Targi Export Furniture Exhibition (EFE) 2023 pokazują siłę malezyjskiego przemysłu meblarskiego

EFE to doskonała okazja, by w jednym miejscu zapoznać się z ofertą najlepszych producentów mebli z Malezji oraz pozostałej części Azji Południowo-Wschodniej.

Coroczne targi meblowe Export Furniture Exhibition (EFE) powracają w dniach 7 – 10  marca 2023 r. Impreza będzie miała miejsce w popularnym malezyjskim centrum wystawienniczym Kuala Lumpur Convention Centre (KLCC), w samym sercu stolicy Malezji. Meblowe targi to sztandarowe wydarzenie Malaysian Furniture Council (MFC), jedynej organizacji reprezentującej malezyjski przemysł meblarski (zarówno przedsiębiorstwa, jak i 13 stowarzyszeń meblarskich). Impreza jest organizowana przez EFE Expo Sdn Bhd, spółkę w 100% zależną od MFC.

Targi Export Furniture Exhibition (EFE) otworzą przyszłoroczny cykl wystawienniczych imprez meblarskich w Azji, dlatego już teraz wywołują atmosferę podekscytowania wśród wystawców, którzy jako jedni z pierwszych zaprezentują swoje najnowsze, innowacyjne i kreatywne produkty kupcom z całego świata.

Targi zrobiły duży krok naprzód, powiększając przestrzeń wystawienniczą o 28 % w porównaniu do poprzedniej edycji (35 000 mkw.). W rezultacie, na 45 000 mkw. powierzchni zaprezentuje się około 400 dostawców z Malezji i regionu Azji Południowo-Wschodniej, którzy jak co roku będą mogli gościć wysokiej jakości kupców z ponad 140 krajów i regionów. Ostatnia edycja EFE w 2019 roku przyciągnęła 8 639 międzynarodowych kupców (co oznacza wzrost o 10 % w stosunku do 2018 r.) i 5 198 lokalnych zwiedzających (wzrost o 15%). W sumie, ostatnia odsłona targów  zanotowała wzrost o 15%. Według prognoz, edycja EFE 2023 przyciągnie jeszcze więcej kupców i odwiedzających. Organizatorzy przygotowali grunt pod kolejną udaną imprezę handlową.

Malezyjskie meble produkowane z surowca drzewnego są bardzo cenione i poszukiwane przez właścicieli domów, kurortów i innych nieruchomości na całym świecie. Używanie wysokiej jakości materiałów i gatunków drewna, takich jak: egzotyczne balau, kembang semangkok, nyatoh, dark red meranti, drewno z drzewa kauczukowego i akacji, a także stosowanie zaawansowanych technologicznie metod produkcji oraz inwestycje w design zapewniają malezyjskim meblom uznanie i podziw na rynku międzynarodowym.

Przez dziesięciolecia malezyjski przemysł meblarski dynamicznie się rozwijał, stając się głównym producentem i eksporterem mebli do ponad 180 krajów na całym świecie, z roczną wartością eksportu wynoszącą około 2,5 miliarda USD, Malezja plasuje się w pierwszej dziesiątce największych eksporterów mebli na świecie oraz w pierwszej trójce w Azji. Meble drewniane stanowią około 83 % całkowitego eksportu mebli Malezji.  Największym rynkiem zbytu są dla niej  Stany Zjednoczone, które w 2021 roku zaimportowały malezyjskie meble o wartości 1,7 miliarda USD.

Wykorzystując najnowsze osiągnięcia technologiczne, branża rozszerzyła swoje możliwości, aby móc zaspakajać zarówno małe zamówienia, jak i wielkoseryjną produkcję. Aby zwiększyć wartość produktu, producenci zwracają się w stronę oryginalnych pomysłów i kreatywnych projektów, które dodatkowo zwiększają atrakcyjność rynkową mebli wykonanych w Malezji.

Atuty malezyjskiego przemysłu meblarskiego:

– rzetelność

– nowoczesność

– doskonałe zdolności produkcyjne

– świetna obsługa posprzedażowa

– wysoka jakość produktów

– konkurencyjne ceny

– projekty na zamówienie

– różnorodność certyfikowanych surowców

– dobra logistyka

Dziś malezyjskie meble są prezentowane na wszystkich głównych targach meblowych na całym świecie. Targi EFE, z doświadczeniem wystawienniczym sięgającym 2005 roku,  pozostają jednym z najbardziej wyróżniających się kanałów kontraktacyjnych w Azji, dedykowanym regionalnym i międzynarodowym firmom, które chcą penetrować globalny rynek i poszukują źródeł zaopatrzenia w artykuły meblowe.

Podczas edycji EFE 2023, ponad 350 wystawców z Malezji i regionu Azji Południowo-Wschodniej zaprezentuje szeroką gamę produktów. Na ekspozycji wysokojakościowych i nowoczesnych mebli znajdą się projekty przeznaczone do wnętrz mieszkalnych: sypialni, kuchni, pokoi dziecięcych, salonów, a także do przestrzeni wypoczynkowych na świeżym powietrzu, wnętrz biurowych i hoteli. W ofercie wystawców nie zabraknie również akcesoriów oraz elementów meblowych.

Po dwóch latach pandemii Covid-19, zagraniczni kupcy są spragnieni uczestnictwa w fizycznych targach. Mając możliwość bezpośredniego obejrzenia i dotknięcia produktów, będą prawdopodobnie dokonywali większych zamówień, aby zaspokoić popyt na własnych rynkach.

Organizatorzy są przekonani, że EFE 2023 będzie nie tylko produktywnym doświadczeniem dla międzynarodowych kupców i odwiedzających, ale wyznaczy wyższy punkt odniesienia jako obowiązkowe coroczne targi meblowe w Azji Południowo-Wschodniej i jedna z największych platform eksportowych dla malezyjskich mebli. To solidna platforma B2B do interakcji kupców z dostawcami, zapewniająca olbrzymie możliwości, budowanie partnerstwa i nawiązywanie pomyślnych interesów.

Z niecierpliwością czekamy, by z otwartymi ramionami przywitać wszystkich międzynarodowych kupców i gości.

Więcej informacji:

www.efe.my.