Trendbook 2023: największe trendy w wystroju wnętrz!

Minimalizm i harmonia, ale też ekspresja i energia — te słowa najlepiej opisują trendy w wystroju wnętrz na 2023 rok. Co będzie modne i czego nie zabraknie w stylowych aranżacjach?

Trendy w wystroju wnętrz na 2023 rok

W tym roku w świecie wystroju wnętrz pojawi się wiele ciekawych nowości. – opowiada Renata Mikuś stylistka wnętrz marki DekoriaZ jednej strony z mody wciąż nie wychodzą naturalne materiały i stonowane kolory, z drugiej w najmodniejszych aranżacjach zawita wiele energicznych barw, kształtów i struktur.

W 2023 roku w wystroju wnętrz nie będzie miejsca na nudę, a każdy znajdzie coś dla siebie. Najgorętsze trendy pokochają zarówno miłośnicy spokojnych barw i harmonijnych wystrojów, jak i ci, którzy zatęsknili za żywymi kolorami i energicznymi aranżacjami. Sprawdzamy, jakie trendy zawitają do naszych domów w nadchodzącym roku!

Prostota i minimalizm czy wielobarwny eklektyzm?

Oszczędność w barwach i strukturach oraz zaokrąglone kształty i proste linie to najlepszy sposób na przytulne i harmonijne wnętrze, przynoszące wewnętrzny spokój i ukojenie. W 2023 roku z listy najgorętszych trendów nie znikną takie style jak boho, japandi czy styl skandynawski. W modzie będą minimalistyczne aranże, w których dominować będą stonowane barwy, takie jak biel, beż i brąz oraz naturalne tworzywa, jak drewno, len czy wiklina.

Na drugim biegunie pojawi się jednak bardzo ciekawa alternatywa! Nowym trendem, który stawiał pierwsze kroki w 2022, ale na dobre rozgości się w naszych domach w 2023, będzie eklektyzm, czyli łączenie ze sobą różnorodnych stylów. To niezawodny przepis na wielobarwne pomieszczenia, pełne rozmaitych wzorów, struktur i materiałów. Co więcej do trendów zawita też magenta — energetyczna kuzynka fuksji, która idealnie zaprezentuje się na takich elementach jak zasłony na okna, poszewki na poduszki czy bieżniki na stół.

Najmodniejsze materiały i meble

W 2023 roku stawiać będziemy na meble i dodatki w opływowych kształtach, proste linie i skromność we wzorach. Modne będą zarówno meble klasyczne i vintage, jak i nowoczesne inspirowane trendami minionych dekad.

Wciąż urządzamy domy w zgodzie z Matką Naturą. Naturalne materiały, takie jak drewno, kamień, ratan czy bawełna pojawiać się będą nie tylko na meblach, ale i dodatkach i ozdobach. W modzie będą recynkligowane tworzywa oraz wszelkie inne ekologiczne rozwiązania, dające Ziemi nieco wytchnienia, a przy tym pozwalające na stworzenie nietuzinkowych wystrojów.

Niewątpliwie nowością wśród trendów będzie moda na ciemne drewno. Wykonane z niego meble wniosą do wnętrza nieco egzotyki, a jednocześnie ponadczasowej elegancji i stylu. Będą one idealnie prezentować się połączeniu z najmodniejszymi kolorami oraz niewychodzącymi z mody motywami roślinnymi. Ultra modny będzie także kamień, a zwłaszcza kamienne blaty w kuchni czy imitujące marmur meble.

W 2023 roku liczy się wewnętrzny spokój!

Podsumowując: w 2023 roku stawiać będziemy na to, co przyniesie nam spokój, harmonię i przyjemność — kontynuuje dekoratorka marki Dekoria W obecnych czasach, pełnych stresu i biegu, dom ma stać się oazą spokoju i idealnym miejscem do odpoczynku. Ważnym jest więc, aby jego wnętrza tworzyć w zgodzie ze sobą i swoimi upodobaniami oraz wypełniać je tym, co sprawia nam radość.

Patrząc na trendy w wystroju wnętrz na 2023 rok, nietrudno zauważyć, że mają one na celu zadbać o nasze zdrowie i wewnętrzny spokój. Z jednej strony w modzie będą bowiem kojące i wyciszające aranżacje, a z drugiej także te dające wiele energii i chęci do działania.