Prezes Grupy Meblowej Szynaka – Jan Szynaka odznaczony Krzyżem Komandorskim Orderu Odrodzenia Polski

11 listopada z okazji Narodowego Święta Niepodległości Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda podczas uroczystości w Belwederze wręczył odznaczenia państwowe osobom zasłużonym w służbie państwu i społeczeństwu. Wśród wyróżnionych znalazł się Prezes Grupy Meblowej Szynaka Jan Szynaka, który został odznaczony Krzyżem Komandorskim Orderu Odrodzenia Polski.

 

– Nie ma w Państwa życiu i dorobku jakiegoś jednego wydarzenia, za które to odznaczenie jest wręczane. To jest w jakimś sensie suma dotychczasowych dokonań i postawy z punktu widzenia Rzeczypospolitej. Przez Państwa życie i działalność zawodową, społeczną pokazuje jak bardzo Rzeczpospolita w swoich różnych przejawach działania jest zróżnicowana. Od kwestii duchowych, budowania postaw moralnych, etycznych, przez rozwój kulturalny, poprzez naukę, poprzez rozwój gospodarczy Polski, poprzez dbałość o sprawy państwowe. Skończywszy wreszcie na walce o wolną, suwerenną niepodległą Polskę na edukacji – mówił podczas uroczystości Prezydent Andrzej Duda.

Krzyż Komandorski Orderu Odrodzenia Polski został ustanowiony w 1921 roku. Jest to jedno z najważniejszych pod względem starszeństwa polskie państwowe odznaczenie nadawane za wybitne osiągnięcia na polu oświaty, nauki, sportu, kultury, sztuki, gospodarki, obronności kraju, działalności społecznej, służby państwowej oraz rozwijania dobrych stosunków z innymi krajami.

– To dla mnie wielka radość, honor i zaszczyt, że w tak ważnym dla naszego kraju dniu, mogłem otrzymać to prestiżowe odznaczenie. W wyjątkowym roku jubileuszowym naszej firmy, otrzymany Medal jest swoistym uhonorowaniem 65 lat działalności, osiągnięć i sukcesów Grupy Meblowej Szynaka, dzięki którym budujemy siłę naszych firm, polskiej gospodarki i całego kraju na arenie międzynarodowej. Jestem dumny, że dziś nie tylko w Europie ale także na całym świecie meble Szynaka są rozpoznawalne i kojarzone z naszym krajem. Dzięki konsekwentnie realizowanej strategii rozwoju staliśmy się globalną marką. Wysoka jakość naszych mebli, innowacyjne i unikatowe rozwiązania technologiczne stosowane w każdym zakładzie, w połączeniu z niepowtarzalnym designem powodują, że polska firma rodzinna Szynaka Meble jest dziś znana na całym świecie. Wysiłek, który od tylu lat wkładamy w tworzenie naszych mebli, to dziś praca ponad 3 000 wykwalifikowanych pracowników, którzy wspólnie ze mną budują pozytywny wizerunek naszego przedsiębiorstwa, narodowej tożsamości, ale także szeroko rozumianego polskiego biznesu na arenie międzynarodowej. Krzyż Komandorski Orderu Odrodzenia Polski to także ukłon w stronę mojej rodziny, przyjaciół, partnerów biznesowych, a przede wszystkim pracowników, z którymi każdego dnia budujemy siłę polskiego meblarstwa w kraju i na świecie. Wszystkim za to serdecznie dziękuję – powiedział Prezes Jan Szynaka.