Płytka ceramiczna i lustro w jednym

Kiedyś przypisywano im magiczne właściwości. Dzisiaj lustra znajdziemy w każdym domu, gdzie nie tylko pomagają w codziennej toalecie, ale stanowią coraz ważniejszy element wystroju wnętrz. Obecnie, dzięki nowoczesnym technologiom produkcji, przestrzenią refleksyjną może stać się nawet cała ściana.

Lustro to obowiązkowy element każdego mieszkania. Umieszczane są w różnych pomieszczeniach – przedpokojach, sypialniach czy garderobach – najważniejszą rolę odgrywają jednak w łazience. To ważny element dekoracyjny wnętrza. Odpowiednio dobrana powierzchnia z refleksem może dopełnić styl, nadać przestrzeni nowego charakteru, a wręcz stać się punktem centralnym pomieszczenia. Ogromna różnorodność rozmiarów, kształtów i sposobów mocowania luster pozwala na znalezienie tego najbardziej odpowiadającego naszym potrzebom i gustom. A dzięki nowym technologiom wachlarz możliwości ciągle się powiększa i dostosowuje do aktualnych trendów. Duże zainteresowanie budzą lustra w formie heksagonów.

 

Lustra heksagonalne

Jednym z najmodniejszych kształtów od kilku sezonów pozostaje heksagon. Sześciokątne płytki idealnie wkomponowują się w różne wnętrza – niezależnie, czy utrzymane w stylu industrialnym, czy skandynawskim. Wychodząc naprzeciw tym trendom, Ceramika Paradyż uzupełniła ofertę swoich popularnych kolekcji Esagon i Hexx Universum o heksagonalne lustra. Esagon to mix pudrowych kolorów, które pasują do nowoczesnych, pop-artowych wnętrz inspirowanych latami 60. Delikatna kolorystyka świetnie łączy się zarówno z białą płytką, jak i elementami drewnianymi czy cementowymi. Z kolei kolekcja Hexx Universum pozwala na zabawę nie tylko kształtem, ale i wzorem tworzonym na ścianach w każdych warunkach atmosferycznych. Od naszej inwencji zależy, w jaki wzór ułożymy ceramiczne i lustrzane heksagony. Większe płytki Hexx Universum (26 x 26 cm) lub mniejsze Esagon (17,1 x 19,8 cm) pozwalają na zaprojektowanie lustra o kształcie plastra miodu w łazience o dowolnej wielkości. Lustrzane heksagony szczególnie sprawdzą się w małych łazienkach, gdzie optycznie powiększą przestrzeń.

 

Lustra do stylowego wnętrza

Ciekawym rozwiązaniem są również klasyczne, duże lustra o okrągłym kształcie, które mimo dużej powierzchni, nie przytłaczają przestrzeni. Opływowe zwierciadła szczególnie pasują do klimatu wnętrz loftowych, vintage i skandynawskich, w których podkreślają wybrany styl. Przy loftowych aranżacjach najlepiej sprawdzą się okrągłe, minimalistyczne lustra o dużym rozmiarze, pozbawione ramy i wszelkich zdobień. W łazienkach vintage okrągłe zwierciadło warto ustawić jako centralny punkt pomieszczenia – dobrze się sprawdzą również dodatkowe złote zdobienia lub metalowe obramowanie. W przypadku przestrzeni w stylu skandynawskim ważną rolę odgrywają harmonijnie rozmieszczone dodatki. Idealnie sprawdzi się tutaj duże, okrągłe lustro, zawieszone na ciemnej zawieszce, która będzie kontrastować z przeważającą w łazience bielą.

 

Niezależnie od wybranego typu lustra pamiętajmy, że powinniśmy się móc w nim łatwo przejrzeć. Dlatego przy montażu warto zadbać, by lustra zostały umieszczone na wygodnej wysokości, odpowiadającej wszystkim korzystającym z łazienki. Dzięki temu będziemy mieć pewność, że w odbiciu zobaczymy wszystko, co chcemy.

 

Ceramika Paradyż to polska, rodzinna firma. Lider i wiodący producent płytek ceramicznych w kraju. Od 30 lat napędza polskie wzornictwo tworząc i dostarczając Klientom na całym świecie innowacyjne produkty o unikatowym designie i najwyższej jakości. Firma jest laureatem najbardziej prestiżowych nagród w dziedzinie designu i gospodarki – m.in. Dobry Wzór 2018 dla kolekcji Esagon, iF Design 2017 za kolekcję Elanda/Elando oraz Red Dot Design Award 2016 dla kolekcji Trakt, a także Nagrody Gospodarczej Prezydenta RP 2018 oraz Dorocznej Nagrody Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego 2016. Ceramika Paradyż jest wieloletnim Mecenasem Łódź Design Festival, największego wydarzenia poświęconego wzornictwu w tej części Europy oraz współinicjatorem akcji na rzecz poprawy jakości i estetyki w przestrzeni miejskiej. Firma zatrudnia ponad 1600 pracowników, a jej zapleczem jest pięć nowoczesnych zakładów produkcyjnych oraz najnowocześniejszy, w pełni zautomatyzowany magazyn wysokiego składowania. Posiada trzy marki własne: Paradyż jako marka parasolowa z szeroką paletą kolekcji w różnych stylach i formatach, oraz dwie submarki – Paradyż My Way, dedykowana dla klientów poszukujących indywidualnych i nowatorskich rozwiązań wzorniczych, i Paradyż Classica (dawniej Kwadro Ceramika), skierowana do osób ceniących klasyczną elegancję w przystępnej cenie. Kolekcje produktowe Ceramiki Paradyż są komplementarne, oferując Klientom w wielu formatach płytki ścienne, podłogowe, klinkier, dekoracje szklane oraz elementy ozdobne. Ceramika Paradyż to dziś także wizytówka polskiego przemysłu na świecie.

Zapraszamy na www.paradyz.com oraz www.sklep.paradyz.com