Świąteczna organizacja – jak to zrobić?

Jeśli aranżacja Twojej kuchni już Ci się znudziła, albo jest po prostu mało funkcjonalna – może czas ją zmienić? Wbrew pozorom, grudzień to całkiem niezły moment na drobną metamorfozę. Tym bardziej, że przy okazji przedświątecznych porządków, łatwiej jest wprowadzić nowe akcesoria i odmienić wnętrze. Dzięki temu przygotowanie Wigilii będzie jeszcze przyjemniejsze.

fot. REJS

Przedświąteczne tygodnie zazwyczaj kojarzymy z podenerwowaniem i gonitwą. Wiadomo – praca i codzienne obowiązki, a do tego jeszcze trzeba kupić prezenty, no i zorganizować świąteczne spotkania. Do tego dochodzi jeszcze wielkie sprzątanie. Czy remont – nawet ten niewielki, to dobry pomysł w tym okresie?

fot. REJS

Wbrew pozorom – właśnie tak! Jeśli dzięki niemu będziemy mogli cieszyć się świętami w lepszym i ładniejszym otoczeniu, naprawdę warto go rozważyć. Może właśnie teraz uda się wprowadzić zmiany, o których dawno marzysz? Dotyczy to zwłaszcza kuchni, która w grudniu i tak zazwyczaj jest gruntownie sprzątana. Tym bardziej, że jeśli wykorzystamy pomysłowe akcesoria meblowe, pracy nie będzie zbyt wiele, a efekt może przejść najśmielsze oczekiwania.

Małe, ale funkcjonalne zmiany w kuchni

Co warto zmienić? Przy okazji porządkowania kuchennych szaf i szafek można pomyśleć o ich organizacji. Odpowiednie systemy ułatwią utrzymanie porządku na dłużej. Do wyboru są rozwiązania duże – jak np. stelaż do szaf gospodarczych House Master REJS, ale i znacznie mniejsze, ale równie funkcjonalne – jak wkłady do szuflad.

fot. REJS

– Stelaż House Master służy do przechowywania środków i akcesoriów do sprzątania. Na ogół montuje się go w pralniach i pomieszczeniach gospodarczych, ale coraz więcej osób woli go mieć bliżej kuchni np. w spiżarni. Przeznaczony jest do szafek o szer. 400 mm. Na 3 półkach wyłożonych matą antypoślizgową zmieści się wszystko, co jest potrzebne podczas porządków – od odkurzacza, przez mopy i szczotki, aż po detergenty – wyjaśnia Joanna Posadzy, Dyrektor Marketingu REJS.

fot. Rejs

Jeśli nie chcemy tak dużych zmian, warto rozważyć znacznie mniejsze wkłady i relingi do szuflad marki REJS. Odpowiednio dobrane naprawdę ułatwiają utrzymanie porządku wśród drobiazgów. Są łatwe w montażu – wkłady wystarczy wsunąć w szufladę i gotowe, a z efektu na pewno będziemy zadowoleni. Dlaczego? Bo możemy w nich ułożyć sztućce, duże kuchenne noże, a nawet chochle i trzepaczki, na które zazwyczaj trudno znaleźć miejsce. Zmieszczą się w nich również słoiczki z przyprawami, a nawet folia aluminiowa, którą dzięki specjalnym ząbkom łatwiej będzie urwać.

fot. Rejs

W ofercie REJS dostępne są wkłady drewniane, ze stali nierdzewnej i tworzywa. Proponowane są w różnych rozmiarach, dzięki czemu łatwiej jest je dobrać do wymiarów szuflad, które już mamy. To my decydujemy, jaka konfiguracja i jaka estetyka będzie najodpowiedniejsza.

Schowaj co możesz!

Innym pomysłem, który nie wymaga przeprowadzania rewolucji, a może pomóc w utrzymaniu ładu są specjalne szuflady niskie z linii Maxima PURO REJS. Dlaczego są wyjątkowe? Bo zaprojektowano je z myślą o urządzeniach AGD np. ekspresie do kawy. Jeśli z jakiś względów nie chcesz trzymać go na blacie w widocznym miejscu, ale ukryć przed oczami gości – wysuwana półka będzie idealna. Zwłaszcza, jeśli Twoja kuchnia jest połączona z salonem.

fot. Rejs

Szuflady z linii Maxima PURO montowane są na bardzo stabilnych prowadnicach, dzięki czemu utrzymają nawet Thermomix, który wymaga stabilnej powierzchni. Kiedy urządzenia są potrzebne – wystarczy otworzyć szafkę i wysunąć półkę. Kiedy skończymy pracę zamykamy front i znów możemy się cieszyć porządkiem i niezaburzoną linią zabudowy.

Co ważne, wszystkie akcesoria z linii Maxima PURO – szuflady, cornery oraz cargo Mini i Maxi dostępne są w dwóch modnych wariantach kolorystycznych. A dokładniej w czystej jak śnieg bieli połączonej ze szklanymi wstawkami, a także eleganckiej matowej czerni, którą zestawiono ze wstawkami z dębowego forniru. Pozwala to dopasować akcesoria do zabudowy meblowej, którą już posiadasz i stworzyć spójną aranżację. I to bez zbędnych nakładów.

Spiżarka pod ręką

Ale to nie wszystko. Jeśli marzysz o podręcznej i wygodnej spiżarce w kuchni i ją możesz sobie zafundować bez większego kłopotu. Nie musisz mieć odrębnego pomieszczenia, by cieszyć się łatwym dostępem do zapasów. Wystarczy odpowiednio dostosować jedną z wysokich szafek.

fot. Rejs

W zależności od Twoich potrzeb i rozmiarów szafki zamontować z niej można wspomniane Cargo Maxi REJS. To kilkupoziomowe półki mocowane na stelażu, który można bez wysiłku wysunąć z szafki, a dzięki temu ułatwić sobie dostęp do przechowywanych rzeczy. Wszystko jest pod ręką bez konieczności przesuwania i przestawiania. Cargo Maxi z linii Maxima PURO, w zależności od modelu, zamontować można w szafkach o szer. 150, 200, 300 i 400 mm.

Inną opcją jest montaż kilku szuflad wewnętrznych np. eleganckich Slim Box o cienkich ściankach bocznych. Schowane ze wspólnym frontem pomieszczą wszystkie zapasy i ułatwią ich organizację. Slim Box proponowane są w bieli, graficie i czerni. Dostępne są 4 wysokościach (89, 121, 185, 249 mm) i o prowadnicach w 6 długościach (300, 350, 400, 450, 500, 550 mm). Szerokość zawsze wybieramy sami, więc łatwo je dopasować do zabudowy. W ten sposób, możemy stosunkowo szybko znacznie poprawić funkcjonalność kuchni bez zbędnego remontu i wymiany mebli.

www.rejs.eu www.e-rejs.eu