BANNE – nowa holenderska marka na polskim rynku

BANNE, które należy do Zuiver Group zostało założone przez Arjena Lubbesa w Holandii w 2020 roku, z myślą o architektach i projektantach. Nazwa firmy pochodzi od starego dialektu lokalnego oznaczającego ‘sąsiedztwo’ i jest czymś więcej niż tylko nazwą, przypomina bowiem o sile zrównoważonego życia w społeczności, która pozwala wspólnie przezwyciężyć najtrudniejsze wyzwania.

Misja BANNE

Podstawowa misja projektantów tworzących dla BANNE – to pomoc profesjonalistom w tworzeniu zrównoważonych projektów na dużą skalę oraz poprawa trwałości i jakości projektowanych produktów. Dotyczy całego cyklu ich użytkowania od produkcji, przez stosowanie do utylizacji – bez ograniczania kreatywności klientów.

Elastyczność  firmy polega na ścisłej współpracy z klientami oferując niezliczone, kreatywne możliwości projektowe.  Wszystkie meble są przemyślane tak, by stać się czymś więcej niż dobrym designem. Marka współpracuje z najlepszymi, kreatywnymi krajowymi projektantami , którzy skoncentrowani na ponadczasowej estetyce i najlepszych materiałach tworząc bardziej przyjazny i zrównoważony świat.

Bardzo cieszymy się, że do naszej oferty dołączyła kolejna holenderska marka, meble BANNE wyróżniają się najwyższą jakością wykonania, projektowane są i produkowane w Europie, z materiałów o wyjątkowej odporności. Ich uniwersalność sprawia, że odnajdą się świetnie w przestrzeni publicznej a także w prywatnych domach – mówi Joanna Markus, właścicielka BM Housing

Projektanci BANNE

Peter van de Waterzdobywca nagrody Dutch Design Award 2019. Jego koncepcje są mocne i jednoznaczne – nadaje projektom rozpoznawalną, często kultową estetykę. Pracując w ulubionej dzielnicy zachodniego Amsterdamu, Peter w swoim studio, z pasją zmienia sposób myślenia branży o zrównoważonym projektowaniu. Nowe pomysły są kluczowe, ale muszą być także trwałe – nie tylko pod względem konstrukcji, ale także wyglądu – twierdzi.

Peter łączy formę, funkcję i konstrukcję, tworzy zrównoważone przedmioty w nowoczesnej formie, na przykład siedzisko Bloom – docenione w finale konkursu Guiltless Plastic Award 2020. Wykonane jest w stu procentach z recyklingu, z odpadów  przemysłu samochodowego oraz przetworzonych zakrętek po butelkach. Fotel Bloom jest zaskakująco funkcjonalny i wszechstronny – pasuje do każdego otoczenia. Posiada ukryty odpływ wody deszczowej, a w razie wiatru można go wypełnić kilkoma kilogramami piasku. Duży wybór pokrowców z tkaniny sprawia, że ​​idealnie nadaje się do użytku zarówno w pomieszczeniach jak i na zewnątrz.

Peter jest także autorem krzeseł Backup stworzonych na miarę dzisiejszych potrzeb. Są proste, minimalistyczne w formie a także bardzo wygodne, idealnie pasują do sylwetki, zapewniając odpowiednie podparcie lędźwiowe. Nadają się zatem znakomicie do domowych gabinetów oraz biur. Krzesła można zamówić w BM Housing –  w wielu wariantach i tkaninach.

Lex Pott – mistrz projektowania w drewnie, kamieniu i metalu. Ukończył studia w Design Academy Eindhoven i od tego czasu otrzymał szereg wyróżnień. To także  finalista holenderskich nagród za wzornictwo 2019 – uważany  za jednego z najlepszych holenderskich projektantów. Lex dla Banne zaprojektował ręcznie wykonaną sofę Slice oraz fotel – oba projekty inspirowane  piłką tenisową, charakteryzuje je najwyższej jakości design – prosty, nowoczesny i ponadczasowy. O funkcjonalności projektów Lexa świadczą także krzesła Waterfall wykonane ze stalowej, giętej ramy w drewnianym wykończeniu spływającym niczym wodospad.

Bas Vellekoop – w 2010 roku ukończył Królewską Akademię Sztuk Pięknych w Hadze. W tym samym roku założył studio o tej samej nazwie. Bas to autor stalowych stolików Centre table – niezwykle efektownych, w których dzięki innowacyjnej technologii, pozwalaja w łatwy sposób usuwać mikrozarysowania powstałe w trakcie użytkowania. Metoda ta wraz z ponadczasowym wyglądem zapewnia dłuższą, bardziej zrównoważoną żywotność mebla.

Warto również zwrócić uwagę na przemyślaną i ciekawą linię krzeseł Twigs projektu Buro Banne, która łączy w sobie to co najlepsze – lite drewno jesionowe  i fornirowaną sklejkę, w wyjątkowej półokrągłej konstrukcji. Idealnie sprawdzi się w nowoczesnych wnętrzach biur i domów. Równie interesujące, modne modułowe sofy Blocks (Buro Banne), pozwalają dowolnie  konfigurować zestawy w niemal nieskończonej ilości kształtów, rozmiarów i materiałów. Zarówno krzesła jaki i sofy BANNE, można konfigurować pod projekty, w szerokiej gamie ekologicznych tkanin w różnych kolorach. Niewątpliwą zaletą jest także dostępność produktów, ponieważ są produkowane w Europie, to większość z nich jest dostępna od ręki.

Przedstawicielem marki BANNE na polskim rynku jest BM Housing.

Materiał prasowy: BM Housing