Powierzchnie o właściwościach antybakteryjnych są synonimem bezpieczeństwa z jednoczesną dbałością 
o design

Na powierzchniach produktów firmy EGGER powlekanych żywicą melaminową liczba bakterii i zarazków zmniejsza się o 99,9% w ciągu 24 godzin.

 

 

Podłogi EGGER także posiadają powierzchnie o właściwościach antybakteryjnych.

Bezpieczeństwo i wzornictwo nie wykluczają się — zwłaszcza przy wyborze produktów firmy EGGER z certyfikowanymi powierzchniami o właściwościach antybakteryjnych. Producent materiałów drewnopochodnych ułatwia architektom i wykonawcom realizację projektów o wysokich wymaganiach w zakresie higieny dzięki szerokiemu wyborowi produktów EGGER z powierzchniami o właściwościach antybakteryjnych.

 

Powierzchnie o właściwościach antybakteryjnych są szczególne ważne w sektorze opieki zdrowotnej. To tutaj testowane i certyfikowane produkty EGGER wyróżniają się w kwestii bezpieczeństwa i designu.

Higieniczne i łatwe w czyszczeniu powierzchnie są niezwykle pożądane w budynkach użyteczności publicznej, szkołach, gabinetach lekarskich i szpitalach oraz kuchniach, łazienkach i toaletach. Właściwości antybakteryjne powierzchni materiałów do produkcji mebli i aranżacji wnętrz zapewniają w takich przypadkach niezbędne bezpieczeństwo. Na higienicznie uszczelnionych i zamkniętych powierzchniach melaminowanych płyt wiórowych Eurodekor, lakierowanych płyt PerfectSense, laminatów, laminatów kompaktowych i podłóg EGGER liczba bakterii i zarazków zmniejsza się o 99,9% w ciągu 24 godzin. Dlatego wyżej wymienione produkty sprawdzają się w miejscach podlegających szczególnym wymaganiom w zakresie higieny.

 

W miejscach, w których spotyka się wiele osób, higiena jest szczególnie ważna. Oprócz restauracji i hoteli są to szkoły, centra handlowe i lotniska. Dzięki szerokiemu asortymentowi produktów i dekorów architekcii wykonawcy nie mają żadnych ograniczeń.

„Do produkcji materiałów z powierzchniami o właściwościach antybakteryjnych nie stosujemy żadnych dodatkowych substancji — mówi Manfred Riepertinger, kierownik działu płyt nośnychi ochrony środowiska w firmie EGGER.

Wyżej wymienione produkty zostały przetestowane według najważniejszej i uznanej międzynarodowo metody testowej ISO 22196 / JIS Z 2801, umożliwiającej ocenę aktywności antybakteryjnej, a ponadto są opatrzone certyfikatem niezależnego zewnętrznego instytutu Hohenstein. Z punktu widzenia oceny aktywności antybakteryjnej decydujące znaczenie ma tak zwana wartość redukcji: ile zarazków jest wciąż obecnych na powierzchni po upływie 24 godzin. Produkty EGGER osiągnęły „wysoką” skuteczność w przeprowadzonych testach.

Żadnych kompromisów podczas projektowania i stosowania

Certyfikowane powierzchnie EGGER o właściwościach antybakteryjnych nie zależą od dekoru, struktury czy płyty nośnej. W ten sposób architekci i wykonawcy mają jeszcze większą swobodę w realizacji projektów o wysokich wymaganiach w zakresie higieny, ponieważ  dzięki sprawdzonym połączeniom dekorów i materiałów na etapie projektowania nie są konieczne żadne kompromisy. Różnorodność dekorów, struktur, płyt nośnych w połączeniu
z właściwościami antybakteryjnymi  powierzchni daje szeroki wachlarz możliwości projektowania i aranżowania wnętrz bez ponoszenia kosztów związanych z dodatkową certyfikacją. Oferujemy kompleksowy asortyment produktów opatrzonych wiarygodnym certyfikatem. W ten sposób łączymy aspekt bezpieczeństwa z dbałością o design”— podsumowuje Manfred Riepertinger.

 

W miejscach, w których konieczne jest utrzymanie szczególnej czystości, takich jak np. łazienki, higiena staje się priorytetem. Łatwość czyszczenia powierzchni o właściwościach antybakteryjnych  produktów EGGER daje poczucie komfortu..

Powierzchnie o właściwościach antybakteryjnych łączą w sobie bezpieczeństwo i design

 • Doskonałe właściwości antybakteryjne przetestowane dla melaminowanych płyt wiórowych Eurodekor, lakierowanych płyt PerfectSense, laminatów standardowych,
  w rozmiarze XL i w formacie drzwiowym, płyt Flammex, laminatów barwionych w masie, płyt pokrytych laminatem (blaty robocze, panele wnękowe), laminatów kompaktowych, podłóg laminowanych, podłóg laminowanych Aqua+, podłóg Design GreenTec i podłóg Comfort.
 • W ciągu 24 godzin liczba zarazków
  i bakterii zmniejsza się o 99,9%.
 • Testowane zgodnie z normą ISO 22196
  / JIS Z2801 i certyfikowane przez niezależny instytut badawczy Hohenstein.
 • Właściwości antybakteryjne powierzchni uzyskuje się dzięki termoutwardzalnej powierzchni melaminowanej.
 • Powierzchnie o właściwościach antybakteryjnych w sprawdzonych połączeniach dekorów i materiałów EGGER.
 • Powierzchnie o właściwościach antybakteryjnych są także dostępne dla produktów trudnopalnych
  i wilgocioodpornych.

www.egger.com