PREMIERA „TUBĄDZIN ARENA DESIGN – WELLBEING” NA TARGACH CONSTRUMA W BUDAPESZCIE

Kwiecień dla Grupy Tubądzin to nie tylko amerykańskie Targi Coverings. To także szkolenia dla glazurników, warsztaty dla architektów oraz premiera nowej inicjatywy na węgierskich targach. Tubądzin Arena Design to międzynarodowe spotkania architektów.

W dniach 3-7 kwietnia Grupa Tubądzin pokazywała swoje produkty na targach budowlanych Construma w Budapeszcie, we współpracy z węgierskimi dystrybutorami. Zwiedzający imprezę mogli zobaczyć kolekcje wybitnych projektantów, współpracujących z Ceramiką Tubądzin: przepiękną i nostalgiczną Cielo e Terra, Doroty Koziara oraz najnowsze wielkoformatowe kreacje Macieja Zienia. Wśród pokazanych produktów znalazła się także kolekcja Colour, która wpisuje się w najnowsze, pastelowe trendy zaprezentowane na Salone de Mobile w Mediolanie oraz najnowsze kolekcje płytek w formacie 33 x 90 cm.

Grupa Tubądzin na targach Construma

Grupa Tubądzin była także współorganizatorem pierwszej edycji międzynarodowych spotkań architektów „Tubądzin Arena Design – Wellbeing”. Wraz z węgierskim stowarzyszeniem architektów LOSZ zaprosiła do dyskusji i na warsztaty goszczących na targach architektów i projektantów.

Ewa Kryszkiewicz, przedstawicielka firmy, moderowała dyskusję na temat zmian w otaczającym nas świecie, obecnych właściwie na każdym poziomie – w przyspieszającej technologii, zwiększonej świadomości ekologicznej, w coraz bardziej zaawansowanych usługach i pokoleniu cyfrowym. Wszystkie te czynniki są wielkim wyzwaniem również dla współczesnej branży budowlanej i architektonicznej. Wielu klientów jest coraz bardziej świadomych swoich potrzeb. Uczestnicy dyskusji zastanawiali się więc wspólnie czym jest „welbeing” dla poszczególnych grup klientów i jak przełożyć definicję dobrostanu każdej z grup na rozwiązania projektowe. W drugiej części uczestnicy Tubądzin Arena Design podjęli się udziału w konkursie na przygotowanie szkiców projektów dla wybranych przez siebie grup klientów – tych, z którymi najczęściej pracują. Każdy z uczestników omówił następnie proponowane przez Siebie rozwiązania. Twórcza wymiana inspiracji pomiędzy architektami a przedstawicielami firmy Tubądzin pokazała, jak bardzo potrzebne są kolejne spotkania.

Projekty, przygotowane przez naszych gości pokazywały zmiany w kontekście potrzeb ich klientów, ale też rozwijającej się technologii. Inspiracje jakie powstały podczas rozmów przełożyły się na projekty przestrzeni publicznych i prywatnych, które wchodziły w relację ze światem natury. Przeważała w nich ekologia rozumiana jako dobrostan, uwzględniający przede wszystkim ludzkie potrzeby, niezależne od zmieniającej się rzeczywistości. Laureaci konkursu będą mieli okazję do dalszej współpracy z Akademią Tubądzina podczas programów dedykowanych architektom i projektantom. – mówi Ewa Kryszkiewicz manager ds. rozwoju i współpracy z architektami.
Targi Construma to jedne z najważniejszych międzynarodowych targów budowlanych w regionie. Odbywają się w Budapeszcie, na Węgrzech i co roku goszczą przedstawicieli m.in. branży budowlanej, wyposażenia wnętrz czy ogrodowej. W tym roku prezentowało się na nich ponad 550 wystawców z 20 krajów.

Grupa Tubądzin należy do największych i najlepiej rozpoznawalnych producentów płytek ceramicznych w Polsce. Od 35 lat wyznacza trendy wzornicze, wprowadza nowatorskie produkty i rozwiązania. W Polsce jest pionierem w produkcji płyt wielkoformatowych, sięgających rozmiarem aż 120×240 cm. Jej produkty, wytwarzane z najwyższej jakości surowców, znajdują zastosowanie w każdej przestrzeni, nie tylko łazienkowej. Najwyższej jakości płytki, do złudzenia przypominające drewno, marmur czy beton, produkowane w oparciu o najnowocześniejsze światowe technologie są znakiem rozpoznawczym Grupy Tubądzin. W roku 2018 firma sprzedawała swoje produkty do 40 krajów.
Tubądzin zaprasza do współpracy wybitnych twórców designu i kultury (wśród nich m.in.   Maciej Zień, Dorota Koziara, Wojciech Siudmak), organizuje prestiżowe konkursy dla młodych projektantów i architektów – Tubądzin Design Awards oraz angażuje się w działania edukacyjne, społeczne i ekologiczne.