Garderoba stworzona na miarę potrzeb

 

Wypowiedź eksperta: Wojciech Zarzycki

Technical Manager w Hettich Polska Sp. Z o.o.

 

Profesjonalna organizacja przechowywania w domu istotnie wpływa na dobre samopoczucie jego mieszkańców. Dlatego już na etapie projektowania czy to garderoby, czy szafy wolnostojącej warto dobrze przemyśleć zarówno ich design, jak i funkcjonalność.

Nie każdy może sobie pozwolić na garderobę w oddzielnym pomieszczeniu, choć niewątpliwie jest to jedno z najbardziej ergonomicznych rozwiązań w przestrzeni domowej. Jeśli mamy możliwość wygospodarowania osobnego pomieszczenia, warto w takim projekcie wykorzystać system z drzwiami składanymi WingLine 230, który w żaden sposób nie ogranicza przestrzeni wokół garderoby, tylko składa skrzydła drzwiowe, ułatwiając dostęp do wszystkiego, co znajduje się w jej wnętrzu. Możemy je wypełnić funkcjonalnymi wieszakami, półkami wysuwnymi czy komodami z szufladami, korzystając z systemu modułowo profilowego do zabudowy garderób Amari. Dzięki niemu, stroje wizytowe, codzienne oraz sportowe zostaną efektownie wyeksponowane, a sam moment wyboru kreacji stanie się przyjemniejszy.

Natomiast, jeśli mamy do czynienia z mniejszą przestrzenią do zagospodarowania, dobrym rozwiązaniem jest szafa wolnostojąca. Może ona stać się nie tylko ozdobą, ale też dzięki dobrze zaplanowanemu wnętrzu z powodzeniem pomieścić wszystko co trzeba. Dzięki systemom drzwi przesuwnych TopLine XL lub TopLine L, użytkownik ma możliwość swobodnego użytkowania szafy oraz przesuwania nawet dużych rozmiarów drzwi przy użyciu jednego palca.  Możemy zaplanować nawet 2-metrowe drzwi, a tym samym zabudowa 4-metrowa może zostać zakryta jedynie dwoma frontami. Inny pomysł na garderobę w formie szafy, daje system drzwi składanych WingLine L. Dzięki niemu,  nawet dwa 4-metrowe fronty możemy przesuwać w prawo lub w lewo, zyskując łatwy dostęp do wnętrz szafy.

Korzystnym rozwiązaniem w mniejszych pomieszczeniach jest zastosowanie lustra na froncie, które optycznie je powiększy, a przy okazji również wizualnie obniży ciężar mebla.  Z kolei system TopLine XL z trzema drzwiami przesuwnymi to bardzo dobry pomysł na stworzenie szafy
z panelem TV na środku i bocznymi drzwiami w kolorze pomieszczenia. Również dzięki temu można optycznie pomniejszyć całkiem pakowny mebel. Dodatkowo, wieszaki na spodnie Amari wysuwane na prowadnicach Quadro nie tylko umożliwiają przechowywanie spodni w należytym porządku. System ten sprawi, że nie ulegają one wygnieceniu dzięki czemu, wyjęte prosto z szafy, są gotowe do założenia. Uzupełniając wieszaka na spodnie funkcjonalnymi pojemnikami, uzyskujemy kolejną funkcję dla przechowywania drobniejszych przedmiotów. Bardzo dobrze sprawdzają się też półki na buty Amari, a dzięki prowadnicom Quadro delikatnie i bezgłośnie osiągamy pełen dostęp do obuwia, ukrytego nawet w głębi szafy. Buty są ładnie wyeksponowane oraz zabezpieczone przez niepożądanymi uszkodzeniami.

Podsumowując, do zbudowania funkcjonalnej garderoby lub szafy w ofercie Hettich mamy do dyspozycji wiele rozwiązań, które nie tylko dzielą przestrzeń ale i zapewniają profesjonalne przechowywanie, dbając w ten sposób o jakość przechowywanych w szafach ubrań i obuwia.