CANCÚN – NOWA KOLEKCJA MEBLI OGRODOWYCH

Nowa kolekcja kapsułowa BoConcept, o organicznym kształcie, płynnie łączy w jedną całość styl i funkcjonalność. 

Zaprojektowana we współpracy ze znanym duńskim projektantem Mortenem Georgsenem, kolekcja Cancún została stworzona, aby zmaksymalizować wrażenia z przebywania na świeżym powietrzu. Efekt? Kapsułowe meble jadalniane i wypoczynkowe, które zapewniają komfort wnętrz, przenosząc je bliżej natury.

“Nasi klienci nadal priorytetowo traktują spędzanie czasu na świeżym powietrzu, a przestrzenie zewnętrzne są coraz częściej postrzegane jako przedłużenie przestrzeni” – mówi Claus Ditlev Jensen, Head of Design w BoConcept. “Chcieliśmy oddać kolorowego ducha meksykańskiego miasta Cancún w tej kolekcji. Chodzi o to, aby umieć odnaleźć czas na cieszenie się życiem”.

Potrzeba eleganckiej funkcjonalności

Dzięki nowoczesnemu i minimalistycznemu wzornictwu, charakteryzującemu się czystymi liniami i organicznymi zaokrąglonymi formami, kolekcja Cancún wnosi niewymuszoną elegancję do każdego otoczenia zewnętrznego, od patio i tarasów, po balkony i ogrody.

“Kiedy rozpoczynaliśmy prace projektowe, naszym punktem wyjścia były ‘wady’ większości mebli ogrodowych” – mówi projektant Morten Georgsen. “Zdaliśmy sobie sprawę, że potrzebujemy długiej i dokładnie przemyślanej listy tego, co stanowi idealny zestaw do podawania i spożywania posiłków oraz wypoczynku na świeżym powietrzu”.

Kolekcja zawiera krzesła jadalniane z możliwością układania w stosie (dostępne z podłokietnikami lub bez), stół do jadalni w dwóch rozmiarach i stolik kawiarniany na świeżym powietrzu – także o dwóch średnicach blatu, a także fotel wypoczynkowy, sofę i pasujące stoliki kawowe i pomocnicze.

“Jednym z naszych głównych celów było zaprojektowanie zestawu ogrodowego, który jest wszechstronny i zapewnia wygodę nawet przez wiele godzin” – mówi Georgsen. “Nie ma tutaj ostrych narożników – wszystko jest zaokrąglone, zachęcające i gładkie”. Został również przemyślany pod kątem niezwykłej trwałości. “To ponadczasowy projekt, który będzie Ci towarzyszyć przez lata.”

Projektowanie “idealnego krzesła ogrodowego”

Krzesła są super lekkie, a przez to niezwykle mobilne. “Chcieliśmy zaprojektować lekkie krzesło, które można łatwo przenosić” – mówi Georgsen. “Możliwość układania w stosie była koniecznością – kolekcja musiała być gotowa do przechowywania w zimie i oszczędzenia miejsca w niewielkich ogrodach i na balkonach. “

“W praktyce można ustawić na sobie aż do ośmiu krzeseł”, dodaje Ditlev Jensen. “To znakomita inżynieria – tak praktyczna i wygodna. Krzesła są wykonane z lekkiego aluminium, dzięki czemu większość ludzi będzie w stanie przenieść stos ośmiu krzeseł jednocześnie”.

O materiałach

Dostępna w dwóch wersjach kolorystycznych – klasycznej popielatej szarości BoConcept i świeżej, modnej matowej zieleni – ta praktyczna kolekcja kapsułowa jest wykonana z lekkich materiałów, takich jak stal ocynkowana i aluminium, aby zapewnić jej długowieczność i trwałość.

“Podczas gdy do produkcji krzeseł preferowane jest lekkie aluminium, stal jest najlepszym wyborem w przypadku materiału na stół” – mówi Georgsen. “Chcieliśmy, aby był on pokaźnych rozmiarów, ale nadal możliwy do łatwego przenoszenia. Jeśli powierzchnia jest nierówna, jak w przypadku większości balkonów i tarasów, nogi są wyposażone w regulowane “podstawki”.

Stal jest dodatkowo ocynkowana, co oznacza, że Cancún może znajdować się na zewnątrz w każdych warunkach pogodowych, a nawet blisko słonego morza bez rdzewienia. “Rdza jest nie do przyjęcia, nigdy!”

Wykończenie

Całość uzupełniają miękkie elementy, które dodają atrakcyjności zarówno wnętrzom jak i przestrzeniom na zewnątrz. Tapicerowane przytulną tkaniną boucle poduszki na siedzisko i oparcie Cancún są dostępne dla wszystkich elementów kolekcji. “Ciepły popielaty kolor jest nie tylko piękny i łatwy do zestawiania z innymi elementami, ale także nie odbija światła słonecznego” – mówi Ditlev Jensen. “Zielony kolor ma ten sam efekt i świetnie wpisuje się w trendy”.

Czy marce BoConcept udało się zaprojektować idealną kolekcję outdoorową pod postacią Cancún? Georgsen uważa, że tak. “Cancun pasuje wszędzie – na tarasy i balkony, do barów, restauracji i hoteli, na słońce, deszcz, mróz, śnieg. Świetne dopasowanie, komfort, duża trwałość. Myślę, że można stwierdzić: wyzwanie zakończone!”

O projektancie

Łącząc duński minimalizm z elegancką funkcjonalnością, Morten Georgsen projektuje stylowe meble o wielu funkcjach i zastosowaniach. Pracując dla BoConcept już od ponad 25 lat, projekty i talent Mortena okazały się ponadczasowe, a dzięki swojemu prostemu designowi zawsze pasują do nowoczesnego domu. Jak mówi Morten: “Jaki jest pożytek z pięknego designu, jeśli nigdy nie zyska powszechnej akceptacji? Wszyscy zasługujemy na dobry styl i jakość, które działają”.

Kolekcja Cancún jest dostępna w sprzedaży od 1 marca 2024r. Więcej informacji na stronie:  https://www.boconcept.com/pl-pl/clp/cancun

Więcej na: www.boconcept.com/pl-pl/