i wiary w rychłe  ustanowienie trwałego pokoju w Europie z poszanowaniem wolności i suwerenności wszystkich narodów, w szczególności Ukraińców.

Na zdjęciu od lewej: Andrzej Pazurkiewicz – Pełnomocnik Zarządu Szynaka-Meble; Mirosław Kotewicz – Wiceprezes Zarządu Szynaka-Meble;  Jan Szynaka – Prezes Zarządu Szynaka-Meble i właściciel Grupy Meblowej Szynaka; Dieter Hilpert – boss Grupy Bega ; Thorsten Hilpert – właściciel Grupy Bega; Rüdiger Schliekmann – Generalny Pełnomocnik Grupy Bega.