Rusza budowa nowej hali produkcyjno-magazynowej Flokk sp. z o.o.

W dniu 12 października br., Flokk – producent siedzisk biurowych, rozpoczął inwestycję na terenie zakładu w Turku. To jeden z kluczowych projektów w strategii rozwoju przedsiębiorstwa, które trzy lata temu dołączyło do lidera rynku północnoeuropejskiego w zakresie wzornictwa   i produkcji mebli – grupy Flokk. Prace budowlane mają zakończyć się w IV kwartale 2022 roku.

Nowoczesna hala produkcyjno-magazynowa to kolejna w tym roku inwestycja Flokk realizowana na terenie fabryki w Turku. We wrześniu ukończono budowę Magazynu Wysokiego Składowania, który podwoił dostępne w zakładzie powierzchnie magazynowe. Nowy projekt zakłada dalszy rozwój tych zasobów, a także uruchomienie kolejnych linii produkcyjnych.

Zakład położony w centralnej części Polski, z 30-letnim doświadczeniem w wytwarzaniu i sprzedaży siedzisk biurowych, jest jednym z trzech z wiodących ośrodków produkcyjnych grupy Flokk. W 2021 roku do Turku została przeniesiona produkcja szwajcarskiej marki Giroflex, a w przyszłym roku w Wielkopolsce powstawać mają także meble szwedzkiej marki Offecct. Grupa doceniła również wysokie kompetencje szwalnicze zakładu, powierzając mu szycie pokrowców dla siedzisk miękkich z oferty Flokk.

Nowy obiekt powstanie na terenie działki przy ul. Górniczej 16, na miejscu hali, którą w listopadzie 2019 roku strawił pożar. Prace budowlane potrwają około 12 miesięcy. Generalnym wykonawcą inwestycji jest firma Adamietz.

– To dla nas ogromny powód do radości, że po wyzwaniach, z którymi przyszło nam się zmierzyć  w ostatnich latach, możemy dziś mówić o nowych projektach i planach rozwoju firmy mówi Piotr Chełmiński, Prezes Zarządu Flokk sp. z o.o. Po tragicznych wydarzeniach z 2019 roku, chcieliśmy nie tylko przywrócić nasz potencjał, ale przede wszystkim wykorzystać to zdarzenie jako katalizator do zmiany na lepsze – dla naszych pracowników, partnerów i klientów. Zrobiliśmy to! Rozpoczynamy właśnie budowę nowoczesnego obiektu, który pozwoli sprostać zadaniom powierzanym nam przez grupę oraz podejmować się kolejnych wyzwań w przyszłości dodaje Piotr Chełmiński.

Zgodnie z polityką firmy Flokk, wszystkie procesy technologiczne zlokalizowane w nowej hali, będą spełniać zasady zrównoważonego rozwoju. Dotyczy to zarówno ograniczenia potencjalnie szkodliwego wpływu działalności obiektu na środowisko naturalne, jak i zwiększenia komfortu pracowników oraz najbliższego otoczenia. Dodatkowo, na etapie projektowania, hala została wyposażona w szereg rozwiązań podnoszących poziom bezpieczeństwa, w tym ograniczających ryzyko rozprzestrzeniania się ognia.

Jako firma odpowiedzialna, przy planowaniu inwestycji, bardzo dużo miejsca poświęciliśmy kwestiom bezpieczeństwa. Dotyczy to zarówno funkcjonowania obiektu, jak i procesu budowlanego. Wraz z generalnym wykonawcą będziemy kładli nacisk na to, aby prowadzone prace były możliwie jak najmniej uciążliwe dla naszej załogi oraz najbliższego sąsiedztwa tłumaczy Piotr Żehaluk, Członek Zarządu – Dyrektor Operacyjny, Flokk sp. z o.o. – Jednocześnie pragnę podziękować wszystkim podmiotom administracyjnym uczestniczącym w procesie formalnym oraz lokalnym władzom. Dzięki ich zaangażowaniu możemy wzrastać jako firma oraz, na co mamy nadzieję, przyczyniać się do rozwoju przedsiębiorczości w regionie dodaje Piotr Żehaluk.

Powierzchnia hali Flokk sp. z o.o. wyniesie około 12 tys. m2. W budynku zlokalizowane zostaną doki załadunkowe, przestrzeń produkcyjno-magazynowa o powierzchni blisko 8 tys. m2 oraz linie technologiczne. Wartość inwestycji szacowana jest na około 50 mln zł.

W styczniu 2021 roku, w ramach integracji z grupą, zakład w Turku będący dotychczas siedzibą firmy Profim, zmienił nazwę na Flokk sp. z o.o. Profim pozostał na rynku jako marka i dołączył do szerokiego portfolio Flokk, w którego skład wchodzi 8 innych światowych marek: HÅG, Offecct, Giroflex, RH, 9to5 Seating, BMA, RBM i Malmstolen.

O FLOKK

Flokk jest wiodącym producentem wysokiej jakości mebli biurowych w Europie. Jesteśmy dumni z bycia właścicielem światowych marek: HÅG, Offecct, Giroflex, RH, Profim, 9to5 Seating, BMA, RBM i Malmstolen. Dzięki naszej przemyślanej trosce o środowisko naturalne przez kilkadziesiąt lat, staliśmy się liderem w rozwoju zrównoważonego  podejścia do produkcji siedzisk.

Centrala firmy Flokk znajduje się w Oslo w Norwegii, a główne zakłady produkcyjne ulokowane są w Røros (Norwegia), Nässjö (Szwecja), Turku (Polska) i Hawthorne (USA). Ponadto posiadamy biura sprzedaży w Norwegii, Szwecji, Polsce, Danii, Niemczech, Belgii, Holandii, Wielkiej Brytanii, Francji, Szwajcarii, Singapurze, USA, Kanadzie, Chinach i Australii. Produkty Flokk są sprzedawane w ponad 80 krajach na całym świecie.