Premiera kolekcji Break The Code: Nowy Styl i Julia Fusiecka rzucają wyzwanie biurowemu dress code’owi

Firma Nowy Styl oraz projektantka Julia Fusiecka stworzyli własną odsłonę mody biurowej. – Chcemy, aby nasza kolekcja zwróciła uwagę na rolę ubioru w pracy, a zwłaszcza w nowej rzeczywistości w biurach – opowiadają twórcy kolekcji Break The Code.

Jesienią 2019 roku włoska edycja magazynu „Vogue” opublikowała zdjęcie dyplomowej kolekcji młodej projektantki Julii Fusieckiej The Court, Court n°1. Element scenografii stanowiło krzesło stadionowe Abacus, flagowy produkt marki Forum by Nowy Styl. Firma skontaktowała się z artystką, aby poznać kulisy projektu. – W trakcie spotkania rozmawialiśmy o modzie w biurze, o jej wpływie na naszą efektywność czy pewność siebie, a także o ograniczeniach, jakie w wielu przypadkach narzuca tzw. dress code. Postanowiliśmy, że niebawem wspólnie rzucimy mu wyzwanie – wspomina Przemysław Różowicz, dyrektor Działu Zarządzaniu Brandami w Nowym Stylu.

W połowie zeszłego roku Nowy Styl otworzył showroom w Warszawie przy ul. Jutrzenki. W salonie zobaczyć można meble, które odpowiadają potrzebom współczesnego biura – dynamicznego, mobilnego, podzielonego na strefy różnej aktywności oraz dostosowanego do tzw. nowej rzeczywistości post-covidowej, w której biuro to przede wszystkim miejsce spotkań. Warszawski showroom stał się w ten sposób inspiracją dla projektantki.

Punktem wyjścia do stworzenia kolekcji kapsułowej był klasyczny garnitur. Projektantka postanowiła go jednak odmłodzić i usportowić. Aby osiągnąć zamierzony cel, Julia Fusiecka zastosowała m.in. marszczenie w talii marynarki damskiej – techniczny zabieg znany z mody sportowej – zaś górę sylwetki męskiej oparła na eleganckiej bluzie z wełnianej tkaniny w strukturalny prążek, z niską stójką i zamkiem 1/2, która część elementów zaczerpnęła z tradycyjnej marynarki, ale zbudowała zdecydowanie lżejszy wizerunek.

Efekt jest bardzo agile’owy, czyli przygotowany na to, aby sprostać wielu różnych zadaniom w ciągu dnia. Taki model pracy to standard dla najmłodszego pokolenia, dlatego kolekcja adresowana jest przede wszystkim do osób w przedziale wiekowym 25-34 lata. I dlatego Julia Fusiecka zaprojektowała sylwetki tak, aby dawały możliwość wykorzystania ich w różnych sytuacjach – od oficjalnych po niemalże imprezowe. – Na strój damski składa się kilka części, np. marynarka, kamizelka, spodnie i zakładana na nie spódnica, które w szybki sposób można ze sobą łączyć lub rozdzielać. Z kolei w poszczególnych elementach odzieży męskiej udało się osiągnąć balans pomiędzy formalnością a luzem – podkreśla projektantka.

Nowy Styl zapewnia, że nie zamierza wejść w branżę modową, dlatego kolekcja ma charakter pokazowy. – Uważamy jednak, że rola naszej firmy polega na przyglądaniu się biurom z różnych perspektyw i inicjowaniu dyskusji wykraczającej poza ich wyposażenie. Zadaniem kolekcji jest więc zwrócenie uwagi na potrzebę dostosowania mody do współczesnej nowej funkcji i organizacji biura – tłumaczy Przemysław Różowicz.

– Jesteśmy bardzo zadowoleni z efektu naszej współpracy – zapewniają twórcy. – Kolekcja nie lekceważy tradycji, jest w niej natomiast energiczny duch, który pojawił się wraz młodym pokoleniem i z nową rzeczywistością. To pokolenie chce podążać własną ścieżką, także w kwestii biurowego dress code’u, co znalazło odzwierciedlenie w nazwie kolekcji – Break The Code.

***

Projektantka kolekcji: Julia Fusiecka

Projektantka showroomu: Dominika Wyderska – Nowy Styl

Zdjęcia: Magda Wieczorek magdawieczorek.com

Wideo: Robert Turek (@rob_turek), Magda Wieczorek (@magda_wieczorek)

Make up, fryzury: Anita Zaboroś (@a_z_makeup_) Modele: unitedformodels.com

Współpraca: Dawid Iwaniec, Dominika Przygoda – Nowy Styl

Asystent oświetlenia: Kamil Toster Ślaziński (@toster_slazinski)

______________________________________

O FIRMIE Od prawie 30 lat Nowy Styl pomaga firmom na całym świecie urządzić przestrzeń biurową. Najpierw określa ich potrzeby, a następnie dobiera i dostarcza rozwiązania oraz produkty, które uczynią ich pracę zdrowszą, wydajniejszą i bardziej komfortową. Projekty aranżacji biur realizuje na całym świecie, działając z wielką pasją, satysfakcją i poszanowaniem dla środowiska, dzięki którym firma jest dzisiaj europejskim liderem w swojej branży i cały czas się rozwija.