Już 30% Polaków świeci ekologicznym przykładem, 
a branża meblarska przechodzi na zieloną stronę mocy

Czy czeka nas transformacja w zakresie aranżacji naszych wnętrz? Według badania EKOBarometr przeprowadzonego przez dom badawczy SW Research blisko 30% badanych należy do grupy osób, które przyjmują najbardziej proekologiczną postawę. Nie tylko posiadają wiedzę na temat ekologii, znają zasady codziennego funkcjonowania, które przyczyniają się do ochrony środowiska naturalnego, ale również je egzekwują. Poszukiwanie ekologicznych rozwiązań to nawyk wielu świadomych konsumentów. Ekologiczna transformacja przenika do branży meblarskiej. Jej pionierem jest marka GO.CE Design, która jako pierwsza w Polsce stworzyła linię mebli z drewna Oxytree.

Szukaj, a znajdziesz

Blisko 1/3 Polaków żyje w pełni w zgodzie z naturą. Ta liczba z pewnością będzie rosnąć, a z nią zapotrzebowanie na produkty, których produkcja wpływa na redukcję śladu węglowego. Zasoby naturalne się kurczą, więc bez zastosowania odpowiednich alternatyw zachowanie obecnego statusu życia, do jakiego jesteśmy przyzwyczajeni, będzie bardzo trudne. A rozwiązań dostarcza nam sama natura! Popularność w Polsce zyskuje drzewo Oxytree, które posiada właściwości regulujące klimat. W znaczący sposób wpływa na poprawę jakości powietrza oraz na ochronę środowiska. Drewno tlenowe jest lżejsze od drewna z innych gatunków drzew. Materiał ten jest niezwykle elastyczny i jednorodny – pozbawiony jest sęków i wosku.

Uczciwe zamiary

Dla ponad 10% Polaków ekologia to wciąż chwyt marketingowy, który ma nieść za sobą zysk i popularność, a blisko połowa polskiego społeczeństwa jest zdania, że jedynie oszczędność motywuje firmy do bycia proekologicznymi. Produkcja mebli z drewna Oxytree to ukłon w stronę natury i zmniejszenie pozyskiwanych zasobów, które do tej pory zabierała jej ludzkość. Drzewo szybko odrasta, po 6 latach jest gotowe do ścięcia.

Tworząc linię Oxy Line, kierowaliśmy się przede wszystkim tym, że Nasi klienci to świadomi konsumenci. Poszukują wyrafinowanego designu, ponadstandardowej jakości, ale również produktu, który nie szkodzi naszej planecie. Na ten moment doskonałym rozwiązaniem jest zastosowanie drewna Oxytree, które przyczynia się do redukcji śladu węglowego. Cieszymy się, że możemy proponować na przykład meble do sypialni. To miejsce odpoczynku, wyciszenia. Aranżacja w duchu pro-eko to dopełnienie takiej przestrzeni, co doceniają nasi klienci – mówi Rafał Cebula, współwłaściciel marki GO.CE Design

Zasięg bez limitów

Celem marki jest dotarcie nie tylko do prywatnych klientów, ale również do właścicieli komercyjnych obiektów. Nie tylko w domu, ale również w pracy, podczas zakupów czy na wakacjach istotne jest otoczenie w zgodzie z naturą, z którą kontakt jest naturalną potrzebą każdego człowieka. Meble z drewna Oxytree mogą być wykorzystane do aranżacji hoteli, wyposażenia biur czy sklepów. Właściciele marki zapewniają o przygotowaniu oferty na miarę dla każdego zainteresowanego klienta.

Mamy nadzieję, że pierwsza w Polsce linia mebli z drewna tlenowego to przetarcie szlaku w świadomości naszego społeczeństwa, że pomóc w ochronie środowiska możemy nie tylko, gdy segregujemy odpady czy wybieramy produkty, których opakowania są biodegradowalne. Z roku na rok rośnie liczba konsumentów, którzy pragną aranżować własne wnętrza w zgodzie z naturą. Z przyjemnością zajmujemy się również realizacją dla klientów biznesowych – podsumowuje Łukasz Wilczewski, Prezes Zarządu Oxytree.

Więcej o GO.CE Design

GO.CE Design to marka mebli luksusowych. Powstała w kooperacji biura projektowego Studio Gomez, które z powodzeniem działa od ponad 20 lat na rynku premium w dziedzinie designu i architektury wnętrz wraz z producentem mebli ekskluzywnych RC Design, posiadającym przeszło 20 letnie doświadczenie w produkcji  mebli luksusowych. GO.CE Design stworzyło design wykraczający ponad standardy uzyskując przy tym najwyższą jakość wykonania.

Więcej o Oxytree

Oxytree S.A. to zespół ekspertów propagujący zakładanie plantacji drzew tlenowych Oxytree. Spółka jest jedym certyfikowanym przedstawicielem i dostawcą sadzonek na rynku polskim, do którego należy marka i brand Oytree. Jest to drzewo o wyjątkowych właściwościach regulujących klimat. Osiąga wysokość 16 metrów w 6 lat, a po ścięciu odrasta od pozostawionego pnia. Ponadto może wyprodukować nawet do 10 razy więcej tlenu w porównaniu z innymi gatunkami rodzimych drzew liściastych. Dzięki szybkiemu tempu wzrostu i imponującym przyrostom rocznym, drzewo to idealne rozwiązanie problemów związanych z brakiem drewna z lasów. Nowa odmiana została dodana w 2011 r. do Urzędu Odmiany Roślin (UE), jest nieinwazyjna, łatwa w uprawie i doskonale radzi sobie w naszym klimacie co pokazały polskie badania naukowe oraz setki hektarów plantacji już rosnących na terenie naszego kraju. Posiada uznany na arenie międzynarodowej europejski paszport, certyfikat jakości oraz licencję handlową. Plantacje Oxytree to sposób na pozyskiwanie dobrej jakości drewna w bardzo krótkim czasie. Lekki i łatwy w obróbce surowiec znajduje zastosowanie w wielu branżach.