Sukces polskiej marki NOBONOBO. Kolejne nagrody za innowacyjne wzornictwo mebli

NOBONOBO kontynuuje swą imponującą drogę sukcesu, zdobywając prestiżowe wyróżnienia w świecie międzynarodowego designu. Stolik Flesia został uhonorowany nagrodą Iconic Awards 2024, po raz kolejny potwierdzając doskonałą jakość i unikalne wzornictwo, z jakich słynie NOBONOBO. Ponadto, firma z Łodygowic znalazła się w elitarnym gronie finalistów konkursu Elle Decoration EDIDA 2024 z projektem fotela Parfait. Gala wręczenia nagród odbyła się w minionym tygodniu w Mediolanie, równocześnie z odbywającymi się w mieście targami Salone del Mobile.

fot. Nobonobo

Firma, która od samego początku swego istnienia definiuje standardy estetyki i funkcjonalności w europejskiej branży meblarskiej, ma na swoim koncie wiele międzynarodowych statuetek. Tym razem  światowe grono architektów, redaktorów naczelnych i krytyków doceniło stoliki kawowe Flesia i fotel Parfait. Najnowsze wyróżnienia to rezultat oryginalnych form wzorniczych, powstających we współpracy z czołowymi światowymi designerami.

fot. Nobonobo

Stoliki kawowe Flesia zostały zaprojektowane przez hiszpańskiego projektanta Chrisa Stanfela we współpracy z EASD School of Design w Walencji. Organiczne kształty mebli otwierają nowe możliwości w ambitnych projektach wnętrz. Projekt nawiązuje do egzotycznego stylu, którego podstawą jest raflezja – charakterystyczna roślina pochodząca z wysp Indonezji. Pięć boków mebla przywodzi na myśl duże płatki kwiatu. Flesia jest nie tylko funkcjonalnym elementem wyposażenia, ale przede wszystkim przemyślaną formą, która przetrwa próbę czasu, wzbogacając każde wnętrze.

fot. Nobonobo

Fotel Parfait z kolei, został zauważony przez jury prestiżowego konkursu Elle Decoration EDIDA 2024, gdzie NOBONOBO znalazło się w gronie ścisłych finalistów. To kolejny dowód na to, że marka nie tylko idzie z duchem czasu, ale kreuje trendy, inspirując swoim stylem projektantów na całym świecie.

fot. Nobonobo

Nagrody Iconic Awards 2024 oraz Elle Decoration EDIDA 2024 zostały rozdane w Mediolanie, sercu europejskiego wzornictwa. Dwa międzynarodowe wyróżnienia jeszcze bardziej podkreśliły zaangażowanie NOBONOBO w tworzenie innowacyjnych i inspirujących  kolekcji mebli, które zachwycają swą estetyką. Ceremonia wręczenia nagród odbyła się 17 kwietnia 2024 r. w sercu Mediolanu. Tego wieczoru zaprezentowano nagrodzone rozwiązania produktowe i dyskutowano na temat wyróżniających się trendów, zrównoważonych rozwiązań i nowych podejść do materiałów wykończeniowych. Zwycięskie projekty zostały następnie zaprezentowane publiczności podczas Milan Design Week, na wystawie w Brera, jednej z artystycznych dzielnic Mediolanu. Tuż obok salonów największych producentów mebli i awangardowych showroomów, NOBONOBO po raz kolejny triumfowało na najważniejszej międzynarodowej scenie designu.

Więcej informacji na stronie: https://nobonobo.pl/

***

Nobonobo jest polską marką, której siedziba znajduje się w Łodygowicach. Działalność firmy od samego początku koncentruje się na produkcji wysokiej jakości mebli tapicerowanych, głównie sof.

Modele, które tworzy marka dostępne są w wyselekcjonowanych salonach na terenie Polski. Firma stale poszerza również dystrybucję na rynkach zagranicznych.