Zaprojektuj swoją przestrzeń, włącz do niej PRESS PLAY!

Lista dekorów pod nazwą PRESS PLAY zrobiła w minionym roku niemałe zamieszanie w świecie aranżacji wnętrz. To pierwsza kolekcja dekorów, która nie jest standardową kolekcją. Jak to możliwe? Ideą jest tu dynamika, możliwość szybkiego odpowiadania na zmieniające się trendy. Ta lista nigdy się nie kończy, za każdym razem odkrywana jest na nowo, stale uzupełniana o kolejne pozycje. Jak rozbrzmiewała w 2020 roku i co jeszcze przed nami?

PRESS PLAY to śmiały i innowacyjny sposób patrzenia na materiały do wystroju wnętrz. Koniec z kolekcjami, które podporządkowane są jednemu trendowi. To nie te czasy ani nie tego chcą klienci. Świat wokół nas rozwija się bardzo szybko, trendy w jednej chwili pojawiają się, by równie szybko ustąpić miejsca kolejnym. Są jeszcze minitrendy kształtowane przez trendsetterów i młodych influencerów, którzy za pośrednictwem internetu i popularnych mediów społecznościowych, takich jak Instagram, mogą całemu światu przekazać swój pogląd na design czy sposób kreacji wnętrz. To oni dzisiaj mają głos, często też kreują nasze poczucie estetyki oraz wpływają na to, czy coś nam się podoba, czy nie. Interprint uważnie obserwuje te procesy, a lista dekorów PRESS PLAY jest tego najlepszym dowodem.

Pierwsze inspirujące wzory

Amberg, Primus i Meta to trzy pierwsze dekory PRESS PLAY, które nadały rytm nowej kolekcji, jak również uruchomiły jej dynamiczną machinę. W ciągu roku bowiem Interprint sukcesywnie dodawał nowe wzory, które są odpowiedzią na zmiany w trendach w aranżacji wnętrz. Dzięki temu PRESS PLAY jest ciągle na bieżąco.

Amberg to uniwersalny i stale obecny w trendach dekor, dla którego wzorem był ponadczasowy dąb – szlachetny, spatynowany, z subtelnymi śladami upływu czasu i zużycia. Primus z kolei stanowi swoisty hołd dla europejskiego dziedzictwa wzorniczego. Wyrafinowane połączenie jasnych gatunków – brzozy, klonu i olchy – odpowiada estetyce typowej dla stylu skandynawskiego, ale w wersji dojrzałej, z delikatnie zaakcentowaną surowością materiału. Meta zaś to połączenie drobnego lastryka i betonu. Inspirację do stworzenia tego dekoru zaczerpnięto z szykownego rysunku marmuru, ubranego jednak w bardziej nowoczesną formę.

Coś chłodnego i coś ciepłego

Kolejne dekory pojawiające się w kolekcji to ukłon w stronę stylu industrialnego. Titan One urzeka ciepłym odcieniem szarości, a także delikatnym rysunkiem materiału, jakim jest tytan. Petit Granite natomiast efektownie imituje kamień – z całą plejadą mieniących się kamyczków, co zapewnia powierzchni dekoru efekt lśnienia i dodaje mu głębi. Oba wzory doskonale komponują się z kolejno pojawiającymi się w PRESS PLAY dekorami odwzorowującymi drewno, jak chociażby z Arios, dla którego wzorem był majestatyczny dąb. Doskonale wpisuje się on w bieżące potrzeby aranżacyjne – poszukiwanie naturalności i przytulności, które współgrają z nowoczesną elegancją. Na liście rozbrzmiewa również Betula – stylowy dekor eksplorujący subtelne piękno drewna brzozowego. W kolekcji nie mogło zabraknąć też dekorów inspirowanych popularną plecionką, która szturmem zdobyła wysoką pozycję wśród materiałów do aranżacji wnętrz. Lacis pozwala cieszyć się wyplatanym wzorem w delikatnie zarysowanym wydaniu oraz w czterech wariantach kolorystycznych. Szczególnie ciekawie prezentuje się na frontach mebli.

Z miłości do drewna

Ostatni kwartał minionego roku zdecydowanie należał do dekorów inspirowanych urodą drewna. Armstrong jest wzorem imitującym górską sosnę – rustykalnym i wyrazistym. Wszelkie przetarcia, wyżłobienia i rysy widoczne na jego powierzchni nadają mu niebywałej autentyczności. Nie mniej prawdziwy jest Justus. Inspiracją do stworzenia tego dekoru był wygląd starych, 400-letnich desek dębowych z regionu Allgäu. Intrygująco odwzorowuje on delikatne pęknięcia oraz ślady oddziaływania wody na drewnie. Kolejnym ciekawym dekorem, który znalazł się na liście PRESS PLAY, jest Fox Walnut. Do tej pory drewno orzechowe znaliśmy z szykownych, pełnych przepychu włoskich stylizacji wnętrz. Interprint postanowił jednak twórczo okiełznać jego wyrafinowaną naturę i ubrać go w rustykalne ramy. Spękany, surowy i nieco szorstki w wyglądzie, teraz prezentuje się bardziej współcześnie, lecz nie brak mu elegancji, z jaką zawsze był kojarzony.

Doskonałe podsumowanie

Ostatnim dekorem, jaki dołączył do grona PRESS PLAY, jest Yard. Inspirowany szlachetnym alabastrem, na pierwszy rzut oka przypomina spękaną taflę lodu: krystaliczną, chłodną, delikatną. Jednocześnie emanuje od niego moc oraz solidność kojarząca się z kamieniem. Dekor ten ma w sobie moc przyciągania spojrzeń, jest elegancki, lekko tajemniczy. Efektownie kontrastuje z innymi proponowanymi dekorami imitującymi kamień czy lite drewno, a do wnętrz wnosi powiew świeżości.

Rok 2020 przyniósł 12 intrygujących dekorów. Zebrane w dowolne zestawienia, pozwolą zaaranżować ciekawe wnętrza zgodnych z bieżącymi trendami oraz duchem czasu. Wszystkie wzory doskonale prezentują się również solo – jako główni bohaterowie aranżacji. PRESS PLAY się jednak nie kończy i pozostaje listą otwartą. Będzie rozbrzmiewać w świecie designu i aranżacji wnętrz również w tym roku, niczym płynnie wpadająca w ucho melodia. Co będzie dalej? Chcesz posłuchać?