DLH Poland i DLH Slovakia wchodzą do Grupy JAF

Grupa JAF – wiodący dostawca drewna i wyrobów drewnopochodnych w 16 krajach świata – zawarł umowę kupna DLH Poland i DLH Slovakia, spółek należących do DLH Global. Transakcja wymaga jeszcze akceptacji ze strony organów ochrony konkurencji. – Liczymy jednak na pozytywną decyzję i już teraz oczekujemy nowego, korzystnego dla obu stron otwarcia – podkreśla Tomasz Gutkowski.

DLH Global to jeden z liderów sprzedaży drewna krajowego i egzotycznego w Polsce. Swą działalność firma rozpoczęła w 1990 r. w ramach międzynarodowej Grupy DLH A/S. Przez ostatnich 30 lat DLH Global koncentrowała się na obsłudze dwóch kluczowych segmentów rynku: przemysłu oraz sprzedaży detalicznej drewna i wyrobów drzewnych. Przez lata rozwinęła własną sieć dystrybucyjną w największych aglomeracjach Polski.

– Kolejnym krokiem na tej drodze jest uzyskanie dla spółek DLH Poland i DLH Slovakia szerszych możliwości dystrybucyjnych – wyjaśnia Tomasz Gutkowski. – Dzięki połączeniu naszych sieci sprzedaży i zaopatrzenia będziemy w stanie zapewnić klientom bogatszy asortyment produktów oraz wyższą jakość obsługi. Połączenie mocnych stron DLH i JAF rodzi wspaniałe możliwości nie tylko w Polsce i na Słowacji, ale także w dalszych kontaktach międzynarodowych zaznacza Tomasz Gutkowski.

Obie strony transakcji to firmy, które reprezentują podobne wartości i od lat rozwijają się w solidny i konsekwentny sposób. DLH Poland i DLH Slovakia nadal będą prowadzić działalność pod dotychczasowymi nazwami. Na swych stanowiskach pozostaną zarówno pracownicy, jak i kadra zarządzająca.

DLH Poland i DLH Slovakia zrodziły się z pasji do drewna. Dlatego cieszy nas fakt, że stajemy się częścią Grupy JAF, lidera branży w 16 krajach naszej części świata – mówi prezes Jerzy Karpiński. – Łącząc swe mocne strony, zyskujemy potencjał szybszego rozwoju. Mamy szansę sprawniej pokonać wyzwania, jakie stoją przed dostawcami drewna na całym świecie, a dodatkowo wykorzystać rosnące możliwości, jakie zapewnia drewno, niekwestionowany materiał budowlany przyszłości – podkreśla.

Grupa JAF, znana w swej macierzystej Austrii jako J.u.A. Frischeis, to jeden z wiodących dostawców drewna i materiałów drewnopochodnych na świecie. W 55 zakładach zlokalizowanych w 16 krajach na dwóch kontynentach zatrudnia 3000 pracowników. Od momentu powstania w 1948 r. JAF ugruntował swoją pozycję pewnego partnera w segmentach obróbki drewna, budownictwa oraz handlu detalicznego. Dzięki niezwykle wydajnej logistyce, nowoczesnym zakładom produkcyjnym oraz wysokiemu poziomowi cyfryzacji, JAF gwarantuje obsługę na najwyższym poziomie i sprawną realizację najbardziej wymagających zamówień.

*********

DLH to firma będąca jednym z największych polskich dostawców drewna i produktów drewnopochodnych. Swoją działalność w Polsce rozpoczęła w 1990 roku i nieustannie od 30 lat dostarcza swoim klientom najlepszej jakości produkty, którymi są m.in. tarasy drewniane i kompozytowe, materiały płytowe, drewno elewacyjne i konstrukcyjne, blaty i podłogi drewniane. Marka prowadzi również sprzedaż online na www.dlh.pl .