W Grupie Meblowej Szynaka już po raz 7 zorganizowano wewnętrzną akcję charytatywną Szynaka Paczka

W Grupie Meblowej Szynaka pracownicy są jak jedna wielka rodzina, pomagają sobie nawzajem i troszczą się o siebie. Wiedzą, że codzienność to nie tylko praca, ale też budowanie koleżeńskich relacji każdego dnia. Wspólnie dzielą się radościami i wspierają w chwilach trudnych kiedy ktoś potrzebuje wsparcia i pomocy.  Doskonale wiedzą, że dobry uczynek płynący prosto z serca jest w stanie odmienić cały świat osób, do których jest kierowany. Dzięki wzajemnemu współdziałaniu już po raz 7 zorganizowano w zakładach Grupy Meblowej Szynaka świąteczną akcję charytatywną Szynaka Paczka polegającą na zbiórce wśród pracowników pieniędzy, za które zostały zakupione podarunki. W tym roku wsparcie otrzymały 2 rodziny pracowników, którzy znaleźli się w trudnej sytuacji materialnej. Do bohaterów świątecznej akcji powędrowały: pościele, ręczniki, koce, sprzęt RTV, AGD, książki, zabawki, słodycze oraz środki czystości. Otwartymi sercami po raz kolejny udało się wywołać radość na twarzach osób, które choć o pomoc nie prosiły, tej pomocy bardzo potrzebowały. Tegoroczni bohaterowie Szynaka Paczki podczas wręczania prezentów nie kryli wzruszenia i zaskoczenia z ogromu prezentów.  Na ich twarzach pojawił się uśmiech i łzy radości, będące najlepszym dowodem na to, jak ważna jest pomoc drugiemu człowiekowi. W okresie przedświątecznym zorganizowano także zbiórkę pieniędzy dla mieszkańca powiatu nowomiejskiego, który leczy się po udarze i choruje na stwardnienie rozsiane. Na domiar złego jesienne wichury zerwały dach z jego domu. Zebrane wśród pracowników środki pozwoliły zakupić Panu Wiesławowi: żywność, koce, ręczniki, środki czystości i wiele innych artykułów pierwszej potrzeby. Wsparcie Fundacji Mortęskiej w postaci nowych mebli do wyposażenia mieszkań otrzymały 2 rodziny z miejscowości Safronka, które 1 sierpnia 2021 roku w wyniku wybuchu gazu straciły dach nad głową. Oprócz  mieszkań poszkodowani stracili wszystko co się w nich znajdowało. Pomocą firmy objęte zostały również szpitale powiatowe: w Wolsztynie, do którego trafiły meble do wyposażenia oddziału chirurgicznego oraz w Iławie, którego pacjenci oddziału psychiatrycznego otrzymali upominki w postaci kubków, ręczników, środków czystości. Świąteczne paczki od firmy jak co roku otrzymali również wychowankowie Domu Dziecka w Pacółtowie k. Nowego Miasta Lubawskiego. Podarunki w postaci zabawek, gier oraz słodyczy sprawiły ogromną radość podopiecznym i wychowawcom Domu Dziecka.

Każdego roku Pracownicy Grupy Meblowej Szynaka swoim wsparciem obejmują również bezdomne zwierzęta. W ramach akcji Szynaka dla bezdomnego zwierzaka wspomagane są schroniska dla zwierząt, zlokalizowane w miastach, w których funkcjonują zakłady Grupy Meblowej Szynaka. W tym roku wsparciem objęto Stowarzyszenie Psia Przystań w Lidzbarku Welskim, do którego przekazano dziesiątki kilogramów suchej i mokrej karmy, koce, ręczniki i wiele innych potrzebnych rzeczy.

– Od powstania firmy Szynaka-Meble minęło 65 lat. Przez ten czas zmieniły się trendy, technologie, materiały i potrzeby światowego rynku. Mimo upływu czasu jedno w naszej firmie pozostało niezmienne, w Grupie Meblowej Szynaka od pokoleń liczą się przede wszystkim ludzie. Nasze zakłady są ważną częścią lokalnej społeczności, w której wyrastaliśmy, funkcjonujemy i z której wywodzą się nasi pracownicy i ich rodziny. Tworzymy wspólnie jeden organizm, w którym każdy odpowiada za jego rozwój i funkcjonowanie. Bycie największym pracodawcą w województwie nakłada na nas szczególną odpowiedzialność. Prowadząc biznes każdego dnia wywiązujemy się z roli wiarygodnego przedsiębiorcy i pracodawcy, członka społeczności lokalnej oraz dobrego sąsiada. Nasza odpowiedzialność nie kończy się na bramach naszych firm. Jesteśmy świadomi wpływu, jaki wywieramy na społeczeństwo, środowisko i gospodarkę. Płacimy podatki by lokalne samorządy i instytucje mogły się rozwijać. Wspieramy kulturę, służbę zdrowia, straż pożarną, domy dziecka, naukę, sport i wiele innych dziedzin życia społecznego. Jesteśmy dumni, że działając globalnie kreujemy przyszłość nie tylko naszych pracowników i naszych firm, ale przede wszystkim lokalnych miast, województwa i całego kraju. Cieszymy się, że nasi pracownicy tak chętnie angażują się w prowadzone w naszej firmie wewnętrzne i zewnętrzne akcje charytatywne. To namacalny dowód koleżeńskich więzi jakie istnieją w naszej pracowniczej rodzinie. Takie działania pozwalają nam się jednoczyć i nieść pomoc potrzebującym. Świadomość tego, że wspólnie zrobiliśmy coś wartościowego dla innych sprawia nam wiele radości  i motywuje do dalszej pracy i dalszego działania – powiedział Michał Szynaka Dyrektor Marketingu Szynaka-Meble Sp. z o.o.