Taśmy ścierne, które zmieniają zasady gry!

Norton Abrasives wprowadza na rynek swoją najnowszą innowację w technologii ściernej: RazorStar®. Taśmy ścierne Norton RazorStar®, wykonane z precyzyjnie ukształtowanego ziarna ceramicznego, na nowo definiują zastosowania w zakresie szlifowania, przygotowania, fazowania i gratowania metali w różnych gałęziach przemysłu, w tym w przemyśle metalurgicznym, inżynierii ogólnej, odlewnictwie, budownictwie, przemyśle naftowo-gazowym, kolejowym, lotniczym, medycznym i motoryzacyjnym.

Norton RazorStar® jest wynikiem znacznych inwestycji w badania i rozwój. Zaprojektowany został do konwencjonalnego i agresywnego usuwania metalu. Sprawdza się w najtrudniejszych zastosowaniach, zarówno w pełni zautomatyzowanych, jak i wspomaganych mechanicznie. Taśmy RazorStar® posiadają w 100% ukształtowane ziarno ceramiczne, które szlifuje metal z niezrównaną wydajnością.

Szybsze, dłuższe i chłodniejsze szlifowanie

SZYBSZE ZDZIERANIE MATERIAŁU

Przełomowa innowacja w postaci ostrego jak brzytwa ziarna ceramicznego o twardej mikrostrukturze, które szlifuje szybciej i usuwa więcej materiału, co w połączeniu z najwyższym procentem ziaren nakładanych na podłoże w pozycji pionowej zapewnia niebywałą skuteczność.

 

DŁUŻSZA ZYWOTNOŚĆ

Unikalna, opatentowana geometria umożliwia zachowanie ostrości ziarna, ponieważ nowe, ostre jak brzytwa krawędzie odsłaniane są przy każdym pęknięciu. Innowacyjna konstrukcja Norton RazorStar® sprzyja lepszej retencji ziarna, zapewniając niezrównaną żywotność taśm ściernych.

 

CHŁODNIEJSZE SZLIFOWANIE

Unikalna konstrukcja ostrych ziaren, w połączeniu ze specjalną warstwą topsize, pomaga znacznie zmniejszyć wytwarzanie ciepła podczas szlifowania, co skutkuje mniejszymi uszkodzeniami termicznymi obrabianego przedmiotu.

 

 

 

 

Przełom w kształtowaniu ziaren ceramicznych

Specjalnie zaprojektowane przez Saint-Gobain ziarno ceramiczne to przełomowa technologia stworzona w celu zapewnienia niezrównanej wydajności.

Jak działa kształtowane ziarno ceramiczne?

W przeciwieństwie do innych kształtowanych ziaren, te stosowane w taśmach RazorStar® są formowane za pomocą dwóch liniowych obszarów, które łączą się, tworząc ostre jak brzytwa zakończenia. To właśnie te ostre końcówki zapewniają agresywne początkowe zdzieranie i dobrze szlifują metal przez cały okres eksploatacji taśmy. Jego twarda mikrostruktura i unikalna, opatentowana geometria dostosowana do struktury chemicznej ceramicznego tlenku glinu umożliwia każdemu ziarnu pękanie podczas szlifowania i odsłanianie podobnych do siebie ostrych kształtów. Co więcej, ta unikalna geometria zapewnia jednorodność ziarna i spójność kształtu, a także wytrzymałość i dobre właściwości tnące.

Nowa linia taśm ścierny NORTON RazorStar®:

GRANULACJA: 36+

PODKŁAD: poliester o gramaturze Y

CECHY CHARAKTERYSTYCZNE: chłodząca warstwa topsize

ZASTOSOWANIE:  obróbka zautomatyzowana i wspomagana maszynowo

Poznaj je już dziś! Więcej informacji znajdziesz na stronie www.nortonabrasives.com