Zagłębiarka TS 60 K Festool – wyznacza nowe standardy cięcia

Nowa zagłębiarka TS 60 K tnie materiał jak masło, lekko, płynnie i niezwykle precyzyjnie. Jest jeszcze bezpieczniejsza i bardziej wszechstronna niż jakakolwiek zagłębiarka wcześniej. Dzięki unikalnej technologii KickbackStop nowa pilarka minimalizuje ryzyko obrażeń, chroni element obrabiany i zwiększa bezpieczeństwo pracy. Większa głębokość cięcia wynosząca 60 mm zapewnia niezrównaną wszechstronność zastosowań. Zadowoleni będą również Ci, którzy układają parkiety ponieważ nową maszynę TS 60 K można łączyć z prowadnicami FSK. Na dodatek bezszczotkowy silnik EC-TEC najnowszej generacji sprawia, że nowa pilarka jest solidna, mocna i kompaktowa. 

KickbackStop zmniejsza ryzyko urazów spowodowanych odbiciem podczas cięcia lub podczas zanurzania w elemencie obrabianym Po jego zadziałaniu pilarka jest natychmiast gotowa do ponownego użycia, bez konieczności wymiany lub ponoszenia dodatkowych kosztów.

Festool już od dziesięcioleci słynie z ręcznych pilarek tarczowych. Ich historia sięga początku lat 60-tych, kiedy to wprowadził na rynek światową nowość: kombinację ręcznej pilarki tarczowej i szyny prowadzącej, a na początku lat 80-tych pierwszą zagłębiarkę. Przy pomocy nowych modeli Festool stale podnosi poprzeczkę w dziedzinie cięcia. Dzięki nowej pilarce TS 60 K, która będzie dostępna od października 2022 Festool po raz kolejny wyznacza trendy na całym świecie.

Kompaktowa zagłębiarka do precyzyjnych cięć o głębokości do 60 mm. Nawet przy cięciach ukośnych pod kątem 45° przy pomocy szyny prowadzącej można ciąć materiały o grubości do 40 mm. 

Większe bezpieczeństwo podczas cięcia – dzięki KickbackStop

– Nasza najlepsza zagłębiarka jest teraz jeszcze bezpieczniejsza, ponieważ nasze unikalne zabezpieczenie KickbackStop nie tylko chroni element obrabiany, ale też minimalizuje ryzyko obrażeń – mówi technik zastosowań i mistrz stolarski Simon Illing i dodaje: – nasza nowa TS 60 K jest bardzo precyzyjna, bezpieczna i zapewnia doskonałe rezultaty. W przypadku odbicia, spowodowanego zakleszczeniem podczas cięcia lub zagłębieniem się tarczy w elemencie obrabianym, KickbackStop powoduje zatrzymanie tarczy pilarskiej szybciej niż mrugnięcie okiem. Szczególnie praktyczne jest to, że po zadziałaniu KickbackStop pilarka jest natychmiast gotowa do pracy – bez konieczności wymiany elementów i ponoszenia dodatkowych kosztów.

Zagłębiarki z systemem – prowadnicą FSK, pasującym odkurzaczem mobilnym i SYS-Powerstation.

Czysta różnorodność

TS 60 K Festool to najbardziej uniwersalna zagłębiarka, w której głębokość cięcia wynosząca 60 mm i kompaktowa budowa pozwalają na osiągnięcie doskonałych wyników. Przy jej pomocy można wykonywać nawet cięcia ukośne pod kątem 45° w deskach litych o grubości do 40 mm – również z szyną prowadzącą. – Różnorodność systemu wyposażenia TS 60 K można w pełni docenić dopiero w codziennym użytkowaniu. Szczególną zaletą jest to, że nowa zagłębiarka może współpracować ze wszystkimi prowadnicami FSK. Dzięki temu uzyskanie powtarzalnych, precyzyjnych i czystych cięć poprzecznych na „rysę” jest dziecinnie proste. Festool po raz kolejny zadbał o wiele innych szczegółów, takich jak łatwa wymiana tarczy pilarskiej, zabezpieczenie przeciwodpryskowe, przykładnica kątowa, prowadnica równoległa, dokładna regulacja głębokości za pomocą podwójnego wskaźnika oraz regulacja precyzyjna.

Płaska obudowa umożliwia cięcie blisko krawędzi przy zachowaniu minimalnej odległości od ściany

Solidna i mocna

Określenie „tnie materiał jak masło”, doskonale opisuje zakres mocy nowej TS 60 K. Bezszczotkowy silnik EC-TEC najnowszej generacji sprawia, że pilarka jest praktycznie bezawaryjna i niezwykle mocna. Prędkość do 6800 obrotów na minutę zapewnia idealne cięcie oraz bezwysiłkowy posuw, a w rezultacie najwyższą jakość. Dzięki temu nowa zagłębiarka jest niezwykle solidna, a w połączeniu z kompleksowym systemem cięcia, dopracowana w każdym szczególe. Pilarka doskonale radzi sobie zarówno z precyzyjnymi cięciami w litym drewnie, jak i wydajnymi cięciami płyt warstwowych, a przy tym nie wymaga od użytkownika dużego nakładu sił.

Jakość bez kompromisów

Aby codzienne użytkowanie było bezproblemowe, nowa TS 60 K, tak jak wszystkie narzędzia Festool, objęta jest pełnym pakietem usług w ramach Gwarancji all-inclusive. Czas gwarancji wynosi 3 lata przez które klient nie ponosi żadnych dodatkowych kosztów naprawy. Wystarczy, że zakupione narzędzie zostanie zarejestrowane, w ciągu 30 dni od zakupu za pośrednictwem konta MyFestool.

Prowadnica równoległa FS-PA

Nowa zagłębiarka TS 60 K będzie dostępna w sklepach specjalistycznych od października 2022 r. Więcej informacji jest dostępne na stronie www.festool.pl

___________________________________

Dane techniczne TS 60 K

Pobór mocy 1500 W

Prędkość obrotowa na biegu jałowym 3000 do 6800 min- ¹

Tarcza pilarska Ø 168 mm

Zakres ustawień kąta -1 do 47 °

Głębokość cięcia 0 do 62 mm

Głębokość cięcia 45° 45 mm

Przyłącze do odsysania pyłu Ø 27/36 mm

Ciężar 4,6 kg