Podłoga otulona miękkością wełny

Nadejście zimy i specyficzny klimat, z zaledwie kilkoma letnimi miesiącami w roku, sprawia, że coraz częściej wprowadzamy do wnętrz materiały emanujące ciepłem i miękkością. Aby zapewnić sobie na co dzień przyjemny komfort i domową atmosferę zaprośmy do wnętrz miękką wełnę. W przypadku tego włókna nie musimy ograniczać się do swetrów, skarpetek i koców. Wełniane wykładziny, dostępne w ofercie Newmor Polska z pewnością umilą nam i naszym stopom długie zimowe wieczory.

Wełna rządzi  teraz nie tylko modowymi wybiegami. Przez stulecia ewoluowała od chronienia owiec przed kaprysami klimatu, do rangi najinteligentniejszego włókna na świecie. Ten surowiec ma wiele naturalnych właściwości, które sprawiają, że ​to doskonały wybór na dywany i wykładziny. Asortyment Lusotufo, który znajdziemy w ofercie Newmor Polska, pochodzi z najdelikatniejszej odmiany wełny z Nowej Zelandii. Runo owiec wypasanych w tamtejszym klimacie jest bardzo gęste, a włókna niezwykle cienkie i delikatne.

Miękkość, której trudno się oprzeć

Dzięki Newmor Polska możemy teraz cieszyć się wspaniałą miękkością we własnym domu, ale wykładziny  czy dywany Lusotufo znajdziemy także na podłogach luksusowych hoteli, prestiżowych biur i modnych restauracji na wszystkich kontynentach. Osiemdziesiąt lat doświadczenia Portugalczyków i bezwzględna kontrola produkcji, zaowocowały powstaniem wyrobów o niezwykłych właściwościach i niespotykanej trwałości. Nie sposób nie wspomnieć przy okazji również o nowoczesnym wzornictwie, czerpiącym inspiracje z natury i światowych trendów w aranżacji.

 


Wykładziny dla konesera

Proces produkcji Lusotufo sprawia, że portugalskie propozycje nie mają sobie równych. Przewagę nad konkurencją i gwarancję bardzo wysokiej jakości zapewnia m.in. złożony proces produkcji surowców (począwszy od mieszania i barwienia wełny, poprzez przędzenie i igłowanie na wykończeniu gotowego wyrobu skończywszy). Co ważne – wełna jest włóknem trudnopalnym i nie topi się pod wpływem wysokiej temperatury.

Dobrze dobrane

Oferowane przez Newmor Polska wykładziny odpowiadają na światowe trendy, korespondując z motywami dekoracyjnymi i stylem wnętrza, tworząc w zależności od oczekiwań podłogę kontrastową, lub będącą jedynie subtelnym tłem do dalszej aranżacji.  Wybierając kolor wykładziny pamiętajmy o wpływie koloru znajdującego się pod naszymi stopami na ogólne wrażenie wnętrza. Jeśli podłoga ma zagrać pierwsze skrzypce, rozważmy energetyczną kolorystykę oscylująca wokół czerwieni, żółci, pomarańczy  lub wyrazistych wzorów. Jeżeli chcemy wzmocnić kreatywność w biurze, wybierzmy opcję w odcieniach błękitu. Przy małych wnętrzach najlepiej zdecydować się na wykładziny jasne – rozświetlą i optycznie powiększą przestrzeń.

Wykładziny wełniane Newmor Polska stanowią tylko niewielką część z bogatej oferty wykładzin obiektowych oferowanych przez firmę. Znajdziemy tu również klasyczne wykładziny dywanowe czy PCV; zarówno z delikatnymi wzorami, jak i przykuwającymi wzrok awangardowymi deseniami, czy propozycjami powstałymi na indywidualnie zamówienie.

 

Więcej na: www.newmor.pl